4 liga piłkarska. Victoria Chróścice - Starowice 1-2

Wiktor Gumiński
Gol Przemysława Cichockiego okazał się decydujący dla losów meczu w Chróścicach. Oliwer Kubus
Wicelider tabeli sięgnął po trzy punkty w Chróścicach, ale losy meczu były bardzo zmienne.

Widowisko rozpoczęło się po myśli Victorii, która w 24. minucie objęła prowadzenie po bardzo ładnym strzale Ukraińca Pavlo Kovala z rzutu wolnego. Trafił on do bramki z okolic 30. metra.

Potem z gry więcej mieli starowiczanie, ale wyrównać udało im się zdobyć dopiero po przerwie. Jego autorem był Tomasz Jaworski, który najlepiej zachował się po wrzucie z autu. Zwycięskiego gola zdobył Przemysław Cichocki, kiedy jego zespół grał w „dziesiątkę”.

- Ekipa Starowic pokazała wyższą kulturę gry, mając więcej sytuacji i trzy razy trafiając w poprzeczkę - mówił Łukasz Kabaszyn, trener drużyny z Chróścic. - Czujemy jednak niedosyt, bo odkąd grała w osłabieniu, stworzyła sobie praktycznie tylko jedną okazję i zdobyła gola.

- Szło nam różnie, ale mamy w składzie na tyle indywidualności, że umiemy wygrywać również mecze, które nie do końca idą po naszej myśli - podsumowywał natomiast Jakub Reil, trener Starowic.

Victoria Chróścice - Starowice 1-2 (1-0)
Bramki: 1-0 Koval - 24,. 1-1 Jaworski - 55., 1-2 Cichocki - 80.
Victoria: Styrczula - Budnik, Damian Polok, Tomczak - Marek, Leonardo, Dastin Polok, Grabowiecki, Świętek - Czajkowski (80. Guilherme), Koval (80. Perz). Trener Łukasz Kabaszyn.
Starowice: Mikitów - Strząbała, Sacha, Cichocki, Mendak - Babanskyh (87. Suchodolski), Jaworski (85. Jaworski), Bonar Rudnik (71. Józefkiewicz) - Stencel, Szpala (81. Salak). Trener Jakub Reil.
Żółte kartki: Damian Polok - Bonar, Strząbała.
Czerwona kartka: Strząbała (dwie żółte) - 70. min

Materiał oryginalny: 4 liga piłkarska. Victoria Chróścice - Starowice 1-2 - Nowa Trybuna Opolska