Arsenal przegrał z Aston Villą. Liverpool nowym liderem Premier League [WIDEO]

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Liga angielska. Liverpool został w sobotę nowym liderem tabeli Premier League. Zespół Juergena Kloppa skorzystał na potknięciu Arsenalu. Wicemistrz przegrał na wyjeździe z Aston Villą 0:1. Wystąpił reprezentant Polski, Matty Cash. Widowisku z ławki rezerwowych Kanonierów przyglądał się natomiast Jakub Kiwior.

Skrót meczu Aston Villa - Arsenal 1:0

Aston Villa wygrała dzięki bramce Szkota Johna McGinna w siódmej minucie. W jej barwach od 66. minucie grał Matty Cash.

Zespół z Birmingham w Premier League wygrał już 15 z rzędu spotkań na własnym stadionie. Po raz ostatni miejscowi kibice nie świętowali zwycięstwa 18 lutego, kiedy ich ulubieńcy w poprzednim sezonie przegrali z... Arsenalem 2:4.

Manchester United upokorzony na Old Trafford. Trzy stracone bramki!

Natomiast w Londynie Crystal Palace wyszło na prowadzenie w 57. minucie, gdy Jean-Philippe Mateta wykorzystał rzut karny. Mohamed Salah, zdobywając 200. bramkę w barwach "The Reds", wyrównał 20 minut później, a w doliczonym czasie trzy punkty Liverpoolowi zapewnił Harvey Elliott, po asyście Egipcjanina.

Podopieczni trener Juergena Kloppa zdobyli 37 pkt i prowadzą w Premier League, Arsenal ma punkt mniej, a trzecią Aston Villę od nowego lidera dzielą dwa. Czwarty jest Manchester City. Obrońcy tytułu mają pięć punktów straty, ale swój mecz rozegrają w niedzielę, gdy na wyjeździe zmierzą się z beniaminkiem Luton Town. PAP