Dariusz Kuczmera
Dario Kristo już po raz trzeci strzelił gola w pierwszych 10 minutach
Dario Kristo już po raz trzeci strzelił gola w pierwszych 10 minutach Krzysztof Szymczak
„Tylko zwycięstwo, RTS Widzew, tylko zwycięstwo” - skandowali kibice. Ale nie pozwolili fani szybko ruszyć do spełnienia życzeń, bo zarzucili swoje pole bramkowe serpentynami. Było wielkie sprzątanie.

Trener Franciszek Smuda dał szansę debiutu w Widzewie Bartłomiejowi Niedzieli. Ofensywnie grający prawy obrońca liczył na dobry debiut. I właśnie akcja debiutanta z Mateuszem Michalskim doprowadziła do rożnego. Po wrzutce z narożnika najwyżej wyskoczył Dario „Hrabia” Kristo i głową strzelił swojego szóstego gola w tym sezonie. Udowodnił, że jego pozyskanie było dobrym pociągnięciem.

To już szósta w tym sezonie bramka łodzian w pierwszych 10 minutach i uwaga - trzecia Dario Kristo. Strzelał Chorwat gole w 6 minutach meczów z Wartą i Sokołem. Potrafi pomocnik zaczynać i kończyć.

W 12 minucie piękną bramkę mógł zdobyć Damian Kostkowski. Dostał piłkę ze skrzydła od Kacpra Falona i uderzył z powietrza wewnętrzną częścią stopy. Strzał był piekielnie silny, ale piłka trafiła jednak w poprzeczkę bramki gości. Widzewiacy imponowali akcjami skrzydłami i bardzo dobrymi dośrodkowaniami z obu stron. Chwalimy Widzew, ale to goście mogli strzelić w 27 minucie. Adrian Płoski z dwunastu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Kolejną dobrą akcję mieli już gospodarze. Robert Demjan po dobrych podaniach Macieja Kazimierowicza i Marka Zuziaka strzelał piętą, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Strzelił Widzew pierwszego gola po rogu z prawej strony, w 40 minucie strzelił drugiego gola po rogu z lewej. Tym razem dośrodkował Marek Zuziak, a ponad wszystko wyskoczył Damian Kostkowski i głową podwyższył wynik spotkania.

Bezcenne były główki panów DK. Miło autorowi tego tekstu nosić taki sam inicjał.

Trzeciego gola (swojego siódmego) przed przerwą strzelił Mateusz Michalski. Wykorzystał kapitalne prostopadłe podanie Dario Kristo.

Po zmianie stron mogły paść kolejne gole. Na trybunach trwała zabawa. Debiut zaliczył też 18-letni Marcel Pięczek z Akademii Widzewa. Okazji było wiele, mecz był ciekawy do końca. Brawo!

W środę kolejne emocje - o godz. 17 Widzew zagra w Łowiczu z Pelikanem Marcina Płuski. W następną sobotę mecz mistrzów Polski przy al. Piłsudskiego. Przyjeżdża Polonia Warszawa.

Widzew Łódź - GKS Wikielec 3:0 (3:0)

1:0 - Dario Kristo (4).
2:0 - Damian Kostkowski (40)
3:0 - Mateusz Michalski (45)

Widzew: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski, Dario Kristo (46, Michał Miller), Maciej Kazimierowicz, Marek Zuziak (69, Daniel Mąka) - Kacper Falon (66, Marcel Pięczek) - Robert Demjan (80, Marcin Kozłowski). Trener: Franciszek Smuda.

Wikielec: Daniel Suszczewicz - Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowskil, Jakub Górski (46, Sergiej Gurowl), Paweł Kolcz - Cezary Nowiński (69, Szymon Jajkowski), Borys Piórkowski, Paweł Tomkiewicz, Adrian Płoski (46, Piotr Wypniewski) - Rafał Śledź, Remigiusz Sobociński (75, Kamil Tomczyk). Trener: Arkadiusz Klimek.

Sędziował: Mateusz Jęda (Mazowiecki Związek Piłki Nożnej).

Widzów: 16.437.

Materiał oryginalny: Widzew - Wikielec 3:0. Główki panów DK. Rożne silną stroną Widzewa. Czas na mistrza - Dziennik Łódzki