2

Ruch Chorzów

2

• Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

• Ruch został dzisiaj skarcony za minimalizm w drugiej połowie. Chorzowianie chcieli tylko utrzymać wynik 1:2, jednak to się nie udało. Wydaje się, że remis również ich zadowala.

• Jakiś efekt zatrudnienia nowego szkoleniowca w Poznaniu jest, bo Lech zdobywa dziś jeden punkt. Szkopuł w tym, że to tylko kropla w morzu potrzeb ostatniego zespołu ligi. Bez serii zwycięstw poznaniacy nie tylko nie awansują do ósemki, ale i mogą realnie bać się o ligowy byt.

• Koniec meczu.

• Żółta kartka dla Marcina Kamińskiego.

• Douglas przestrzelił z wolnego.

• Konczkowski faulował Pawłowskiego tuż przed własnym polem karnym, będzie wyśmienita okazja dla Lecha. A jest żółta kartka dla obrońcy Ruchu.

• Druga połowa została przedłużona o cztery minuty.

• Pawłowski strzelał zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Putnockiego.

• Dwie zmiany w swoim zespole szykuje jeszcze Waldemar Fornalik. Będzie chciał zyskać na czasie w końcówce.

• Darko Jevtić uderza nad bramką Ruchu.

• Jan Urban decyduje się na ofensywną zmianę, miejsce Kebby Ceesaya zajmuje Dariusz Formella.

• Co tam się działo?! Rozegranie rzutu rożnego i strzał Kownackiego - zablokowany, strzał Pawłowskiego - to samo, później w pole karne przedarł się Jevtić. Próbował strzelać - nic z tego, za chwilę Arajuuri zablokowany, w końcu po kilku następnych rykoszetach piłka trafiła pod nogi Kamińskiego, a ten wpakował ją do siatki. Lech remisuje z Ruchem 2:2.

• GOOOOL!!! MARCIN KAMIŃSKI TRAFIA DO BRAMKI RUCHU!!!

• Po dośrodkowaniu Kownackiego z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego, który huknął nad bramką Ruchu.

• Chorzowianie sprytnie grają na czas. Co rusz któryś z zawodników pada na murawę jak rażony piorunem, wyglądając, jakby potrzebował księdza, a nie opieki medycznej. Po chwili wszystko jest już w porządku.

• Kownacki trafia w boczną siatkę.

• Śmiesznie brzmi, gdy kibice Ruchu śpiewają dziś: "Jesteśmy lepsi, Niebiescy jesteśmy lepsi". Śmiesznie dlatego, że Ruch gra dziś w żółtych koszulkach, a niebieskie mają lechici.

• Lech rusza z kontratakiem, po czym szybko reflektuje się, że żadnego pomysłu na kontrę nie ma. Kończy się dłuuugą wrzutką Ceesaya i wybiciem piłki przez Konczkowskiego.

• Długa piłka Arajuuriego w kierunku Hamalainena, Fin uprzedzony przez Putnockiego.

• Mamy zapowiadaną zmianę w Ruchu, Iwański za kontuzjowanego Urbańczyka.

• Kamiński nie trafia do bramki z kilku metrów! Coś niebywałego!

• A jednak nie tylko na chwilę, bo siada na ławce rezerwowych. Do gry gotowy jest już Maciej Iwański.

• Na boisku leży Urbańczyk, który ucierpiał w jednym ze starć. Na chwilę będzie musiał opuścić murawę.

• Putnocky! Kapitalna interwencja ratuje Ruch! Linetty dobrze wypuścił Kownackiego, ten oddał niezły strzał, ale między słupkami kapitalnie spisał się Słowak!

• Tak dla uczciwości trzeba przyznać, że po przerwie poznaniacy wyglądają lepiej. Przejęli inicjatywę, dłużej utrzymują się przy piłce i atakują rywala. Co z tego jednak, skoro nie mają żadnego pomysłu na zakończenie akcji. Urban chyba nie wiedział w co się pakuje.

• Znów Jevtić, znów fatalnie. Tym razem obok bramki.

• Douglas wyłożył piłkę Jevticiovi, ten jednak miał ogromne problemy z jej opanowaniem. W końcu oddał strzał, jednak nie mógł zagrozić Putnockiemu, co najwyżej go rozśmieszyć.

• Do bezpańskiej piłki na linii pola karnego dopadł Podgórski, po czym uderzył niecelnie na bramkę Buricia.

• Bo dośrodkowaniu z lewej strony zakotłowało się w polu karnym Ruchu. Upadał Hamalainen, sygnalizując faul, piłka trafiła do Kownackiego, a ten przegrał pojedynek z Zieńczukiem.

• To chyba pierwsza groźna okazja dla Lecha w tym meczu (pomijając bramkę, bo to był typowy centrostrzał). Na bramkę Putnockiego uderzał Linetty, bramkarz Ruchu z trudem broni!

• Zawodnicy obu drużyn wrócili do gry.

• Sędzia Musiał przerywa grę, bo pod bramką Buricia nadymione jak w palarni.

• A tymczasem kibole w "Kotle" odpalili racowisko.

• Żółta kartka dla Trałki. Trzeba przyznać, że pracował na nią już od dłuższego czasu.

• Na murawie nie ma również Macieja Gajosa, którego zastąpił Darko Jevtić.

• W przerwie nastąpiła podwójna zmiana w ekipie Jana Urbana – boisko opuścił Gergo Lovrencsics, a jego miejsce zajął Dawid Kownacki.

• Początek drugiej połowy meczu.

• W pierwszej połowie Lech grał swój zwykły, sezonowy piach. Najwyraźniej jego kupa jest zbyt wielka, by zadziałał efekt nowej miotły w postaci Jana Urbana. Ruch na tle rywala wygląda zdecydowanie lepiej i zasłużenie prowadzi. Zobaczymy, czy coś zmieni się po przerwie.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• Niezłe dośrodkowanie Lovrencsicsa, piłka trafia jednak w ręce Putnockiego.

• JEEEEST!!! DO BRAMKI PUTNOCKIEGO TRAFIA SZYMON PAWŁOWSKI!

• Pawłowski zablokowany na lewej stronie, wywalczył rzut rożny. Będzie coś z tego?

• Dośrodkowanie Douglasa zbyt mocne. Do piłki tuż przed linią końcową zdołał dojść Kamiński, ale skierował ją tylko w ręce Putnockiego.

• Linetty faulowany przez Cichockiego, będzie rzut wolny dla Lecha.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa niecelnie głową uderzał Hamalainen.

• Po rozegraniu rzutu rożnego uderzał Lovrencsics, strzał jednak blokuje Podgórski. Były zawodnik Piasta wypruł po tym do przodu i wziął jeszcze udział w akcji ofensywnej swojego zespołu – niech poznaniacy biorą przykład!

• Po raz kolejny dał o sobie znać Mazek, tym razem przebojowo wpadł w pole karne rywala i tylko interwencja Linettego sprawiła, że nie oddał groźnego strzału na bramkę Buricia.

• Mazek teraz świetnie poradził sobie z Trałką. Kto nie widział, niech żałuje. Nasuwa się tylko pytanie, gdzie się podział kapitan Lecha z końcówki ubiegłego sezonu?

• Scenariusz podobny, jak przy pierwszym trafieniu – dośrodkowanie z rzutu wolnego, obrońcom Lecha nagle ktoś odcina zasilanie, Stępiński pakuje piłkę do siatki, a poznaniacy stoją zdezorientowani i pytają: „Co się stało?”. Nie zauważyłem tylko, kto tym razem podawał z rzutu wolnego – ktoś z was może to widział?

• GOOOOOOOOL!!! STĘPIŃSKI PO RAZ DRUGI!!!

• Douglas ruszył lewą stroną boiska, podał do przodu do Lovrencsicsa, ten już szykował się do dośrodkowania, już miał posłać wyśmienitą piłkę na głowę któregoś z kolegów, tradfił jednak w nogę Konczkowskiego.

• Teraz to Trałka brzydko potraktował rywala w środku pola, miał szczęście, że sędzia Musiał nie pokazał mu kartki.

• Przypadkowe, aczkolwiek brzydko wyglądające starcie dwóch zawodników w polu karnym Lecha. Trałka rzucił się pod nogi Stępińskiego, by wybić piłkę, a ten był rozpędzony i trochę go okopał. Sędzia nie użył gwizdka, wydaje się, że słusznie.

• Douglas przedzierał się lewą stroną boiska, nawet radził sobie z Konczkowskim, jednak gdy w sytuację wmieszał się jeszcze Surma, to stracił piłkę.

• Droga Kibicko, na pierwszym transparencie widnieje napis: "W Poznaniu temat znany - w klubie niezbędne są duże zmiany", natomiast na drugim: "Co wy sobie wyobrażacie? Trenerów wybieracie? Klub hańbicie - nic nie gracie!!!"

• Gajos zatrzymany na linii pola karnego przez Cichockiego. Swoją drogą ciekawe, jak będzie radził sobie duet, złożony z niego oraz Michała Koja. Dotychczas jedno z miejsc na środku obrony zawsze zajmował Rafał Grodzicki, pauzujący dziś za żółte kartki.

• Douglas trochę przypadkowo dostał piłkę na połowie rywala, próbował zagrać do boku do Pawłowskiego, tyle ze trafił w Konczkowskiego.

• Kolejna wrzutka w wykonaniu lechitów, tym razem piłkę dośrodkowywał Lovrencsics. Za mocno, za głęboko, w związku z czym nie miał prawa dojść do niej nikt poza Matusem Putnockim.

• Dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego głową wybija Surma. I teraz mam dla was pewne zadanie: wszyscy szukamy jakiegoś profilu doświadczonego pomocnika na dowolnym portalu sportowym, sprawdzamy jego wzrost i odpowiadamy na pytanie: "Jakiej jakości było dośrodkowanie Szkota?"

• Nieudany strzał Szymona Pawłowskiego obok bramki Ruchu.

• O ciepłotę ławki Ruchu zadbają dziś natomiast: Wojciech Skaba, Michał Szewczyk, Maciej Iwański, Artur Lenartowski, Konrad Korczyński, Kamil Włodyka oraz Łukasz Siedlik.

• W sumie to powinienem jeszcze podać wam ławki rezerwowych, bo przed meczem jakoś mi to umknęło. A więc Jan Urban ma do dyspozycji Macieja Gostomskiego, Tomasza Kędziorę, Tamasa Kadara, Darko Jevticia, Dariusza Dudkę, Dawida Kownackiego i Dariusza Formellę. Liczba napastników: 0, no jak się uprzeć i policzyć Kownackiego to może 0,5.

• A więc Lech podtrzymuje "wyśmienitą" formę z Krakowa i znów błyskawicznie traci gola. Strzelcem Mariusz Stępiński, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego i głową wpakował piłkę do siatki. Świetny początek Ruchu oraz tradycyjny w wykonaniu "Kolejorza".

• GOOOOOOOL!!! MARIUSZ STĘPIŃSKI PAKUJE PIŁKĘ DO SIATKI BURICIA!

• Początek spotkania!

• Trochę o tym pisałem w zapowiedzi dzisiejszego meczu, poczytajcie tutaj:

• Zwolennicy teorii spiskowych pewnie doszukują się konfliktu na linii trener - piłkarze. I patrząc na całą sytuację istnieje spore prawdopodobieństwo, że mają rację, choć jaka jest prawda pewnie nigdy się nie dowiemy. Jakiś pogląd będzie można wyrobić sobie po dzisiejszym meczu - jeżeli lechici nagle zagrają finezyjnie i z polotem to znaczy, że albo Urban jest cudotwórcą, albo u poprzedniego szefa za bardzo im się nie chciało.

• Choć wyniki poznaniaków już od dłuższego czasu pokazywały, że Skorża może rezerwować kolejkę do okienka rejestracji osób bezrobotnych w Urzędzie Pracy, to jednak jego zwolnienie jest zaskoczeniem. Niezorientowani w sytuacji zapytają pewnie dlaczego? Otóż po blamażu w Krakowie trener dostał wotum zaufania od zarządu i miał dalej prowadzić zespół. Minęło kilka dni i już go w Poznaniu nie było, a na konferencji prasowej prezentowano Urbana. Nie jest to trochę dziwne?

• Zmiany, zmiany, zmiany... Rozgrywana obecnie kolejka stoi pod znakiem debiutów trenerskich u mistrza oraz wicemistrza Polski. Poznaniaków po raz pierwszy poprowadzi dziś Jan Urban, który w ubiegłym tygodniu zastąpił Macieja Skorżę.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak! Witam was serdecznie z Inea Stadionu i zapraszam na relację ze spotkania Lecha Poznań z Ruchem Chorzów. Początek za jakieś 25 minut.