Centralna Liga Juniorów. Dzisiaj poznamy Mistrza Polski U-19!

red
od 16 lat
Dzisiaj o godz. 17:00 we Wronkach dojdzie do rewanżowego starcia w finale Mistrzostw Polski juniorów. W pierwszym meczu Lech okazał się lepszy i wygrał 2:0. Czy dzisiaj postawi kropkę nad i? A może Cracovia odrobi straty i tytuł pojedzie do Krakowa?

Finałowy dwumecz jest starciem drużyn z drugich miejsc. Po fazie zasadniczej drużyna z Poznania znalazła się za plecami Śląska Wrocław, a Cracovia za Legią, która nie przegrała żadnego spotkania. W półfinałowych starciach Cracovia dwukrotnie pokonała Śląsk - 2:0 i 4:0, a Lech po porażce przed własną publicznością 1:2 zdemolował w rewanżu Legie i wygrał 5:2.

Dość niespodziewany skład finału pokazał, że jedyną słuszną drogą jest stawianie na młodzież. Cracovia pod wodzą Michała Probierza nie boi się wprowadzać młodzieżowców do pierwszej drużyny, a Lech od lat słynie ze świetnego szkolenia.

W pierwszym meczu finałowym najbardziej błyszczał Hubert Sobol. Najlepszy strzelec Lecha znów trafił do siatki, a wynik ustalił Łukasz Norkowski. Cracovia nie stoi na straconej pozycji, ale będzie miała bardzo trudne zadanie. Radosław Kanach, Sylwester Lusiusz i Daniel Pik muszą potwierdzić opinię najzdolniejszych zawodników w zespole z Krakowa.

- W pierwszej połowie waga tego meczu spowodowała, że moi zawodnicy nie byli sobą, nie poznawałem ich – mówi szkoleniowiec „Pasów”. - Wybierali dziwne rozwiązania, kopali pikę do przodu. Nie było zawiązywania płynnych akcji. Tak więc pierwsza połowa w naszym wykonaniu była taka nie do końca… W drugiej zaczęliśmy grać w piłkę, niestety straciliśmy gola - mówił po pierwszym meczu Kordian Wójs, trener Cracovii.

Pasy nie składają broni i od pierwszej minuty ruszą do ataku. To będzie wodą na młyn dla poznaniaków, którzy będą mogli grać z kontrataku i wykorzystywać szybkość swoich skrzydłowych. Jedno jest pewne - czekają nas wielkie emocje, a transmisję z meczu będziecie mogli oglądać na naszym portalu!