Alit jedzie na spotkanie z TS 1946 Nida Pińczów

Kamil Markiewicz
W sobotnim spotkaniu czwartej ligi Alit Ożarów zremisował u siebie z ŁKS Georyt Łagów 2:2. Goście objęli prowadzenie w 12 minucie po golu Karola Mojeckiego. W 42 minucie do wyrównania doprowadził Jakub Mażysz. Od 68 minuty łagowski zespół znów wygrywał. Gola dla ŁKS Georyt strzelił Kamil Jaskuła. Rywale Alitu niedługo cieszyli się z korzystnego wyniku. W 70 minucie bramkę dającą remis ożarowskiej drużynie zdobył Michał Hołody.

Sezon w czwartej lidze zbliża się ku końcowi. Do rozegrania pozostało tylko trzy kolejki. W dwóch ekipa z Ożarowa zmierzy się z zespołami z dołu tabeli. W niedzielę, o godzinie 17, w spotkaniu 32. kolejki Alit zmierzy się na wyjeździe z TS 1946 Nida Pińczów.

Niedzielny pojedynek będzie bardzo ważny dla obu ekip. Alit po 31. kolejkach z dorobkiem 33 punktów zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. Wyprzedza o 7 punktów walczącą o utrzymanie drużynę z Pińczowa, która plasuje się na szesnastej pozycji. Od trzech tygodni TS 1946 Nida prowadzona jest przez Roberta Szczygła, który zastąpił na stanowisku trenera Cezarego Ruszkowskiego. Pińczowski zespół zaczął zdobywać punkty. W minionej kolejce pokonał w pojedynku outsiderów Unię Sędziszów 2:1, którą wyprzedził w tabeli.

Zwycięstwo w niedzielnej konfrontacji przy korzystnym układzie pozostałych spotkań może wywindować Alit na jedenastą pozycję w tabeli.

Materiał oryginalny: Alit jedzie na spotkanie z TS 1946 Nida Pińczów - Echo Dnia Świętokrzyskie