Lech Poznań

2

Wisła Kraków

0

• To koniec spotkania. Lech zasłużenie wygrywa w meczu z Wisłą 2:0 i tym samym rewanżuje się za ostatnią porażkę w poprzedniej rundzie. Dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Koniec meczu! Lech dolicza do swojego konta 3 punkty!

• Faul Trałki na Cywce.

• Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• ... a za Guerriera wchodzi Crivellaro.

• Podwójna zmiana w Wiśle. Za Burligę wchodzi Cywka...

• Gajos na spalonym.

• Formella zagrywa z prawej strony do Pawłowskiego, który bez problemu kieruje piłkę do pustej bramki.

• Gol dla Lecha! Pawłowski strzela bramkę!

• Cierzniak broni strzał Pawłowskiego z największym trudem.

• Ostatnia zmiana w drużynie Lecha. Za Linettego wchodzi Gajos.

• Żółtą kartką ukarany Linetty.

• Jevtić nie wykorzystał kontry Lecha! Świetnie przed pole karne zagrał mu Linetty, jednak Szwajcar nie oddał groźnego strzału.

• Faul Kędziory na wysokości pola karnego.

• Strzał Pawłowskiego w poprzeczkę! Wisła o krok od straty bramki.

• Druga zmiana w Lechu. Schodzi Dudka, wchodzi Trałka.

• Jović w pojedynkę zatrzymał kontratak, do którego zmierzali już trzej zawodnicy Lecha!

• Jankowski wywalczył dla Wisły rzut rożny.

• Oba zespoły od kilku minut nie podchodzą pod pole karne swojego rywala.

• Strzał Dudki sprzed pola karnego! Piłka przechodzi jednak obok bramki.

• Arajuuri bliski podwyższenia wyniku! Strzał głową Fina minimalnie nad poprzeczką!

• Za faul na Linettym żółtą kartką ukarany Głowacki.

• Guzmics myli się w defensywie, lecz w czas naprawia swój błąd.

• Kolejna akcja Lecha przed polem karnym Wisły, źle do Linettego podaje Tetteh.

• Jan Urban decyduje się na pierwszą zmianę. Za strzelca jedynej, do tej pory, bramki - Kownackiego wchodzi Formella.

• Głowacki ratuje Wisłę! Wymiana podań między Kownackim, a Linettym przed szesnastką gości, jednak w porę kapitan "Białej Gwiazdy" wślizgiem wybija piłkę spod nóg pomocnika Lecha.

• Lech łatwo traci piłkę, "Biała Gwiazda" wznawia grę z autu.

• Wisła traci piłkę na połowie Lecha, "Kolejorz" buduje swój atak od linii obrony.

• Złe zagranie Burligi, piłkę przejmuje Lech w środku pola i rusza z kontratakiem.

• Pawłowski taktycznie fauluje Boguskiego na wysokości pola karnego Wisły.

• Strzał Jankowskiego po zagraniu wgłąb pola karnego Lecha, przenosi on jednak piłkę nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Jevticia, golkiper gości jednak pewnie łapie piłkę.

• Wisła rozpoczyna od środka, zaczynamy drugą połowę!

• Szybka kontuzja Brożka i czerwona kartka Sadloka z pewnością wpłynęła na obraz gry gości. Lech kontroluje mecz, spokojnie rozgrywa swoje akcje, czego nie można powiedzieć o Wiśle. Podopieczni Marcina Broniszewskiego mają problemy z przekroczeniem linii połowy. Za kwadrans ostatnie 45 minut!

• Daniel Stefański kończy pierwszą połowę.

• Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• Dwójkowa akcja Burligi i Guerriera przed polem karnym Lecha, Haitańczyk wywraca się w polu karnym Lecha. Arbiter jednak dobrze zinterpretował sytuację, nie było faulu na pomocniku Wisły.

• Po raz kolejny Douglas na spalonym.

• Guerrier fauluje Dudkę, pomocnik Lecha wychodzi z tego pojedynku bez szwanku.

• Gospodarze od dłuższego czasu utrzymują się na połowie Wisły.

• Zamieszanie w polu karnym Wisły! Po raz kolejny świetnie broni bramkarz "Białej Gwiazdy"!

• Strzał Kamińskiego z rzutu wolnego, Cierzniak wybija piłkę za bramkę.

• Złe dośrodkowanie Jovicia, piłkę bez problemu wychwytuje golkiper gospodarzy.

• Defensywa "Białej Gwiazdy" w ostatniej chwili zakończyła atak Lecha.

• Douglas na spalonym.

• Głowacki kolejny raz ratuje Wisłę przed utratą bramki, rzut rożny dla gospodarzy.

• Kolejny spalony Guerriera, Haitańczyk ma problem z balansowaniem na linii defensywy Lecha.

• Lech mógł podwyższyć prowadzenie! Najpierw strzał Dudki obronił Cierzniak, a za chwile dobitki nie wykorzystał Jevtić!

• Świetnie zapowiadającą się akcję Guerriera przerywa Kamiński. Burić wznawia od własnej bramki.

• Wisła broni się w "10" na własnej połowie, mają problemy z wyprowadzeniem ataku.

• Faul Kamińskiego na Jankowskim na wysokości 25. metra. Obrońca Lecha ukarany żółtą kartką.

• Guerrier na spalonym, sędzia przerywa akcje Wisły.

• Kownacki wyprowadza Lecha na prowadzenie po strzale z rzutu karnego!

• Błąd Guzmicsa, który próbował naprawić Sadlok, jednak faulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Linettego! Rzut karny dla "Kolejorza"!

• Faul Douglasa na Boguskim, sędzia jednak nie pokazuje kartki graczowi Lecha.

• Złe przyjęcie Mączyńskiego przed polem karnym Lecha i koniec akcji Wisły.

• Świetna akcja Lecha! Pawłowski wypuścił na wolne pole Jevticia, ten zagrywa piłkę na wysokość 5. metra, jednak nikt z jego partnerów nie dosięgnął piłki!

• Rzut rożny dla Wisły, przerwana akcja Burligi.

• Wisła wymienia piłkę głęboko w defensywie.

• Głowacki przerywa głową groźnie zapowiadającą się akcje Lecha.

• Zablokowany strzał Pawłowskiego z wysokości 15. metra.

• Wymuszona zmiana w zespole Wisły. Za kontuzjowanego Brożka wchodzi Jankowski.

• Kolejny rzut rożny dla Lecha.

• Paweł Brożek narzeka na uraz mięśnia dwugłowego!

• Świetny zwód Linettego na prawym skrzydle, Lech bliski strzelenia bramki!

• Rzut rożny dla Lecha, Guerrier wybija piłkę na aut bramkowy.

• Burić długo wznawia grę.

• Przerzut na lewą stronę do Douglasa, jednak źle podaje i Wiślacy przejmują piłkę.

• Lech wymienia piłkę między swoimi defensorami.

• Błąd Douglasa, Wisła rozpoczyna kontratak.

• Pierwszy gwizdek, od środka rozpoczynają zawodnicy Lecha!

• Dzisiejszy mecz jest setnym w historii bezpośrednich pojedynków.

• Zawodnicy już wychodzą na murawę!

• W poprzedniej rundzie na stadionie przy ul. Reymonta Wisła wygrała mecz 2:0 po dwóch bramkach Rafała Boguskiego.

• Wtóruje mu były zawodnik "Białej Gwiazdy", Dariusz Dudka. - Nie wydaje mi się, że nastąpią wielkie zmiany w drużynie. Nikt z zewnątrz nie przyszedł, pierwszym trenerem została osoba z poprzedniego sztabu - powiedział pomocnik "Kolejorza".

• Zdaniem trenera Lecha Poznań, Jana Urbana, zmiana szkoleniowca w Wiśle nie powinna zmienić filozofii gry. - Zmiana szkoleniowca nie powinna mieć znaczenia, bo to przedłużenie myśli trenerskiej - oświadczył opiekun "Kolejorza".

• Broniszewski debiut na ławce trenerskiej, jako pierwszy szkoleniowiec, ma już za sobą. W przeszłości był opiekunem Zagłębia Lubin. Nie krył on jednak zdziwienia, po nominacji na to stanowisko w Wiśle Kraków. - Wszyscy byliśmy zaskoczeni, choć w tej pracy trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność - przyznał na przedmeczowej konferencji prasowej Broniszewski.

• Na ławce trenerskiej Wisły zasiądzie dziś Marcin Broniszewski. Dotychczasowy asystent zastąpił na stanowisku pierwszego trenera zwolnionego w poniedziałek Kazimierza Moskala.

• Ławka rezerwowych Lecha: Maciej Gostomski, Dariusz Formella, Maciej Gajos, David Holman, Krystian Sanocki, Łukasz Trałka, Tamas Kadar

• Ławka rezerwowych Wisły: Michał Miśkiewicz, Maciej Jankowski, Tomasz Cywka, Konrad Handzlik, Kamil Kuczak, Jakub Bartosz, Rafel Crivellaro

• Serdecznie witamy Państwa na relacji z meczu Lech Poznań - Wisła Kraków!