CLJ: Remis na dnie tabeli. Elana kończyła mecz w osłabieniu, a Ruch zdołał doprowadzić do wyrównania

Joanna Sobczykiewicz
Bartosz Pudełko
Centralna Liga Juniorów. W niedzielę o godz. 12 spotkały się ze sobą dwa, najsłabsze zespoły. W Chorzowie Ruch podjął Elanę Toruń, z którą podzielił się punktami. Już w czwartej minucie bramkę zdobył Dominik Kowalski, a do wyrównania doprowadził w 78. minucie Jan Peda. Elana przez prawie pół godziny grała w osłabieniu po czerwonej kartce (konsekwencja dwóch żółtych) dla strzelca gola.

Choć dwa tygodnie temu Niebiescy wysoko pokonali Zagłębie Lubin (5:1), a przed siedmioma dniami urwali punkcik Jagiellonii w Białymstoku (3:3), to mecz z Elaną rozpoczął się dla nich fatalnie. Już w czwartej minucie Dominik Kowalski wyprowadził gości na prowadzenie i pokonał strzegącego niebieskiej bramki Rafała Aksamita.

Spotkanie nie układało się po myśli chorzowian, którzy starali się zaskoczyć rywali ze stałych fragmentów gry i choć w polu karnym Elany robiło się groźnie, to tylko na chwilę, bo często mylili się gracze Ruchu. Iskierka nadziei zapaliła się dla Niebieskich w 63. minucie, gdy boisko musiał opuścić strzelec gola Kowalski. Piłkarz z Torunia zobaczył drugi, żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik i jego drużyna przez prawie pół godziny musiała radzić sobie w osłabieniu.

Ten moment zdołali wykorzystać chorzowianie i doprowadzili do remisu. W 78. minucie bramkę na 1:1 zdobył Jan Peda. Na więcej Niebieskich już nie było stać i mecz zakończył się podziałem punktów. Za tydzień Ruch zmierzy się w Lublinie z miejscowym Motorem, a Elana zagra u siebie z Arką Gdynia.

Ruch Chorzów - Elana Toruń 1:1 (0:1)