PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Zagłębie Lubin

1

Lechia Gdańsk

2

• Lechia wygrywa dzisiaj bardzo ważne spotkanie w Lubinie. Bramki dla Lechii strzelali Kuświk oraz Flavio Paixao. Honorową bramkę dla Zagłębia zdobył Łukasz Janoszka.

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolene relacje z meczów polskiej ekstraklasy!

• Aleksandar Todorovski został ukarany żółtą kartką za faul na Flavio Paixao.

• Arbiter główny przedłużył dzisiejsze spotkanie o conajmniej cztery minuty.

• Dobra gra defensywna Lechii pozwoli najprawdopodobniej dowieźć prowadzenie do końca spotkania.

• Teraz widać, że Zagłębie postawi wszystko na szalę aby odnieść zwycięstwo i co raz większymi siłami atakuje Lechię. Miedziowi muszą uważać aby nie nadziać się na kontrę gdańszczan, która mogłaby kosztować ich utratę trzeciej bramki.

• Damian Zbozień zastąpił Djordje Cotrę.

• Piotr Nowak wykorzystał juz limit zmian w tym meczu.

• Paweł Stolarski zastępuje na boisku Grzegorza Kuświka - strzelca pierwszej bramki dla Lechii w tym meczu.

• Boisko opuszcza Sławomir Peszko, który wydaje się być zupełnie bez sił. W jego miejsce pojawił się Lukasz Haraslin.

• Ależ mieliśmy teraz pojedynek biegowy Woźniaka i Malocy , ale to obrońca Lechii okazał się szybszy i wybił piłkę po za linię boczną.

• Arkadiusz Woźniak pojawił się na boisku zastępując Łukasza Janoszkę.

• Lechia dość niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Miedziowi cały czas atakowali i dwukrotnie byli bliscy zdobycia bramki ale to gdańszczanie są obecnie na prowadzeniu.

• Gooollll!!!!

1-2 !!

Flavio Paixao po strzale z przewrotki wyprowadza Lechię ponownie na prowadzenie!

• Grzegorz Wojtkowiak zastąpił Sebastian Milę.

• Ponownie Janoszka!! Ecik jest nieuchwytny dla zawodników Lechii. Teraz jego strzał o centymetry minał słupek bramki gdańszczan.

• MIedziowi "poczuli krew" bo cały czas atakują na bramkę Lechii.

• Żółtą kartką został ukarany Łukasz Janoszka.

• Kolejna doskonała sytuacja dla Zagłębia Lubin. Krzysztof Piątek podciął piłkę nad bramkarzem Lechii ale futbolówka o centymetry mineła słupek bramki Lechii.

• Bramkę dla Zagłębia Lubin zdobył Łukasz Janoszka, ale 95 % zasługi przy tej bramce musimy przypisać Krzysztofowi Piątkowi, który przepchał się z Kovaceviciem i podał do nieobstawionego Janoszki, który podcinką pokonał bramkarza Lechii.

• Gooooll!!!

1-1 !

• Krzysztof Piątek melduje się na boisku zastępując Krzysztofa Janusa.

• Od pierwszych minut trwa wymiana ciosów, ale oba zespoły skupiają się na grze w środku i brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.

• Michał Chrapek bardzo ostro zaatakował Starzyńskiego ale ponownie arbiter główny nie sięgnął po kartki.

• Zupełnie niewidoczne są dzisiaj skrzydła Zagłębia a był to jedn z głównych motorów napędowych drużyny Stokowca w poprzednich meczach.

• Agresywny wślizg Dąbrowskiego od tyłu w nogi Grzegorza Kuświka ale sędzia Musiał , nie pokazał obrońcy Zagłębia żółtej kartki.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania! Liczymy na emocjonujące widowisko!

• Oba zespoły oraz trójka sędziowska są już na murawie. Wydaję się, że drugą połowę rozpoczniemy bez zmian w obu zespołach.

• Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda trener Pogonii Szczecin - Czesław Michniewicz.

• Zagłębie Lubin przegrywa z Lechią Gdańsk 0-1. Bramkę dającą prowadzenie Lechii strzelił Grzegorz Kuświk w 29 minucie.

• Arbiter główny do pierwszej części spotkania doliczył jedną minutę.

• Lechia po zdobyciu bramki uspokoiła grę i chyba chce spokojnie dowieźć prowadzenie do końca pierwszej połowy.

• W drużynie Zagłębia możemy wyróżnić Todorovskiego, który próbuje napędzać ataki Miedziowych na prawej flance.

• Lechia kontroluję grę i nie pozwala Zagłębiu na zbyt wiele w tym meczu. Miedziowi nie prezentują jak na razie takiej gry do jakiej przyzwyczaili nas w poprzednich meczach.

• Doskonałe podanie Cotry do Janusa. Pomocnik Zagłębia zdołał oddać strzał ale wcześniej arbiter boczny podniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego.

• Miedziowi ruszyli teraz odważniej ale spowodowane jest to tym, że Lechia odrobinę spuściła z tonu.

• Rafał Janicki został ukarany żółtą kartką za faul na Dordje Cotrze.

• Flavio Paixao minał kilku zawodników Zagłębia i idealnie dośrodkował do Kuświka, który zgubił przyjęciem piłki Guldana i pokonał z najbliższej odległości Martina Polacka.

• Doskonała akcja Lechii!!

0-1 !!!

• W końcu dobre dośrodkowanie ze skrzydła w wykonaniu piłkarzy Zagłębia. Todorovski dośrodkował w pole karne ale niecelnie uderzył Michal Papadopulos.

• Dobra okazja Kuświka ale w polu karnym piłkę wybił mu z pod nóg Dąbrowski.

• Pan Tomasz Musiał pozwala dzisiaj grać bardzo agresywnie, bo nie jeden sędzia wyciągnąłby dzisiaj już żółte kartoniki.

• Krótkie spięcie Kovacevicia ze Starzyńskim i obu zawodników uspokajał arbiter główny.

• Potężny strzał Krasicia z 25 metrów ale pewnie piąstkuje Polacek.

• Miedziowi mają problemy z wyprowadzeniem ataku, bo bardzo szybko i agresywnie doskakują do nich piłkarze Lechii.

• Lechia bardzo dobrze i szynko rozgrywa piłkę. Jest to chyba pierwsza drużyna, która przyjechała do Lubina i tak wysoko wyszła na Zagłębie od pierwszych minut.

• Bardzo aktywny w drużynie gości jest dzisiaj Krasić, który co raz sprawia problemy obrońcom Zagłębia.

• Pierwsza doskonała akcja Zagłębia. Janoszka perfekcyjnie przerzucił piłkę do niepilnowanego Janusa ale jego strzał wślizgiem wybronił Wawrzyniak.

• Piłkarze nie mogą dzisiaj narzekać na warunki do gry. Murawa w Lubinie jest wzorcowa a i po deszczowym dniu wyszło w końcu piękne słońce i to kilka minut przed rozpoczęciem meczu.

• Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego Chrapka pewnie wypiąstkował Martin Polacek.

• Lechia od początku wyszła wysoko na drużynę Piotra Stokowca i cały czas gra wysokim pressinegiem.

• Niestety sektor kibiców gości jest dzisiaj pusty i tylko piłkarze Zagłębia mogą liczyć na doping swoich fanów.

• W Lechii brakuje natomiast Marco Paixao, który nie zagra już do końca sezonu.

• Miedziowi występują dzisiaj w swoim optymalnym ustawieniu. Po za składem jest Jakub Tosik, który został zawieszony na dwa spotkania.

• Na razie kontrolę ma właśnie Lechia, która rozgrywa piłkę na połowie Zagłębia.

• Dzisiejsze spotkanie to pojedynek dwóch kandydatów do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie także spodziewamy się dobrego szybkiego spotkania.

• Pierwsza akcja gości, lecz Flavio Paixao stracił piłkę w okolicach pola karnego.

• Od środka Lechia! Gramy. Piękne słońce w Lubinie.

• Zagłębie zagra na pomarańczowo, Lechia na biało-zielono.

• Kapitanowie właśnie się przywitali. Za moment pierwszy gwizdek!

• Rezerwowi Lechia: Marko Marić, Danieł Łukasik, Martin Kobylański, Paweł Stolarski, Grzegorz Wojtkowiak, Lukas Haraslin, Adam Buksa.

• Rezerwowi Zagłębie: Konrad Forenc, Damian Zbozień, Luis Carlos, Arkadiusz Woźniak, Adrian Rakowski, Krzysztof Piątek, Filip Jagiełło.

• Jeszcze parę dni temu takiego wielkiego entuzjazmu nie było – przynajmniej nie w Lechii, która martwiła się o to, czy w ogóle awansuje do grupy mistrzowskiej. Zamieszanie w tej sprawie było spore. Najpierw Trybunał Arbitrażowy przywrócił gdańszczanom jeden punkt, by później odebrać i to na wniosek samego klubu, który wycofał skargę. W międzyczasie jednak obie te decyzje przedzieliło zwycięstwo zespołu Piotra Nowaka nad Ruchem Chorzów (2:0). Dlatego jeden punkt, wynikający z niespełnienia wymogów licencyjnych, nie był decydującym w walce o ósemce. Rykoszetem dostało natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała, które ostatecznie nie awansowało do grupy mistrzowskiej, choć przez kilkadziesiąt godzin w niej było – kosztem Ruchu.

• Gdyby zajrzeć w tabelę tylko za okres styczeń-kwiecień, to okazałoby się, że czeka nas starcie wicelidera (Zagłębie) z czwartą siłą Ekstraklasy (Lechia) – bo tak właśnie oba zespoły solidnie punktują w tym roku. Nic dziwnego, że ich myśli wybiegają już do przyszłego sezonu i jego startu, który mógłby zacząć się np. od którejś z rund kwalifikacji do Ligi Europy. - Jestem dumny z drużyny, że jako grupa uwierzyli, że mogą coś stworzyć dla kibiców, którzy chcą oglądać widowiskową grę. Lubią ze sobą, przebywać, grać i z tego trzeba się cieszyć – przyznaje trener Lechii, Piotr Nowak.

• Witamy z Lubina i zapraszamy na relację na żywo z meczu miejscowego Zagłębia z Lechią Gdańsk.