Cracovia

4

Pogoń Szczecin

1

• Pogoń nie zasłużyła nawet na jedną bramkę. Trzy punkty zostają w Krakowie, a ja już się z Państwem żegnam ! Miłego weekendu !

• Koniec meczu ! Bardzo ładny mecz w Krakowie. Pogoń przegrywa pierwszy mecz w sezonie. Cztery gole w drugiej odsłonie meczu. Moim zawodnikiem meczu Mateusz Cetnarski.

• Aka do Frączaczaka i piłka odbija się od muru. To chyba byłoby na tyle, jeżeli chodzi o Pogoń.

• Trzy minuty doliczone, minuta już upłynęła.

• Pośredni dla Pogoni Szczecin. Małe nieporozumienie obrońców Cracovii.

• Cracovia cały czas atakuje, jednak sytuacje nie znajdują drogi do bramki. Mamy ostatnie 4 minuty meczu.

• Cracovia przeprowadza ostatnią zmianę. Oklaskami na stadionie pożegnany Rakels. W jego miejsce Dialiba.

• Wdowiak wyszedł sam na sam z Kudłą. Górą bramkarz Pogoni, a dobitka Budzińskiego zza pola karnego niecelna.

• Kudła znalazł się na trzydziestym metrze od własnej bramki. Po wznowieniu gry piłka wylądowała w rękach Sandomierskiego.

• 10. minut do końca meczu. Wszystko wskazuje na to, że nic już nie zagrozi Cracovii. Tego nie można powiedzieć o gościach, którzy zaliczają kolejny bezbarwny występ.

• Wdowiak już miał swoją pierwszą akcję. Jego dośrodkowanie bez problemu wyłapał Dawid Kudła.

• Druga zmiana w Cracovii. Wchodzi Mateusz Wdowiak, a schodzi znakomity dziś Erik Jendrisek.

• Oprócz bramki Zwolińskiego Pogoń nie pokazał nic ciekawego. Dość sfrustrowany faul wspomnianego napastnika "Portowców". Cracovia dalej w natarciu.

• 8133 widzów na stadionie przy Józefa Kałuży 1.

• Jendriszek gra dzisiaj wspaniałe zawody. Przedarł się przez dwóch zawodników, a przez jego rajd żółta kartką ukarany Małecki.

• Bardzo groźna akcja "Pasów". Jaroszyński przedzierał się z prawej strony, jednak nikt nie zamknął akcji. Cracovia dalej przy piłce. Na boisku leży Jaroszyński, który ucierpiał w tej akcji.

• Budziński pokusił się o strzał z dystansu. Piłka, która niemalże była już w rękach Dawida Kudły, prześlizgnęła się i wpadła do bramki gości. 4:1 i szykuje się pierwsza porażka Pogoni.

• Co za gol ! Budziński wszedł i strzelił ! Błąd Dawida Kudły.

• Murawski wybija z dala od pola karnego gości. Przy piłce Cracovia, jednak Czerwiński wykazał się sprytem i rzut wolny dla Portowców.

• Rzut rożny dla Cracovii po akcji z prawej strony.

• Mało dzieje się na boisku, choć dalej atakuje Cracovia.

• Pierwsza zmiana w Cracovii. Schodzi Dąbrowski, na boisku melduje się Budziński.

• Marcin Listkowski melduje się na boisku. Matras schodzi z placu. Warto dodać, że Pogoń nie ma już możliwości na zmianę.

• Jendrisek! Dobry strzał zza szesnastki. Broni Kudła. Cracovia rozpędzona atakuje dalej.

• Rakels podawał do Jendriska, jednak złe podanie i Dąbrowski wybija piłkę.

• W przeciągu piętnastu minut obejrzeliśmy już cztery bramki. Fantastyczne spotkanie przy Józefa Kałuży !

• Zrobił nam się bardzo dobry mecz. Z prawej strony dośrodkowanie Wójcickiego i gol Rakelsa !

• Wcześniej nastąpiła zmiana w szeregach Pogoni. Małecki za Murayamę.

• Fojut nie zagra w następnym spotkaniu. Zawodnik "Portowców" ukarany żółtym kartonikiem.

• Na dobrą sprawę Pogoń nie do końca zasłużyła na bramkę. Przez niemalże godzinę gry "Portowcy" nie mieli żadnej dogodnej okazji.

• Co za mecz ! Łukasz Zwoliński strzela bramkę kontaktową. To już szósty gol napastnika Pogoni. Asysta Frączczaka !

• Zmartwiona mina Czesława Michniewicza.

• Kapustka uderza nad poprzeczką. To kolejna próba "Pasów".

• Rozdrażniona Pogoń próbowała zaatakować drużynę z Krakowa. Bez większego skutku.

• Mamy kolejną bramkę ! To jest piąty gol w tym sezonie Rakelsa. Bardzo ładna akcja Cracovii i 2:0 dla gospodarzy ! Asysta Wójcickiego!

• Cetnarski na 1:0 ! Asysta Bartosza Kapustki!

• Druga sytuacja Cracovii. Rakels uderzał na bramkę. Bez błędnie broni Dawid Kudła.

• Startujemy z drugą odsłoną !

• Mamy pierwszą zmianę w zespole gości.

• Już za chwilę startujemy z drugą połową. Jeszcze nie wiemy, czy któryś z trenerów zdecydował się na roszady w składzie.

• Cracovia wyraźnie lepsza od Pogoni. "Pasom" na dobrą sprawę brakuje tylko gola, który by to potwierdził. Czekamy na drugą odsłonę i jeszcze więcej emocji.

• Na szczęście Cracovia dogodnych sytuacji jeszcze nie miała

- Czerwiński w przerwie meczu

• Koniec pierwszej połowy meczu. Dobry mecz Cracovii. Brakuje bramek. Strzały 7-1, strzały celne 1-0, posiadanie piłki 76%-24%

• Ależ to była sytuacja ! Kapustka szukał rzutu karnego. Czerwiński wpadł w piłkarza "Pasów". Moim zdaniem sędzia miał prawo podyktować jedenastkę.

• Cracovia jakby bardziej przycisnęła teraz Pogoń.

• Kapustka ! Świetna sytuacja Bartosza Kapustki. Przekładanka w polu karnym, strzał na bramkę Kudły. Przy reprezentancie Polski było trzech obrońców "Portowców". Najlepsza okazja w meczu.

• Przybecki wygląda dziś bardzo mizernie. Przy akcji Pogoni w ważnym momencie traci piłkę i do akcji dochodzi znowu Cracovia. "Pasy" nie skorzystały jednak z prezentu i od bramki znowu Kudła.

• Murayama z dośrodkowaniem z lewej strony. Znowu wyjaśnia wszystko Wołąkiewicz. Dalej atakuje Pogoń.

• Cracovia próbuje cały czas przedostać się przez obronę Pogoni. Znowu Dąbrowski, jednak wysoko nad bramką Kudły.

• Covilo strzela z dystansu. Daleko obok bramki Pogoni.

• Faulowany Dawid Kudła. Rzut wolny dla "Portowców".

• Jendrisek wstrzela piłkę w pole karne! Piłka odbija się od Frączczaka. Rzut rożny dla Cracovii.

• Cetnarski dośrodkowuje ! Nic jednak z tego dośrodkowania Cracovia nie miała, a kontra Pogoni została szybko przerwana.

• Wójcicki faulowany. Rzut wolny na wysokości pola karnego Pogoni z prawej strony boiska.

• Świetna interwencja Bartosza Kapustki. Frączczak próbował odprowadzić piłkę na piątkę dla Pogoni. Reprezentant Polski powalczył i od autu zaczną goście.

• Pół godziny gry za nami. Statystyki:

Strzały: Cracovia - Pogoń 4:1 Posiadanie piłki: Cracovia - Pogoń 72% - 28%

• Pogoń próbowała swoich sił w szarpanych akcjach pod bramką Pogoni. Wszystko skończyło się strzałem niecelnym i Sandomierski rozpoczyna od bramki.

• Pierwsza akcja Pogoni. Lewandowski próbował dośrodkowywać z lewej strony. Wołąkiewicz wyjaśnia wszystko, wybijając piłkę z dala od bramki.

• Wójcicki znowu próbował dośrodkowywać w pole karne. Pogoń wybija za swoją szesnastkę.

• Posiadanie piłki 75% - 25%

• Pogoń ma problemy wyprowadzenia piłki na połowę rywala.

• Jendrisek z lewej strony podaje do środka boiska. Tam jest Dąbrowski, jednak znowu strzał niecelny.

• Cetnarski traci piłkę przed samym polem karnym Pogoni. Kolejna groźna kontra Cracovii. Pogoń przez pierwsze piętnaście minut nie stworzyła żadnej sytuacji podbramkowej.

• Jendrisek próbuje z dwudziestu metrów, jednak daleko obok bramki.

• Dąbrowski strzela na bramkę. Zablokowany strzał przez obrońcę Pogoni i piłka w rękach Dawida Kudły.

• Cetnarski dośrodkowywał w pole karne. Wybicie piłki za pole karne gości sprokurowało akcję dla Pogoni. Piłkę jednak traci Przybecki i znowu Cracovia konstruuje akcję.

• Faul na połowie Pogoni dla "Pasów".

• Pogoń na razie nie może wyjść z własnej połowy. Cracovia jest lepiej zorganizowana, co przyniosło im już parę sytuacji do zdobycia bramki.

• Jendrisek fauluje Czerwińskiego. Rzut wolny dla Pogoni.

• Dośrodkowanie w pole karne Pogoni i Dawid Kudła wybija poza szesnastkę swojej bramki.

• Dobra akcja Cracovii z lewej strony boiska. Rzut rożny dla "Pasów".

• Walka o piłkę. Faul na Dąbrowskim w środkowej strefie boiska.

• Cracovia na razie wygląda nieco lepiej. Kolejne dośrodkowanie gospodarzy w pole karne Pogoni.

• Strzela Mateusz Cetnarski, jednak... "Panu Bogu w okno".

• Zespoły zaczęły bardzo zachowawczo. Cracovia buduje pierwszą akcję z boku. Wójcicki wrzucał w ple karne, lecz Frączczak wybił głową w aut.

• Startujemy ! Cracovia - Pogoń !

• Mecz rozpocznie drużyna "Pasów".

• Obie ekipy opuściły już murawę i udały się do szatni. Za chwilę sędzia Piotr Lasyk wyprowadzi Cracovię i Pogoń na boisko przy ulicy Józefa Kałuży 1.

• Zmiana w składzie Pogoni. Od pierwszej minuty wybiegnie Miłosz Przybecki za Sebastiana Rudola.

• Kibice w Krakowie będą mogli oglądać dziś w akcji jedynego reprezentanta Polski - Bartosza Kapustkę.

• Pogoń po bardzo słabym występie w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin jest "dłużna" kibicom dobrego widowiska. Wszyscy w Szczecinie dziś liczą na trzy punkty.

• W przedmeczowym komentarzu Czesław Michniewicz wypowiedział się, że w meczu nie tylko trzeba bronić, ale także strzelać. Pogoń odnotowała siedem remisów i pięć zwycięstw.

• Cracovia dzisiaj będzie miała trudne zadanie. Pogoń nie tylko może się pochwalić dwunastoma meczami bez porażki, ale także najlepszą obroną w lidze. "Portowcy" jednak strzelili cztery gole mniej od gospodarzy dzisiejszego meczu.

• Pogoń Szczecin jest jedyna drużyną w Ekstraklasie, która jeszcze nie przegrała swojego meczu. Dzięki dobrym wynikom "Portowcy" są vice-liderem Ekstraklasy, a nad Cracovią mają przewagę czterech oczek i są trzy pozycje wyżej.

• Według bukmacherów faworytem w tym spotkaniu są gospodarze. Cracovia w ostatnich pięciu meczach wygrała trzy i dwa przegrała. Były to zwycięstwa Lechem i Ruchem Chorzów u siebie. Drużyna z Krakowa zanotowała także dobry występ w Pucharze Polski, gdzie pokonali miejscowy GKS Katowice 3:1.

• Zostały podane już składy obu drużyn, czas na ławkę rezerwowych:

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz, 7. Diabang Boubacar, 9. Dariusz Zjawiński, 25. Bartosz Rymaniak, 26. Deleu, 27. Marcin Budziński, 96. Mateusz Wdowiak.

Pogoń: 1. Jakub Słowik, 14. Miłosz Przybecki, 11. Wladimer Dwaliszwili, 10. Patryk Małecki, 16. Michał Walski, 26. Sebastian Murawski, 29. Marcin Listkowski