Cenny remis Wisły w meczu z Chełmianką. Trafił Piechniak, Drzymała obronił karnego

Dorota Kułaga
Wisła wywalczyła cenny punkt w meczu z Chełmianką Chełm.
Wisła wywalczyła cenny punkt w meczu z Chełmianką Chełm. Fot. Piotr Chorab
W trzecioligowym meczu Wisła Sandomierz zremisowała na wyjeździe z Chełmianką Chełm 1:1. To cenny punkt podopiecznych trenera Grzegorza Wesołowskiego, pierwszy w rundzie wiosennej.

Chełmianka Chełm - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Kompanicki 37, 1:1 Kacper Piechniak 52.

Wisła: Drzymała 8 Ż – Ziółek 5 Ż, Beszczyński 5 (65. Górski 2), Wilk 5, Bażant 5 Ż (90 +4 Sudy nie klas.) – Piątkowski 5, Nikanowycz 6, Mokrzycki 6, Juda 5 (72. Ferens nie klas.) – Róg 6, Piechniak 6 (89. Łata nie klas.).

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Chodziutko (80. Michalak), D. Niewęgłowski - Banaszak Ż, Piekarski, Uliczny, Kompanicki - Prytuliak, Budzyński (61. Koszel).

Sędziował: Karol Iwanowicz z Kraśnika.
Widzów: 600.

Bohaterem meczu był bramkarz Wisły Patryk Drzymała. Wyszedł obronną ręką z kilku trudnych sytuacji, między innymi w 20 minucie był górą w pojedynku sam na sam z Michałem Budzyńskim. A w 31 minucie obronił rzut karny, wykonywany przez Przemysława Banaszka. Został on podyktowany za zagranie ręką jednego z zawodników sandomierskiej drużyny.

W 37 minucie gospodarze zdobyli bramkę po rzucie wolnym i strzale głową Mateusza Kompanickiego. Wisła szyb-ko mogła wyrównać, ale po uderzeniu Pawła Bażanta piłka trafiła w spojenie. Wreszcie w 52 minucie ładnie uderzył Jarosław Piątkowski. Damian Drzewiecki odbił piłkę, ale pierwszy dopadł do niej Kacper Piechniak i strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu. Zapewnił więc cenny punkt w walce o utrzymanie.

Materiał oryginalny: Cenny remis Wisły w meczu z Chełmianką. Trafił Piechniak, Drzymała obronił karnego - Echo Dnia Świętokrzyskie