• Kibice na meczu Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

• Tarasovs ratuje gości przed utratą gola wybijając na korner. Strzał z 25 metrów Grendela, tuż obok słupka

• Iwan za Sadzawickiego to kolejna zmiana w Górniku

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony boiska Jeża piłkę łapie Drągowski

• Grzelczak minął Kopacza i huknął z 20 metrów tuż nad poprzeczką bramki Przyrowskiego!

• Kolejna zmiana w Górniku. Schodzi Sobolewski w jego miejsce Przybylski

• Zmiana w ekipie gości. Wchodzi Straus w miejsce Tomasika

• Indywidualna akcja Gergela zakończona strzałem Kosznika nad bramką, to powinna być bramka!

• Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego, ale obrońcy gości zablokowali strzał Grendela

• Tomasik sfaulował tuż przed polem karnym Gergela

• Zmiana w zespole gospodarzy. Urynowicz zastąpiony przez Skrzypczaka

• GOOOLLL !!! Fantastyczny strzał z rzutu wolnego Gajosa

• Żółtą kartką upomniany zawodnik gospodarzy Adam Danch

• Rozpoczynamy drugą połowę! Od środka gospodarze.

• Koniec pierwszej połowy. Dobry mecz obu drużyn. Do przerwy "Jaga" prowadzi 2:1

• Uderzenie zza pola karnego Grzyba, daleko obok bramki

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska dobrze na przedpolu wyłapuje Drągowski

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska źle zachował się Urynowicz. Zamiast strzału źle odegrał do partnera

• Indywidualna akcja Madeja zakończona strzałem Grendela, Słowak zablokowany przez obrońców

• Tuż obok słupka groźnie uderza Sobolewski

• Znakomita sytuacja Vassiljeva, który przebiegł z piłką 60 metrów, przegrał jednak pojedynek z Przyrowskim!

• Po dośrodkowaniu Vassiljeva strzał głową Grzelczaka broni Przyrowski.

• Modelski po zagraniu estończyka znalazł się w dogodnej sytuacji, strzelił tylko w boczną siatkę

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Sadzawickiego łapie piłkę Drągowski

• Gool!!! Błyskawiczna odpowiedź Górnika. Bramkę strzela Madej, który dobił strzał Urynowicza!

• Gooool!!! Perfekcyjna akcja Jagiellonii! Długa piłka od Vassiljeva do Grzelczaka, ten minął obrońców i strzałem po ziemi pokonuje bramkarza

• Prostopadła piłka od Grzyba dobrze rozczytana przez zabrzan

• Sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• GOOOL!! VASSILJEV! Zgranie piłki glową przez Grzelczaka zakończona strzałem w długi róg bramki Górnika

• Vasiliew wyszedł sam na sam z Przyrowskim, próba przelobowania bramkarza zakończona niepowodzeniem

• Kombinacja Grzyba z Grzelczakiem. Uderzał ten pierwszy,ale daleko obok słupka

• Nieudane dośrodkowanie Grzelczaka z lewej strony boiska.

• Po znakomitym dalekim wybiciu piłki przez Drągowskiego obrońców gospodarzy uprzedził Grzelczak, uderzył jednak obok słupka

• Rzut rożny dla gospodarzy. Sobolewski w zamieszaniu uderzył,ale został zablokowany przez obrońców.

• Pierwsza interwencja Przyrowskiego po strzale Madery.

• Zaczynamy mecz!! Od środka goście.

• Arbiter spotkania Szymon Marciniak wyprowadza obie drużyny na boisko. Już za chwilę zaczynamy!

• Pomimo nieudanego wejścia w sezon, trener gości Michał Probierz pochlebnie wypowiadał się przed meczem na temat gry Górnika Zabrze: "Górnik gra dobrą piłkę. Z Piastem zabrzanie rozegrali bardzo dobry mecz, pokazali bardzo ciekawy futbol. Z Wisłą też zaprezentowali się z dobrej strony, więc czeka nas z pewnością bardzo trudny pojedynek, Rywale mają bardzo silną ofensywę i musimy o tym pamiętać."

• "Jeśli chcemy myśleć o wygranej, musimy jako pierwsi zdobyć bramkę. Zdajemy sobie sprawę, że na sobotę zapowiadane są tropikalne upały, ale warunki będą takie same dla obu zespołów. Mecz nie będzie się toczył więc w jakimś zabójczym tempie. Ważne będą więc stałe fragmenty gry i jedna, dwie sytuacje do zdobycia bramki, które będziemy musieli wykorzystać." To słowa Roberta Warzychy przed dzisiejszym spotkaniem.

• Podopieczni Roberta Warzychy kiepsko rozpoczęli nowy sezon. Po trzech rozegranych do tej pory meczach mają w dorobku 0 punktów. Goście zdobyli dotychczas 3 punkty. Obie ekipy z pewnością nie zadowolą się podziałem punktów w tym spotkaniu.

• Gospodarze meczem z niedawnym pucharowiczem zainaugurują dziś sezon przed własną publicznością. Zabrzanie poprzednie 3 spotkania rozgrywali na wyjeździe.

• Witamy serdecznie! Już za około 40 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Jagiellonią Białystok. Pomimo wysokiej temperatury, mamy nadzieję, że piłkarze obu ekip stworzą ciekawe widowisko.