Argentyna - Urugwaj LIVE! Starcie gigantów w grupie B

Sebastian Chmielak
O 1:30 polskiego czasu dojdzie do pojedynku wagi ciężkiej w Copa America. Trzecia drużyna rankingu FIFA podejmie ósmą ekipę zestawienia. W obydwu drużynach aż się roi od gwiazd. Czy Messi i spółka okażą się lepsi od Cavaniego i jego kompanów?

Pojedynek Argentyny z Urugwajem nie tylko elektryzuje Amerykę Południową, ale również cały świat. Piłkarze obydwu reprezentacji stanowią o sile wielu europejskich klubów. Wśród zawodników spotkamy między innymi mistrzów Włoch, Hiszpanii, Francji, Turcji, czy Portugalii.

Podopieczni Gerardo Martino w pierwszym meczu zremisowali 2:2 z Paragwajem, mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Sergio Aguero, a kilka minut później skutecznie jedenastkę egzekwował Messi. Mimo przewagi w spotkaniu, Paragwajczycy w drugiej odsłonie odrobili straty i doprowadzili do remisu. tym samym Albicelstes zdobyli zaledwie punkt.

Urugwaj natomiast skromnie pokonał Jamajkę 1:0. Jedyną bramkę zdobył Cristian Rodríguez z Atletico Madryt. Oscar Tabarez mógł być zadowolony ze swoich podopiecznych, ponieważ plan zdobycia trzech punktów, był w stu procentach wykonany.

Argentyna z Urugwajem z ostatnich dziesięciu pojedynków wygrała aż siedem, dwa razy lepszy okazali się podopieczni Tabareza, a jeden mecz zakończył się remisem. Poprzednia rywalizacja Albcielstes z ekipą Cavaniego miała miejsce 16 października 2013 roku, podczas eliminacji do brazylijskiego mundialu. Wówczas Urugwaj pokonał Argentynę 3:2. Czy dziś Urusi znowu będą górą, a może Argentyna podtrzyma bardzo korzystną serię w pojedynkach z Urugwajem? Przekonamy się o tym śledząc relację live z hitowego pojedynku grupy B w Ekstraklasa.net!