Bartosz Wartałowicz
Lechia Strawczyn przegrała 0:2 ze Zrywem Łopuszno w ramach zaległej 25 kolejki A klasy grupy 1. Przed meczem zawodnicy obu drużyn utworzyli szpaler dla sędziego Jacka Wójcika, a arbiter otrzymał pamiątkowy grawerton.

Porażka Lechii Strawczyn ze Zrywem Łopuszno. Szpaler dla sędziego Jacka Wójcika, który kończy karierę sędziowską

Lechia Strawczyn - Zryw Łopuszno 0:2 (0:2)
Bramki: Szymon Cygan 5, Szymon Gad 36.

Zobaczcie zdjęcia z meczu

Zanim rozpoczęło się spotkanie, pomiędzy Lechią a Zrywem, zawodnicy obu drużyn zrobili szpaler, żeby uhonorować sędziego Jacka Wójcika, który po 20 latach prowadzenia spotkań, zdecydował się zakończyć przygodę z gwizdkiem. Działacze Lechii Strawczyn przekazali również sędziemu pamiątkowy grawerton.

Po szpalerze i wręczeniu upominków przyszła pora na rozegranie zaległego spotkania 25 kolejki A klasy grupy 1. Optyczną przewagę mieli piłkarze Lechii Strawczyn, ale to goście już na początku meczu zdobyli bramkę. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego w 5 minucie popisał się Szymon Cygan i zrobiło się 0:1. Lechia próbowała atakować, ale jej zawodnikom brakowało skuteczności w "szesnastce" rywali. Niewykorzystane okazje lubią się mścić, więc w 36 minucie Zryw podwyższył prowadzenie i po błędzie w defensywie gospodarzy bramkę zdobył Szymon Gad. Po pierwszych 45 minutach, gospodarze schodzili na przerwę w dość kiepskich nastrojach.

W drugiej połowie tempo budowania akcji znacznie siadło. Mecz zrobił się dosyć spokojny, choć zdarzały się sytuacje sporne, ale nie wpływały one zbytnio na temperaturę spotkania.

Wynik końcowy nie uległ już zmianie. Próby zdobycia bramki kontaktowej przez piłkarzy Lechii spełzały na niczym, a momentami bliżej strzelenia gola byli goście z Łopuszna, którzy zainkasowali trzy punkty i cieszyli się z wygranej.