Nakoulma wszedł i strzelił Gabonowi! Jest wolny! Znów zagra w Polsce? [WIDEO]

tom
Nakoulma wszedł i strzelił Gabonowi! Jest wolnym zawodnikiem - znów zagra w Polsce? EASTNEWS / AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS
Puchar Narodów Afryki. W meczu grupy A odbywającego się w Gabonie Pucharu Narodów Afryki gospodarze turnieju zremisowali z Burkina Faso 1:1. Gola dla Burkińczyków strzelił były piłkarz Górnika Zabrze, Hetmana Zamość i Stali Stalowa Wola Prejuce Nakoulma. "Prezes" pozostaje obecnie bez klubu. Czy zainteresuje się nim ktoś z Polski? 29-latek wyceniany jest na 1,5 miliona euro.

Prejuce Nakoulma nie zaczął spotkania z Gabonem od pierwszego gwizdka. Na boisku pojawił się jednak bardzo wcześnie, bo już w 11. minucie, kiedy to decyzją portugalskiego szkoleniowca Burkina Faso Paulo Duarte zmienił kontuzjowanego Jonathana Pitroipę. Już 12 minut później były gracz Górnika Zabrze w świetnym stylu poradził sobie z dwoma defensorami Gabonu, a w kolejnej sekundzie chytrym delikatnym strzałem pokonał golkipera rywali. Tą bramką na pewno zwrócił uwagę osób odpowiedzialnych za transfery w polskich klubach.

Niedługo trwała jednak radość Burkińczyków z prowadzenia, bowiem kwadrans później Pierre-Emerick Aubameyang wywalczył rzut karny (faul bramkarza) i sam pewnie wykorzystał "jedenastkę". Dla gracza Borussii Dortmund było to drugie trafienie w tym turnieju. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzeci (z trzech) meczów grupy A zakończył się wynikiem 1:1.

W drugim meczu grupy A Kamerun pokonał Gwineę-Bissau 2:1.

Gabon - Burkina Faso 1:1 (1:1)

Bramki: Aubameyang 38 (k) - Nakoulma 23

Kamerun - Gwinea-Bissau 2:1 (0:1)

Bramki: Siani 61, Ngadeu-Ngadjui 79 - Piqueti 13