Wojciech Buras
Star pokonał Garbarnie w meczu III Ligi.
Star pokonał Garbarnie w meczu III Ligi. Krzysztof Lis
Star Starachowice pokonał Garbarnie Kraków 3:0 w meczu 8 kolejki trzeciej ligi. Spotkanie ustawiła szybka czerwona kartka dla bramkarza gości, a przewaga podopiecznych Tadeusza Krawca rosła z każdą minutą meczu. Dublet zaliczył Michał Wcisło.

Star pokonał Garbarnie Kraków w meczu III Ligi

Star Starachowice - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: Michał Wcisło 16, 83, Przemysław Śliwiński 47’
Star: Lipiec - Majdanewycz (66 Styczyński), Jagiełło, Bracik, Stefański (75 Zając) - Wcisło, Puton, Handzlik (62 Kośmider), Duda, Kot (62 Mikos) - Śliwiński (66 Stanisławski).
Garbarnia: Bartusik - Morys, Kajpust, Czekaj (67 Wielecki), Cukrowski - Grzybowski, Duda (67 Opalski), Dziedzic (38 Nowak), Klec (67 Żurek), Wątroba (20 Zagórowski) - Durda.
Żółte kartki: Majdanewycz, Stefański - Durda
Czerwona kartka: Mateusz Bartusik (Garbarnia) 20’
Sędziował: Piotr Chojnacki (Warszawa)

Na pewno sytuacja z czerwoną kartką ułatwiła nam kontrolę tego meczu. Mieliśmy sytuację na podwyższenie tego wyniku, aczkolwiek końcowy rezultat jest w pełni zasłużony, bo kontrowaliśmy grę. Jesteśmy na wysokiej pozycji w tabeli i bardzo nas to cieszy.

-powiedział Tadeusz Krawiec, trener Staru Starachowice.

Star bardzo szybko objął prowadzenie za sprawą Michała Wcisło. Chwilę potem czerwoną kartkę obejrzał bramkarz gości, za interwencję ręką poza polem karnym. Gra w przewadze znacząco ułatwiła grę gospodarzom, którzy stwarzali kolejne sytuacje, natomiast do przerwy nie udało się podwyższyć wyniku. Po wyjściu z szatni, szybką bramkę po prostopadłym podaniu strzelił Śliwiński, a wynik meczu zamknął strzałem w 82 minucie Wcisło, który zakończył ten mecz z dubletem. Drużyna ze Starachowic miała jedenastkę w 77 minucie, ale intencję Wlodzimierza Putona wyczuł bramkarz Garbarni i obronił rzut karny. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Tadeusza Krawca na dobre zadomowić się w czubie tabeli III Ligi.

Kolejne spotkanie Staru Starachowice w rozgrywkach III Ligi odbędzie się 23 września z Chełmianką Chełm.