2

Lech Poznań

0

• Na dziś to wszystko. Za relację LIVE! dziękuje Państwu Filip Błajet, a jutro polska Ekstraklasa powróci na łamy ekstraklasy.net!

• Poznaniakom zabrakło szczęścia, kreatywności i przede wszystkim pewnego obrońcy w miejsce Kadara, który nie popisał się przy obu straconych bramkach.

• Najlepszy występ krakowian w sezonie. Wisła z ambicją i pomysłem, co wystarczyło na dzisiejszą dyspozycję Lecha.

• Koniec meczu! Komplet punktów zostaje w Krakowie!

• Wisła wyszła z kontra, Jankowski ograł Kadara, znakomicie znalazł Boguskiego, który poszedł sam na sam z Buriciem. Zawodnik Wisły popisał się olbrzymim spokojem i z łatwością pokonał Bośniaka.

• 2-0!

• Centra Douglasa spadła pod nogę Formelli, ale nie połapał się w sytuacji młody zawodnik Kolejorza.

• Pawłowski podał w pole karne Lecha do... Guerriera. Haitańczyk nie opanował piłki, inaczej znalazłby się sam przed Buriciem.

• Uryga znoszony na noszach, zła informacja dla trenera Moskala.

• Za kontuzjowane Urygę pojawia się na boisku Cywka.

• Kontuzja Urygi. Konieczna będzie zmiana.

• Kolejny rzut rożny Lecha i kolejny raz za krótko Douglas.

• Pawłowski powalony przez Boguskiego, sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Kontra Wisły, lecz Boguski za mocno zagrywał w kierunku Jankowskiego.

• Robak w polu karnym, ale nie zabrał się z piłką, a do tego był na pozycji spalonej.

• Trałka miękko w pole karne, w powietrze wyskoczył Hamalainen i po raz kolejny cudownie interweniuje Cierzniak! Świetnie broni dziś golkiper Wisły.

• Głowacki po raz kolejny świetnie wyprzedził Robaka. Po profesorsku gra dziś kapitan Wisły.

• Gryzą trawę gospodarze, nie ma dla nich straconych piłek.

• Jankowski zastępuje Brożka.

• Popović za Crivellaro.

• Do wejścia na boisko przygotowuje się tez Popović.

• Douglas centruje, tym razem Głowacki wybija. Dobra gra głową stoperów Wisły.

• Centra Ceesaya wyekspediowana poza pole karne przez Guzmicsa.

• Jankowski przygotowuje się do wejścia na boisko.

• Kontrę trzech na trzech Wiślaków zmarnował Brożek. Napastnik gospodarzy zbyt długo holował piłkę.

• Formella zmienia Lovrencsiscsa.

• Świetnie fizycznie wygląda Głowacki. Tym razem kapitan Wisly przepchnął Robaka.

• Świetna wrzutka Douglasa na piąty metr, Hamalainen jednak nieczysto trafił w piłkę i przeniósł futbolówkę nad bramką. Świetna okazja gości!

• Tym razem Trałka ukarany przez sędziego Marciniaka. Kapitan Lecha zastopował groźny kontratak gospodarzy.

• Brożek świetnie przyjął piłkę na desancie, ale nie zdecydował się podać w tempo do Crivellaro.

• Ostra centra Lovrencsicsa, ale Wiślacy górą w polu bramkowym Cierzniaka.

• Boguski ręką zatrzymał wchodzącego w pole karne Pawłowskiego. Żółty kartonik dla defensora Białej Gwiazdy.

• Cierzniak swoim spokojem i refleksem pracuje na miano najlepszego zawodnika meczu.

• Hamalainen płasko, z dystansu i obok słupka. Cierzniak od bramki.

• Jevtić ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Mączyńskiego.

• Linetty schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Marcin Robak.

• Robak gotowy do wejścia na boisko. Goście wrócą do systemu gry z nominalnym napastnikiem.

• Crivellaro z rzutu rożnego, ale najwyżej w powietrzu znalazł się Kamiński.

• Szansa na dobicie Lecha! Guerrier położył Ceesaya na ziemi już w polu karnym, ale po zamachu nie trafił do bramki. Tylko boczna siatka!

• Jevtić tylko wszedł na boisko, a już popisał się dwoma cudownymi podaniami.

• Świetnie w polu karnym znalazł się Douglas, ale znowuż Cierzniak na posterunku! Lech się rozpędza!

• Linetty z dystansu, Cierzniak jeszcze raz pewnie łapie. Bardzo dobry występ bramkarza gospodarzy.

• DOSKONALE CIERZNIAK! Cudowna prostopadła piłka do Hamalainena, ale strzał w Fina długi róg końcówkami palców wyciągnął golkiper Wisły.

• Lovrencsics za dużo siły włożył w dośrodkowanie i piłka minęła Pawłowskiego.

• Kadar próbował szczęścia z dystansu, ale że jemu akurat fart ostatnio nie sprzyja... Niecelnie.

• Po zejściu Thomalli najwyżej gra Hamalainen, jednak póki co ustawienie, które przynosiło Lechowi sukcesy w ubiegłym sezonie, zawodzi.

• Jedna z nielicznych dobrych interwencji Kadara. Stoper Lecha wygrał pojedynek z Brożkiem.

• Ambitnie grają Wiślacy, widać, że gospodarzom bardzo zależy na pierwszym komplecie punktów w sezonie.

• Okazja dla Civellaro! Jović znalazł rozgrywającego Białej Gwiazdy na 16 metrze, ale zawodnik gospodarzy przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką!

• Niezła akcja Lecha. Jevtić z pierwszej piłki na skrzydło rozegrał do Lovrencsicsa, ale Węgier strzelił bardzo nieczysto i nie trafił w światło bramki.

• Wydaje się, że sędzia mógł podyktować w tej sytuacji jedenastkę dla zespołu gości...

• Blisko szczęścia mistrzowie Polski! Centra Douglasa dochodząca do bramki, ale Kamiński sprytnie przytrzymany przez Urygę nie doszedł do piłki!a

• Guzmics świetnie wyskakuje w powietrze przy wrzutce Lovrencsicsa.

• Szybko wywalczyli pierwszy korner piłkarze gości.

• Początek drugiej połowy. Kto będzie cieszył się po końcowym gwizdku sędziego Marciniaka?

• Od 46 minuty melduje się na boisku Jevtić. Szwajcar zmienia bezporduktywnego Thomallę.

• Jakich zmian dokona Skorża? Jeszcze przed przerwą rozgrzewał się Jevtić, czy Szwajcar zacznie drugą połowę od początku?

• W pierwszej połowie Biała Gwiazda prezentowała dobry i dojrzały futbol. Krakowianie wyprowadzają szybkie kontrataki.

• Koniec pierwszej połowy. Po pierwszych 45 minutach Wisła na prowadzeniu.

• Douglas wszystkimi wrzutkami szuka Kamińskiego, ale póki co z mizernym skutkiem.

• Crivellaro próbował zaskoczyć Buricia z dystansu, ale strzelił fatalnie. Z prawej strony wbiegał Jović, wydaje się, że ofensywy gracz Wisły mógł wybrać lepszy wariant rozegrania akcji.

• Crivellaro szukał centrą Boguskiego, ale przeholował z siłą.

• Douglas i kolejna centra z rzutu rożnego Szkota. Bez efektu w postaci strzał Lecha.

• Spalony Węgra.

• Mączyński prostopadłym podaniem szukał Guerriera, ale refleksem popisał się Ceesay i przerwał podanie.

• Nerwoo na murawie. Spięcie między Trałką a Burligą. Obyło się jednak bez kartek.

• Burliga znalazł się w polu karnym, ale dobrze ciałem przestawił go Ceesay.

• Wrzutka Lovrencsisca z rzutu rożnego przeleciała przez całe pole karne bez kontaktu z żadnym z zawodników.

• Rozgrzewa się Jevtić, Szwajcar za kilka chwil pojawi się na murawie.

• Guerrier na spalonym.

• Kolejna centra Douglasa, ale tym razem świetnie na przedpolu Cierzniak.

• Mnóstwo stałych fragmentów gry ma Lech, jednak póki co centry Douglasa nie przyniosły wymiernych korzyści. Kamiński miał swoje okazje, ale koncertowo je zmarnował.

• W rzutach rożnych 5-1 dla Lechitów.

• Z rzutu wolnego Barry Douglas. Piłka na głowie Kamińskiego, lecz jego zgranie wybite przez czujnego Guzmicsa.

• Pawłowski znalazł Thomallę w polu karnym, ale napastnik Lecha zdecydował się na drybling i nie ma nawet rzutu rożnego dla gości. Guzmics świetnie wyczuł intencje gracza Kolejorza.

• Pawłowski wypchnięty po walce bark w bark z Głowackim. Z 5 metra zaczną gospodarze.

• Hamalainen z dystansu, bramkarz Wisły pewnie łapie. Nie popisali się jednak obrońcy Wisły, którzy łatwo dali się minąć górnym zagraniem.

• Teraz, jakby na zaprzeczenie moich słów, świetna kombinacyjna gierka Lecha. Kilka zagrań z pierwszej piłki i dopiero ostatnie dogranie Linettego o centymetry za mocne dla Thomalli.

• Wisła na tle mistrza Polski wygląda bardzo dobrze. Gdyby nie stałe fragmenty gry, to Lechici nie stworzyliby żadnej klarownej sytuacji.

• Świetna wrzutka Douglasa! Piłka grana przez Szkota spadła wprost pod nogę Kamińskiego, lecz kolejny raz Cierzniak wykazał się nie lada refleksem i sparował piłkę!

• Złe zagrania Boguskiego i korner dla gości.

• Kontra Wisły! Boguski i Brożek dwójkowo rozegrali akcję, ale Linetty świetnie dogonił napastników Białej Giwazdy i wybił piłkę! Mogło, a wręcz powinno być 2-0 dla gospodarzy.

• Hamalainen zgrał do Lovrencsicsa, skrzydłowy spróbował strzałem z powietrza zza pola karnego, lecz wyciągnięty Cierzniak dał radę skierować piłkę na korner.

• Crivellaro potężnie kopnął w pole karne, a piłkę w światło bramki próbował skierować Guerriera. Reprezentantowi Haiti nie udało się skierować futbolówki do siatki.

• Przy bramce piłka odbiła się od Boguskiego, Buricia, Kadara i ponownie od Boguskiego. Cała masa rykoszetów.

• Ceesay próbował uruchomić Lovrencsicsa, ale podawał za mocno. Od bramki golkiper gospodarzy.

• Efektowna akcja Wisły zakończona niecelną piętką Crivellaro. Trzeba jednak przyznać, że fantazji Białej Gwieździe nie brakuje.

• Słabiutka wrzutka Douglasa z rzutu wolnego.

• Głupia strata Ceesaya do spółki z Kamińskim i Guerrier przed szansą! Gdyby nie dobre wyjście z bramki Buricia, Wiślacy prowadziliby już dwoma golami!

• Kolejna centra Lovrencsicsa, lecz Hamalainen uprzedzony.

• Linetty ze świetnym przechwytem i rozpoczęciem akcji. Jednak centra węgierskiego skrzydłowego Lecha w rękach Cierzniaka.

• Kolejny gol stracony przez Lecha, przy którym duży udział ma Kadar. Tym razem nie popisał się w kryciu defensor Kolejorza.

• Centra w pole karne na głowę Brożkąa, doświadczony napastnik doskonale zgrał na piąty metr, a tam Boguski doskonale się znalazł i przy dużym szczęściu umieścił piłkę w siatce!

• 1-0 DLA WISŁY KRAKÓW!

• Ofensywna akcja Burliga zatrzymana przez Ceesaya.

• Po ostrym starciu z Burligą leży Lovrencsics. Węgier opatrywany przez lekarzy Kolejorza.

• W polu karnym najwyżej wyskoczył Głowacki, ale przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką.

• Zablokowana centra Crivellaro i korner dla Wisły.

• Wysoki pressing Lecha. Nie mają ani chwili oddechu w rozegraniu piłki piłkarze Białej Gwiazdy.

• Pierwszy ofensywna akcja Lecha. Dwójkowe zagranie Hamalainena i Lovrencsicsa, ale połapał się w tym Guerrier.

• Kibice odśpiewali hymn, aby uczcić rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.

• Od środka zaczynają gospodarze, piłka w grze!

• Lada moment zaczynamy!

• Szanse na prawej stronie Lecha dostaje Ceesay. Przetarcie przed Basel, gdzie nie zagra Kędziora?

• Donald Guerrier dopiero co wrócił z Pucharu Concacaf, a już znalazł się w wyjściowym składzie Wiślaków. Widać, że zawodnik cieszy się dużym zaufaniem trenera Moskala.

• Lech do starcia z Wisłą przystępuje po klęsce z Basel, która praktycznie pogrzebała szanse mistrzów Polski na fazę grupową Champions League. Kolejorz zagra podrażniony czy zdołowany?

• Zmiennicy w Wiśle: Zając, Jankowski, Popović, Cywka, Kuczak, Kujawa, Żemło

• Rezerwowi Lecha: Gostomski, Kędziora, Jevtić, Dudka, Robak, Formella, Tetteh

• Ostatnie spotkanie między oboma zespołami kończyło poprzedni sezon. Po emocjonującym starciu Lechici bezbramkowo zremisowali z drużyną Moskala i tym samym wywalczyli mistrzowski tytuł.

• Atmosferę podgrzewa dodatkowo fakt, że piłkarzem Lecha jest obecnie Darek Dudka, do niedawna zawodnik krakowskiej ekipy.

• Choć Wisła nie imponuje formą, to wciąż starcia Białej Gwiazdy z Kolejorzem rozgrzewają fanów do czerwoności. Kto dziś będzie górą?

• Przed nami klasyk w Krakowie, gdzie Wisła podejmie poznańskiego Lecha! Na relację LIVE! z, miejmy nadzieję, emocjonującego spotkania zaprasza Filip Błajet!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - LECH POZNAŃ

Hitem 3. kolejki Ekstraklasy niewątpliwie będzie starcie Wisły z Lechem. Krakowianie podejmą przed własną publicznością mistrzów Polski, a faworytem tego starcia będą poznaniacy.

Piłkarze Lecha mają za sobą przegrany mecz z FC Basel w eliminacjach Ligi Mistrzów, który prawie zamknął im drogą do gry w fazie grupowej elitarnych rozgrywek. W lidze drużyna Macieja Skorży radzi sobie nieco lepiej i po wpadce na inauguracje sezonu, czyli porażce z Pogonią, lechici przed tygodniem pokonali Lechię.

W nieco gorszych nastrojach mogą być zawodnicy "Białej Gwiazdy", którzy mają na koncie tylko punkt zdobyty w zremisowanych w miniony piątek derbach Krakowa.