Legia Warszawa 1 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Legia Warszawa

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

• Legia zagrała bardzo przeciętny mecz, co nie napawa optymizmem przed czwartkowym bojem z Napoli. "Wojskowi" przebudzili się dopiero w 60. minucie podrażnieni utratą gola. "Słoniki" niespodziewanie postawiły twardy opór i po naprawdę dobrej grze wywalczyli remis na terenie wicemistrza Polski.

• KONIEC MECZU! Termalica remisuje w Warszawie 1:1!

• Ostatnia zmiana wykorzystana również przez Piotra Mandrysza. By ugrać kilka cennych sekund, Tomasza Foszmańczyk zmienia Dawida Plizgę.

• Bartosz Bereszyński miota się na prawej flance i traci piłkę, będąc wzięty w kleszcze. Przy okazji gracz Legii ucierpiał i dość długo leży na murawie, potrzebna jest pomoc medyków.

• Sołdecki znalazł siię w polu karnym rywala i zobaczył, że może wrzucić piłkę wzdłuż pola karnego do wychodzącego sam na sam kolegi, lecz Kuciak wyciągnął się jak struna i niemal zdjął piłkę z głowy zawodnika gości. Co za końcówka w Warszawie!

• Dariusz Jarecki znów ambitnie ciągnie lewym skrzydłem i musiał zostać powstrzymany nieprzepisowo przez Łukasza Brozia, który spóźnił się ze wślizgiem. Żółta kartka dla legionisty.

• Jarecki posyła bombę zza pola karnego, piłka spadła na głowę jednego z jego kolegów, ale nie był on w stanie wykończyć akcji. Jeszcze 4 minuty doliczonego czasu gry przed nami.

• Kontra Termaliki, Babiarz do Plizgi, a skrzydłowy gości będąc niemal sam na sam z Kuciakiem posyła lekki techniczny strzał w długi róg, ale Słowak broni! Rzut rożny dla gości!

• Furman kapitalnie prostopadle zagrywa do Bereszyńskiego, ale grający dziś na skrzydle gracz Legii traci piłkę na rzecz Jareckiego, w dodatku sędzia nakazuje wznowienie gry od bramki Sebastiana Nowaka.

• Bartosz Bereszyński dostał bardzo dobrą piłkę na prawym skrzydle, ale dał sobie odebrać piłkę w polu karnym. To mogła być piłka meczowa dla Legii!

• Dawid Plizga technicznie z rzutu wolnego z 20 metrów ponad murem, ale Dusan Kuciak zdjął piłkę lecącą w kierunku okienka i wybił na rzut rożny.

• Jarecki wybija pilkę w aut pod pressingiem Legii. Po chwili goście przejmują piłkę i wyprowadzają kontrę, ale Bartłomiej Babiarz fatalnie skiksował, przy okazji chwytając się za staw skokowy, ale gracz gości może grać dalej.

• Bardzo agresywna wrzutka Legii z lewej strony przefrunęła tuż obok słupka Termaliki.

• Z kolei trener Piotr Mandrysz postanowił dać szansę Emilowi Drozdowiczowi kosztem Mario Licki.

• W zespole Legii Guilherme zostaje zmieniony przez Bartosza Bereszyńskiego.

• Bardzo groźny strzał zza pola karnego oddał Martin Juhar, ale piłka przefrunęła dosłownie tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

• Następna kontra Termaliki, na lewym skrzydle pokazał się Martin Juhar, lecz nikt nie przeciął jego wrzutki. Później po dośrodkowaniu z prawej strony na przedpole wyszedł Dusan Kuciak i pewnie wypiąstkował futbolówkę.

• W polu karnym piłkę przyjął sobie Aleksandar Prijović, ale błyskawicznie znalazł się przy nim Sebastian Nowak i bramkarz Termaliki zdołał wyłuskać piłkę Szwajcarowi, który zdecydowanie zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

• Żółta kartka dla Dalibora Plevy, prawego obrońcy Termaliki za faul w bocznym sektorze boiska.

• Nowak wychodzi z bramki i łapie piłkę przeznaczoną dla Aleksandara Prijovicia. Legia wyraźnie wzięła się do pracy i walczy o trzy punkty.

• Płaskie zagranie sprzed pola karnego, ni to podanie, ni to strzał Tomasza Brzyskiego o centymetry minęło słupek Sebastiana Nowaka.

• W środku pola w ekipie "Wojskowych" Stojana Vranjesa zastąpi młody Rafał Makowski.

• Do końca spotkania jeszcze nieco ponad 20 minut. Do tej pory nieoczekiwanie to "Słoniki" oddały więcej strzałów na bramkę i utrzymywały się przy piłce aż przez 57% czasu.

• W drużynie gości Wojciech Kędziora zmienia Jakuba Biskupa.

• Brzyski wykonuje precyzyjny krosowy przerzut do Guilherme, Brazylijczyk przyjmuje klatką piersiową i schodzi do środka, ale nikt nie zamknął jego centry w pole karne.

• Szybka kontra Termaliki, piłka na lewe skrzydło, gdzie z ostrego kąta próbował szczęścia Jakub Biskup. Kapitan gości nie trafił czysto w piłkę i od bramki wznowi Dusan Kuciak.

• Bramka dla Termaliki padła po szybkiej kontrze, otwierające podanie zagrał Dawid Plizga, a Martin Juhar w sytuacji sam na sam pewnie mocno uderzył na bramkę Kuciaka i nie dał Słowakowi szans. W rewanżu już po 3 minutach Brzyski zagrał do Nikolicia, a Węgier umieścił piłkę tuż przy słupku precyzyjnym strzał po ziemi z dziesiątego metra.

• GOOOOOOOOOOL! 1:1! NEMANJA NIKOLIĆ!

• Zmiana w zespole gospodarzy - Michała Kucharczyka zastępuje Ivan Trickovski.

• GOOOOOOOOOOOOL! TERMALIKA PROWADZI W WARSZAWIE! MARTIN JUHAR!

• Dariusz Jarecki po raz kolejny dziś ambitnymi rajdami nęką obronę gospodarzy, ale po jego wrzutce stoperzy Legii po raz kolejny poradzili sobie z wrzutką z lewego skrzydła.

• Bartłomiej Babiarz uderza kąśliwie z pierwszej piłki z odległości ponad 25 metrów, ale futbolówka spadła tuż obok słupka, po jego niewłaściwej stronie, a sytuację i tak próbował asekurować golkiper Legii.

• Bartłomiej Babiarz ucierpial po starciu z Jakubem Rzeźniczakiem, ale pomocnik gości wstał już z murawy i jest gotowy do gry.

• Dariusz Jarecki z Termaliki ukarany żółtą kartką.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego sprawiło dużo zamieszania w szeregach obronnych legionistów, ale Termalica nie zdołała oddać celnego strzału na bramkę Dusana Kuciaka.

• Rzut wolny dla Termaliki. Po dośrodkowaniu piłkę wybija Michał Pazdan. Mamy korner dla gości.

• Zaczynamy drugą odsłonę? Mamy nadzieję, że padną bramki i że będzie ciekawiej niż przez pierwsze trzy kwadranse.

• Koniec pierwszej połowy przy akompaniamencie ogłuszających gwizdów kibiców Legii. Bardzo kiepskie 45 minut w wykonaniu "Wojskowych", niespodziewanie to beniaminek z Niecieczy wykazywał więcej inicjatywy w ofensywie.

• Kolejna ciekawa kontra Termaliki, lecz Biskup zamiast podawać, zszedł do środka i stracił piłkę.

• Kontra Termaliki czterech na czterech rozegana była w istnie spacerowym tempie, ale Jakub Biskup i tak zdołał łatwo zejść do środka i oddać strzał z dwudziestego metra, piłka przefrunęła jednak o metr nad bramką Legii.

• Dalibor Pleva sfaulował ostro Michała Kucharczyka przy linii bocznej. Skrzydłowy gospodarzy po chwili zdołał jednak wstać i kontynuować grę.

• Stojan Vranjes zagrywa długie prostopadłe podanie w kierunku Kucharczyka, które przecina Pleva. Obrońca Termaliki zgrywa jednak prosto pod nogi "Kuchego", ale jego wrzutka bardzo niecelna i goście pozbywają się piłki z własnej strefy obronnej.

• Guilherme próbuje zakręcić Jareckim na skrzydle, ale obrońca Termaliki mocno stoi na nogach i odbiera piłkę Brazylijczykowi.

• Piłkarze gości bardzo długo celebrują moment wznowienia gry od bramki. Wynik remisowy wydaje się w pełni zadowalać Termalikę, mimo że piłkarze beniaminka wykazują również sporo inicjatywy w ofensywie.

• Nemanja Nikolić posłany w nierówną walkę z Sołdeckim i Stano nie był w stanie przejść dwóch obrońców Termaliki.

• Dalibor Pleva włączył się w akcję gości na prawej flance, ale jego wrzutki na długi słupek nie zamykał żaden zawodnik w pomarańczowej koszulce. Piłka po głowie Guilherme wyleciała w aut.

• Obiecującą akcję Termaliki przerywa gwizdek pana Jakubika. Bartłomiej Babiarz po błędzie technicznym przypadkowo zagrał piłkę ręką.

• Stojan Vranjes miał dużo miejsca przed szesnastką i chciał zaskoczyć Sebastiana Nowaka płaskim uderzeniem. Zdecydowanie zbyt lekko.

• Guilherme próbuje efektownego dryblingu, ale tuż przed polem karnym czystym wślizgiem powstrzymał go Dariusz Jarecki.

• Nemanja Nikolić kolejny raz na spalonym. Trener Piotr Mandrysz najwyraźniej zalecił ustawianie pułapek ofsajdowych na Węgra tak często, jak to możliwe.

• Zza pola karnego szczęścia próbuje Bartłomiej Babiarz, mierzone uderzenie wylądowało jednak za bramką Legii. Od bramki Kuciak.

• Dawid Sołdecki pod naciskiem Michała Kucharczyka ratuje się długą "świecą" w trybuny.

• Tomasz Brzyski zapędził się do narożnika boiska, ale stracił piłkę po starciu z Plevą, choć wydawało się, że obrońca Legii mógł być faulowany. Piłka jednak dla gości.

• Termalica w natarciu! Na lewej flance kapitalnym rajdem popisał się Jakub Bisku i wypracował dla swojego zespołu okazję strzelecką, ale uderzenie sprzed pola karnego było zbyt lekkie i pomknęło obok bramki Legii.

• Dariusz Jarecki przedarł się z lewej obrony aż do linii końcowej po dwójkowej akcji niecieczan. Defensor gości wywalczył rzut rożny, po którym piłka wylądowała rękach Kuciaka.

• Dawid Plizga znakomicie na prawym skrzydle urywa się obronie i wpada w pole karne, lecz jego płaskie podanie na dziesiąty metr zostało łatwo przechwycone przez gospodarzy.

• Tomasz Brzyski posyła długą centrę z rzutu wolnego wprost w bandy reklamowe.

• Nikolić upada w polu karnym, a kibice głośno domagają się jedenastki. Sędzia nie zamierza używać gwizdka. Obrona "Słoników" dziurawa jak ser szwajcarski, Węgier z łatwością ograł dwóch zawodników gości i Jarecki musiał ratować się wślizgiem na pograniczu faulu.

• Furman centruje, Nowak piąstkuje, a Brzyski w swoim stylu uderza mocno i płasko z dystansu. Piłka jak rakieta powędrowała jednak w ręce kibiców za bramką Niecieczy.

• Furman trafia w mur, a piłka po rykoszecie wychodzi w trybuny. Rzut rożny dla legionistów.

• Faul Dalibora Plevy, który ciałem potrącił od tyłu rozpędzonego Michała Kucharczyka w okolicy 25 metra. Będzie niezła okazja dla Legii.

• O strzał z dystansu pokusił się kapitan "Słoników" Jakub Biskup. Uderzenie było celne, ale zbyt słabe, by zaskoczyć Dusana Kuciaka.

• Świetna długa piłka do Dawida Plizgi, który wybiega w pole karne, ale uprzedza go Dusan Kuciak i wybija piłkę daleko przed siebie. Ta ląduje na prawym skrzydle, a po wrzutce główkował jeden z graczy gości, ale słowacki golkiper tym razem pewnie chwycił piłkę.

• Nikolić sam na sam z Nowakiem trafia w rękę golkipera gości. Wcześniej jednak chorągiewka liniowego arbitra powędrowała w górę, gdyż Węgier był na pozycji spalonej.

• Stojan Vranjes miał dużo miejsca na trzydziestym metrze, więc przymierzył mocno z dystansu. Przymiarka ta była jednak bardzo niecelna.

• Fatalny błąd Pazdana, który zagrał wprost na głowę napastnika gości. Mogło być groźnie!

• Pierwszy gwizdek pana Jakubika, piłkarze z Niecieczy zaczynają!

• Legioniści tradycyjnie na biało, Termalica w jednolitych pomarańczowych strojach.

• Zawodnicy już na murawie wyprowadzeni przez arbitra Krzysztofa Jakubika z Siedlec.

• W zespole "Słoników" również dwie różnice w stosunku do poprzedniego meczu ligowego. W ofensywie piłkarzy gości pojawią się Mario Licka i Martin Juhar, a na ławce zasiądą Tomasz Foszmańczyk i Wojciech Kędziora.

• Trener Berg zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu z potyczką przeciwko Lechii. Na murawę wybiegną Michał Pazdan w miejsce Igora Lewczuka oraz Łukasz Broź w zamian za Bartosza Bereszyńskiego.

• W sektorze gości pojawiła się garstka kibiców z Niecieczy, która przywiozła ze sobą dużych rozmiarów flagę z klubowym herbem.

• Podopieczni Henninga Berga z 15 oczkami zajmują pozycję wicelidera, ale przed dzisiejszym meczem tracą aż 9 punktów do liderującego Piasta.

• Beniaminek z Małopolski w ostatniej ligowej potyczce z Pogonią odnotował pierwszy ligowy remis i z 13 punktami zajmuje ósme miejsce w środku tabeli.

• Legia w ostatnich meczach prezentowała imponującą skuteczność, ogrywając Ruch Chorzów (w Ekstraklasie) i Lechię Gdańsk (w Pucharze Polski) po 4:1.

• Początek spotkania 10. kolejki Ekstraklasy pomiędzy warszawską Legią a Termalicą Bruk-Bet Nieciecza już za kwadrans. Na relację ze stadionu przy Łazienkowskiej zaprasza Michal Bezuch.