Mateusz Fryc, strzelec dwóch goli dla Wiernej w meczu z Koroną II Kielce.
W meczu czwartej ligi, Wierna Małogoszcz pokonała 2:0 Koronę II w Kielcach. Oba gole strzelił Mateusz Fryc.

Korona II Kielce - Wierna Małogoszcz 0:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Fryc 61, 80.

Korona II: Osobiński - Kosakiewicz, Gadomski (58’ Kruszec), Pierzchała, Kordas - Rybus (81’ Urban), Dziubek, Pawczyński (71’ Gwóźdź), Jopkiewicz, Szałas - Chudecki.
Wierna: Shram – Kołodziejczyk, Bała, Kraus (75 Krzyżyk), Czarnecki, Fryc, Pawłowski, Malinowski, Rogula, Bujak, Wijas (70 Gągorowski).

W 61. minucie po dużym zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Mateusz Fryc i z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Korona mogła wyrównać kilka minut później. Łukasz Kosakiewicz w indywidualnej akcji minął dwóch rywali i zagrał płaską piłkę w pole karne, gdzie wbiegał Kruszec, jednak zawodnik gospodarzy nie wykorzystał znakomitej sytuacji.
Wierna czyhała na kontry i w ostatnim kwadransie jeszcze trzykrotnie mogła podwyższyć prowadzenie, ale bramkarz Osobiński będący w wybornej formie widowiskowo bronił w sytuacjach sam na sam.
W 80 minucie golkiper Korony popisał się niesamowitą interwencją przy strzale Czarneckiego z 10 metrów, jednak przy dobitce Fryca był już bezradny i Wierna podwyższyła prowadzenie.

- Rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, kolejne na zero z tyłu. Ogólnie bardzo dobrze weszliśmy w ten mecz. Nie daliśmy Koronie stworzyć klarownych sytuacji bramkowych, a sami mieliśmy ich bardzo dużo. To, że padły tylko dwie bramki, to zasługa bardzo dobrze broniącego golkipera Korony i trochę szwankowała nasza skuteczność. Całej drużynie należą się wielkie brawa za postawę na boisku - mówił po jego zakończeniu Paweł Bień, szkoleniowiec Wiernej.

Hetman Włoszczowa - Naprzód Jędrzejów 0:1 (0:0)
Bramka: Karol Mojecki 70.
Naprzód: Nawrot - Kowalczyk (82 Kasza), Olszewski, Sputo, Butenko, Maciejewski, Mojecki, Owczarek (75 Iwański), Gilewski, Osiński, Radziejewski.

Za dużo emocji w tym meczu nie było. Dużo więcej działo się na trybunach. Przyjechało sporo kibiców z Jędrzejowa, a miejscowych też nie zabrakło.
Jedynego gola strzelił w 70 minucie Karol Mojecki. Piłka po jego strzale otarła się jeszcze o jednego z graczy Hetmana i wpadła do siatki.

Lubrzanka Kajetanów - Unia Sędziszów 2:1 (0:1)
Bramki: Michał Bracha 80, Karol Zwierzyński 90 z karnego - Robert Szymański 27.
Unia: Otręba — Kamil Gacek, Brożek (75 Karol Gacek), Bieniek (70 Nartowski), Szymański (80 Niemstak), Pańtak (46 Matan), Papaj, Zapalski (43 Bratek), Winiarski, Zapalski, Bratek.

Bardzo nerwowo było w samej końcówce meczu, kiedy gospodarze z rzutu karnego strzelili zwycięskiego gola.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: Czwarta liga. Wierna Małogoszcz wygrała z Koroną II w Kielcach, Naprzód Jędrzejów z Hetmanem Włoszczowa, przegrała Unia Sędziszów - Echo Dnia Świętokrzyskie