Bramkarz Lazio strzelił gola w 95. minucie meczu. Bramka na wagę punktu! Włoski zespół zremisował z Atletico Madryt 1:1

Jakub Maj
Jakub Maj
EAST NEWS
Wróciła Liga Mistrzów. Wraz z nią wielkie emocje. Pierwsza seria gier nas nie zawiodła. Szczególnie w Rzymie, gdzie bramkarz gospodarzy w 95. minucie po przepięknej główce wyrównał stan meczu.

Bramkarz uratował Lazio przed przegraną. Strzelił gola w 95. minucie

Lazio już od 29. minuty przegrywało z Atletico Madryt 1:0. Ekipa z Hiszpanii nie narzuciła swoich warunków, ale to wystarczyło, aby przez 94 minuty utrzymać korzystny wynik. Wszystko zmieniło się w ostatnich sekundach meczu. Lazio wykonywało ostatni rzut rożny. Pierwsza centra została zablokowana, dlatego Luis Alberto, tak jak jego kolega, spróbował ponownie dośrodkować w szesnastkę. Tam idealnie odnalazł się Ivan Provedel - bramkarz Lazio, który opuścił swoją bramkę, żeby pomóc kolegom z ataku. Golkiper wyprzedził Jana Oblaka i wpakował piłkę do siatki.

Kibice przypominają, że to nie pierwszy gol Provedela. W 2020 roku golkiper umieścił piłkę w siatce, kiedy grał w Serie B. Filip Macuda odnotował, kiedy ostatnio bramkarz strzelił gola w Lidze Mistrzów. Taka sztuka udała się 13 lat temu.

• Hans-Jörg Butt (2000) HSV
  • Hans-Jörg Butt (2002) Bayer Leverkusen
  • Hans-Jörg Butt (2009) Bayern Monachium
  • Sinan Bolat (2009) Standard Liège
  • Vincent Enyeama (2010) Hapoel Tel-Aviv
  • Ivan Provedel (2023) dla Lazio

Punkt z Atletico jest bardzo cenny. Grupa, w której jest włoski zespół wydaje się być łatwa, ale jednocześnie jest bardzo wyrównana. Na szczycie jest obecnie Feyenoord, który wygrał 2:0 z Celtikiem.

PSG lepsze od Borussii, Barca rozbiła Royal, Newcastle cudem uratowało remis

Poza spotkaniem Lazio - Atletico, kibice we wtorek mogli obejrzeć jeszcze siedem spotkań. AC Milan zremisował u siebie z Newcastle United 0:0. Mediolańczycy mieli zdecydowaną przewagę, ale w kluczowych momentach brakowało im precyzji. Gospodarze oddali aż osiem celnych strzałów, a Newcastle żadnego. RB Lipsk pokonało na wyjeździe Young Boys Berno 3:1. Cały mecz na ławce rezerwowych gości przesiedział Łukasz Łakomy.

Barcelona rozbiła Royal Antwerp aż 5:0,a jedną bramkę zdobył Robert Lewandowski. Feyenoord wygrał z Celtikiem 2:0. Manchester City odrobił straty (przegrywał 0:1) i ostatecznie okazał się lepszy od Crveny zvezdy Belgrad (3:1). Porto pewnie ograło Szachtar Donieck. Borussia Dortmund nadal jest w kryzysie. PSG zwyciężyło z niemiecką ekipą 2:0. (PAP, opracowanie własne)

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Wszystko wskazuje na to, że 12 września będzie ostatnim dniem Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Który z dotychczasowych trenerów Biało-Czerwonej kadry radził sobie najgorzej? Konkurencja jest całkiem spora.Aby zobaczyć wszystkich trenerów klikaj strzałkę w prawo!

Najgorsi trenerzy reprezentacji Polski w XXI wieku. Fernando...