PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

3

Lechia Gdańsk

0

• W 45. minucie spotkania żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Wojtkowiak.

• KONIEC! Piast bezapelacyjnie ogrywa Lechię i zdobywa trzy punkty. Podopieczni Latala będą wciąż gonić Legię. A Mila może sobie pluć w brodę. Jego karny mógł zmienić oblicze tego meczu. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje z boisk Ekstraklasy.

• Badia wchodzi za Barisicia. Trzy minuty doliczone.

• GOL! Mak zagrywa ze skraju pola karnego, Janicki przedłuża piłke, a za nim czekający Barisić uderza wolejem obok Savicia! Po meczu!

• Uderzenie Bukaty po ziemi łapie Szmatuła.

• Murawski faulowany 23 metry od bramki Lechii. Szansa na trzecią bramkę gospodarzy.

• Ostatnie minuty. Lechia w natarciu, ale Piast broni się skutecznie.

• Mila wrzuca, ale Hebert wybija przed pole karne. Tam Kobylański dopada do piłki i uderza, ale nad bramką Szmatuły.

• Faul na wysokości pola karnego. Stolarski faulowany przez Mraza. Okazja dla Lechii.

• Mraz zagrał do Szeligi na 3 metr od bramki Savicia, ten uderza piętką, ale zostaje zablokowany w 100%owej sytuacji!

• Piast dalej w natarciu - Lechia bez wiary w zmianę wyniku. Kibice Piasta uradowani grą podopiecznych Latala.

• Kapitalna akcja Szeligi, który podał w pole karne, ale nikt nie przeciął piłki, a Barisić skiksował! Międzyczasie zmiana - Kobylański wszedł za Krasicia!

• GOL! MAK! Pewnie w prawy dolny róg bramki!!!

• MRAZ WPADA W POLE KARNE I UPADA PO ATAKU JANICKIEGO. 11STKA DLA GOSPODARZY.

• Za Peszkę melduje się na boisku Stolarski.

• SZMATUŁA! Bramkarz Piasta broni strzał Mili w lewy dolny róg!

• RZUT KARNY! Kuświk pada ścięty z nóg w polu karnym i sedzia dyktuje 11stkę!

• Szeliga wchodzi za Nespora, żegnanego oklaskami.

• Krótkie rozegranie, bez wymiernych korzyści.

• Mak faulowany na wysokości pola karnego przy linii bocznej. Szansa dla Piasta.

• Mateszu Mak na boisku za Zivca. Witany aplauzem.

• Krasić wrzuca piłke z lewego narożnika, ale Szmatuła wyskakuje i łapie piłkę spokojnie.

• Rzut wolny dla Lechii w okolicy pola karnego Piasta. Mila podchodzi do piłki, ale jego wrzutka za mocna, by ktoś ją przeciął.

• Chrapek próbował długim podaniem uruchomić Peszkę, ale na tyle długim, by ten do piłki nie doszedł. Piast od bramki.

• Bukata ukarany kartką za kłótnię z przeciwnikiem... i sędzią przy okazji.

• Zmiana w Lechii - za Kovacevicia wchodzi Haraslin.

• Mila z rzutu rożnego, ale obrońcy Piasta ponownie wybijają piłkę.

• Brzydsza część meczu, w której faule sa na porządku meczowym.

• Gra Lechii wywołuje chwilowe zamieszanie w polu karnym gospodarzy - sytuacje wyjaśnia Korun wybijając piłkę na aut.

• Rzut wolny dla Piasta koło 35. metrów od bramki. Mraz wrzucił, ale Peszko wybił piłke z pola karnego głową. Kontra Lechii przerwana faulem w środku pola.

• Mraz rozegrał krótko z Zivcem, ten wrzucił w pole karne, ale piłka wybita przez gospodarzy. Strzał zza pola karnego oddał jeszcze obok bramki Savicia.

• Korner dla Piasta. Wawrzyniak podawał niecelnie do Savicia.

• Nespor ukarany za brutalne wejście w nogi Janickiego.

• Krasić ruszył środkiem boiska, ale zatrzymał sie na ostatniej przeszkodzie - Korunie. Piłkarz Piasta odebrał piłkę i wybił ja.

• Mokwa fauluje Flavio przy linii bocznej. Okazja dla Lechii, ale wrzutka z rzutu roznego wybita przez Heberta.

• Chrapek zagrał do Mili w pole karne, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale lekki lob reprezentanta Polski zostaje obroniony przez Szmatułę. Wrzutka z rzutu rożnego także trafia w ręce bramkarza Piasta.

• Mraz wrzucił piłke na środek pola karnego do Nespora, a ten uderza głową tuż nad bramką Savicia.!

• Nespor faulowany około 28. metrów od bramki. Dobra okazja dla Piasta na podwyższenie wyniku.

• Krasić ruszył prawa stroną, ale zamiast minąć Mraza faulował w ataku. m

• Chrapek podał na 20. metr do wychodzącego Kovacevicia, który oddał niegroźny strzał po ziemi z 20 metrów. Szmatuła broni.

• Akcja gości. Krasić rozegrał piłkę z Chrapkiem i Wojtkowiakiem, ale interwencja Koruna przerywa akcje Lechii.

• Murawski ruszył odważnie między piłkarzy Lechii, ale jego prostopadłe podanie nie trafia do partnerów.

• Janicki leży chwilowo na murawie - chwilowa przerwa w grze.

• Kuświk wparował w pole karne, minął Mraza i zostawił go leżącego przy bandach. Uderzył na krótki słupek z ostrego kąta, ale Szmatuła był na posterunku.

• Krzysztof Jakubik zaczyna 2. połowę spotkania. Piast od środka.

• Piłkarze Lechii już na boisku, za nimi wchodzą zawodnicy Piasta. Za chwilę zaczynamy!

• Mraz ruszył środkiem pola z kontratakiem. Nespor był faulowany, ale sedzia kazał kontynuować grę. Wobec tego podał do Barisicia na skraj pola karnego, ale ten przestrzelił. Koniec 1. połowy!

• Mokwa wywalczył piłkę na prawym skrzydle i wrzucił do Nespora, ale Savić wyłapał spokojnie to dośrodkowanie.

• Kuświk zagrał z prawej strony z autu do Wojtkowiaka, ten z kolei podał do Chrapka. Pomocnik Lechii podał z kolei w pole karne do wychodzącego Flavio, ten jednak zamiast strzelać niepotrzebnie podawał i został zablokowany. Kolejny korner i kolejne wybicie zawodników Piasta

• Korun fauluje w środku pola Kuświka. Przerywa tym samym bardzo groźna kontrę.

• Mraz wrzuca piłkę z prawej strony boiska z rzutu rożnego. Nespor strzela głową z kilku metrów, ale był na tyle wygięty, że nie dał rady uderzyć dokładnie.

• Peszko zagrał z autu do Wawrzyniaka, ten wszedł odważnie i tuz przed końcowa linią dośrodkował na głowę Flavio. Portugalczyk uderzył głową z kilku metrów, ale przestrzelił.

• Lechia póki co nie potrafi się przedrzeć w pole karne Piasta na tyle, by mu zagrozić. Przed chwilą uderzać z dystansu musiał Chrapek, ale Szmatuła spokojnie radzi sobie z takimi strzałami.

• Rzut wolny dla Lechii około 25. metrów od bramki po faulu na Kuświku. Peszko uderza mocno, ale nad bramka Szmatuły.

• GOL! DOŚRODKOWANIE Z RZUTU ROŻNEGO Z LEWEGO NAROŻNIKA I PIŁKĘ DO SIATKI Z BLISKA PAKUJE UROS KORUN!

• Sporo akcji, niezłe tempo, ale klarowniejsze sytuacje, choc i tak nie 100%-owe, mają gospodarze.

• Kapitalna akcja Nespor - Barisić. Obaj zagrali z klepki przed polem karnym, a ten drugi uderzał mocno. Tuz nad bramką!

• Mraz zagrał po ziemi w pole karne, ale znów niecelnie. Lechia ratuje się wybijając piłkę w trybuny.

• Krasić ładnie zagrał do środka pola karnego do Kuświka, ale ten nie opanował piłki. Piast od bramki.

• Korun zagrywa do Mokwy, ale w taki sposób, że piłka leci na aut. Salwa zniesmaczenia na trybunach przy Okrzei.

• Lechia chwilowo była w ataku. Wojtkowiak wymienił kilka podań z Mila i Flavio, ale dalej niż przed pole karne zawodnicy się nie zapuścili.

• Murawski zagrał piłkę do Nespora, ten przełożył ją na prawą nogę i uderzył, ale wprost w Savicia.

• Chrapek leży na murawie. Chwilowa przerwa w grze.

• Wojtkowiak ładnie wszedł prawym skrzydłem, chciał wypuścić sobie piłkę, ale stracił ją na rzecz Mraza. Po chwili Chrapek zagrywa prostopadle do Flavio, ten uderza z ostrego kata, ale zostaje zablokowany. Do kornera podchodzi Mila. Jego dośrodkowanie wybił Szmatuła piątskując.

• Barisić dostał prostopadłe podanie i wyszedł sam na sam z Saviciem. Ten jednak wślizgiem wybił na aut.

• Mila wrzuca w pole karne, piłka odbija się od obrońców i trafia przed pole karne do Peszki. Ten schodzi z nią do boku, ale traci piłkę.

• Murawski fauluje Chrapka w środku pola. Rzut wolny dla Lechii wykona Mila.

• Barisić łokciem potraktował Wojtkowiaka. Ten leży na murawie.

• Piast znów w ataku - tym razem Murawski zagrywał na dalszy słupek ze skraju pola karnego do Nespora, ale piłka za mocna, by napastnik Piasta do niej dotarł.

• Piast miał dobra okazję za sprawą Barisicia, który z kilku metrów nie trafia do niemal pustej bramki. Piłka jeszcze wraca po nieudanym strzale do Nespora, ale ten traci ją na rzecz Savicia.

• Wawrzyniak próbował wrzucić w pole karne, ale piłka zatrzymała się na Korunie. Piast rusza z kontrą, ale Lechia mądrze wraca na własną połowę.

• Mraz przedarł się lewą flanką, podał w pole karne, ale żaden z partnerów nie przeciął piłki. Pierwsza groźna akcja Piasta.

• Bukata ostro atakuje Krasicia w środku pola. Rzut wolny.

• Kuświk kapitalnym podaniem po ziemi uruchomił Flavio na prawej stronie. Portugalczyk wszedł w pole karne, ale sędzia odgwizdał faul w ataku.

• Prawdziwa jatka na boisku. Piłkarze jednych i drugich faulują siebie nawzajem bardzo ostro.

• Mokwa ruszył prawą stroną i zagrał przed pole do Murawskiego, ale Janicki wślizgiem wybija mu piłkę.

• Murawski rozegrał akcję z Nesporem na prawej stronie, ale Wawrzyniak spokojnie przerywa akcję.

• Hebert zagrał długą piłkę do Nespora, tam Janicki dopada jednak do piłki i odgrywa ją głową do Maricia.

• Piast wychodzi z silnym pressingiem, ale Lechiści spokojnie sobie radzą. Kovacević oddał mocny strzał na bramkę, ale obok lewego słupka bramki.

• Chrapek z rożnego, ale Mraz wybija głową. Po chwili zawodnik Lechii fauluje Mokwę.

• Lechia póki co aktywniejsza, już zaczyna tworzyć pierwsze sytuacje podbramkowe. Peszko wrzucił z lewej strony, ale Korun wybił na korner.

• Zaczynamy! Lechia zaczyna od środka.

• Piłkarze wychodzą już na murawę. Piast tradycyjnie na niebiesko - czerwono. Lechia... również tradycyjnie, w biało-zielonych barwach.

• Lechia jest obecnie w wybornej formie - podopieczni Piotra Nowaka wygrali już 3 mecze z rzędu. Piast natomiast zremisował w Poznaniu w ostatniej kolejce ligi 2:2. Dlatego też minimalnym faworytem będą dziś przyjezdni z Wybrzeża.

• Wicelider z Gliwic traci do Legii już 6 punktów - aby liczyć się w walce o mistrzostwo musza dziś wygrać. Obecnie mają na koncie 31 punktów. Goście z Gdańska są na 6. pozycji i mają 25 oczek.

• Witamy serdecznie z Gliwic - już za 10. minut Piast podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Zapraszamy do obserwowania naszej relacji na żywo.