Bez bramek nad morzem

Justyna Włodek
Górnik Zabrze 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała Marcin Włodek (Ekstraklasa.net)
Najbardziej oczekiwanym pojedynkiem 6. kolejki I ligi, było spotkanie drużyn, które szczytują w tabeli punktowej. Flota Świnoujście podejmowała u siebie Górnik Zabrze. Wynik końcowy (bezbramkowy remis) podzielił pulę punktową między walczących.

Początek spotkania zdecydowanie wskazywał na wygraną gości, gdyż ich przewaga w polu była znacząca. Już w drugiej minucie Trójkolorowi popisali się niezłym dośrodkowaniem, które mogło ustanowić wynik na 0:1. Pechowe zagranie Pazdana jednak do tego nie dopuściło.

Po dwudziestu minutach gra zaczęła się wyrównywać i do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Floty. Wtedy to po strzale Chi-Fona piłka trafiła w poprzeczkę bramki Sebastiana Nowaka. Swojej szansy na podwyższenie nie wykorzystał też nieźle grający Madejski, który kilka minut później posłał futbolówkę obok słupka Prusaka. Końcówka pierwszej połowy to głównie gra w środku pola, a tym samym spadek piłkarskich emocji.

Po przerwie dopiero co wpuszczony na boisko Skwara, zaatakował bramkę gości i gdyby piłka odbijając się po wewnętrznej stronie słupka wtoczyła się do bramki (a nie jak się stało poza linię boczną) mielibyśmy 1:0. Identyczny wynik moglibyśmy ujrzeć piętnaście minut później w momencie sytuacji „sam na sam” Uchenny z Nowakiem. Młody Nigeryjczyk zagrał jednak mało precyzyjnie, przysparzając pracy powracającym ze środka pola defensorom z Zabrza. Ci jednak poradzili sobie doskonale i nie dopuścili do utraty gola.

Od siedemdziesiątej minuty, wynik mógł ulec zmianie jeszcze wielokrotnie za sprawą agresywnej i szybkiej gry obu ekip. Do najbardziej widowiskowych akcji należy zagranie Adama Dancha, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główkował w światło bramki rywala. Na tablicy wyników nie pojawiła się jednak cyfra przesądzająca o oddaniu przez włodarzy punktów.

W doliczonym czasie, po otrzymaniu żółtej kartki, z boiska został ściągnięty Bonin, którego zastąpił debiutujący w rozgrywkach Marek Krotofil.

Flota Świnoujście – Górnik Zabrze 0:0 (0:0)