bell
Głogovia zdobyła trzy ważne dla siebie punkty
Głogovia zdobyła trzy ważne dla siebie punkty Archiwum
Głogovia pewnie wygrała, ponieważ była pod każdym względem lepszą drużyną od Lechii Sędziszów Małopolski, co zresztą ma potwierdzenie w tabeli i w wyniku sobotniej potyczki.

Kiedy gospodarze rozpoczynali drugą połowę z przewagą dwóch bramek, wydawało się, że ambitni goście już im nie podskoczą, tymczasem Przemysław Pyrdek, kapitan lechitów strzelił kontaktowego gola i zrobiło się ciekawiej. Tylko jednak na niespełna 4 minuty, bo Tomasz Płonka po raz drugi wpakował piłkę do siatki gości. Było 3:1 i znów jeszcze więcej spokoju. Pieczątkę na zwycięstwie postawił Filip Czop. To bardzo ważne trzy punkty dla gospodarzy.

-

Cieszymy się, z ważnego zwycięstwa naszych piłkarzy, których z trybun dopingował burmistrz Głogowa Małopolskiego Tomasz Skoczylas

- podsumował Łukasz Jagodziński, wiceprezes Głogovii.

Głogovia Głogów Małopolski - Lechia Sędziszów Małopolski 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 T. Płonka (14), 2:0 Osuch (24), 2:1 Pyrdek (52), 3:1 T. Płonka (56), 4:1 Czop (84)

Glogovia: Lipka (84 Głąb) – Cząba, Osuch, Łeń, Kmiotek (77 Rudakov), Pilecki, G. Płonka, Domoń, T. Płonka, Czop, Woźniak (70 Maćkowiak). Trener Kamil Kawa.

Lechia: Czapka – Lesiński, Karczewski (80. Koszowski), Iwański, Ćwiczak, Czółno ż, Kam. Wesołowski (72 Ćwiczak), Początek, Pyrdek, Szewczyk ż, Klamut ż. Trener Dariusz Kaznecki.

Sędziował: M. Grabowski (Jarosław). Widzów:200.