Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. spadkowa)
2017-04-28 18:00

Arka Gdynia

1

Piast Gliwice

1

• Wściekli muszą być na siebie piłkarze Arki, chociaż na ich twarzach tego nie widać. Deja vu z poprzedniego meczu z Wisłą, bramka w końcówce spotkania odbiera trzy punkty żółto-niebieskim. Trzeba otwarcie przyznać, że to zwycięski remis gospodarzy. Mimo, że przez chwilę grali jednego zawodnika więcej, to nie było w nich widać chociaż odrobiny charyzmy i chęci wygranej. Natomiast Piast z pewnością będzie szanować remis, ponieważ na nic więcej nie liczyli grając w osłabieniu. Poziom meczu nie rozgrzał ani jednego kibica. Miejmy nadzieję, że od teraz walka o utrzymanie nabierze rumieńców.

Dziękuję za śledzenie relacji tekstowej,

Marco Cybulski, gol24.pl

• Krzysztof Jakubik zakończył spotkanie. W pierwszym meczu rundy finałowej Arka Gdynia remisuje z Piastem Gliwice jeden do jednego.

• Strzał Hofbauera minął bramkę Szmatuły o dobre kilka metrów.

• Po rajdzie lewą flanką Bozoka od rzutu rożnego rozpoczną gospodarze. To prawdopodobnie ostatnia okazja do zdobycia gola.

• Żółto-niebiescy prawdopodobnie zapomnieli, że Piast gra jednego mniej, ponieważ cofnęli się tak jakby prowadzili 4-0. Żaden z zawodników nawet nie próbuje wyjść do przodu.

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Zemściły i tym razem. Arka zamiast wyższego prowadzenia marnowała każdy kontratak. Tymczasem strzał Vranjesa przejął niekryty w polu karnym Jankowski i spokojnym strzałem w prawy bok daje Piastowi remis.

• Gol dla Piasta! Jankowski trafia do siatki i mamy remis!

• Stopujący faul Hofbauera i kolejne "żółtko".

• Muszą poćwiczyć dokładność piłkarze z Gdyni. Tym razem w dogodnej sytuacji znalazł się Sambea, który fatalnie spudłował z 10. metra.

• Z kolejnym kontratakiem wyszli Arkowcy. Jednak dwa niedokładne podania w obrębie pola karnego Piasta pozwoliły defensorom gości oddalić zagrożenie. To powinna być druga bramka dla gospodarzy.

• Nie spieszą się zawodnicy Arki i starają się jak najbardziej opóźniać każde rozpoczęcie stałego fragmentu gry.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Vranjes zastępuje Masłowskiego.

• Z kontrą czterech na dwóch ruszyli żółto-niebiescy, ale dobrze w obronie ustawili się stoperzy Piasta. Do oddania strzału sprzed pola karnego zmuszony został Hofbauer, ale jego uderzenie końcówkami palców wybił na rzut rożny Szmatuła.

• Z boiska przy owacji kibiców schodzi strzelec jedynego gola dla Arki - Mateusz Szwoch, a w jego miejsce wchodzi Luka Zarandia.

• Dwie minuty Sedlara. Obrońca Piasta ukarany żółtym kartonikiem, a w konsekwencji czerwonym. Nikt jednak defensora gości winić nie może, bo gdyby nie przewinienie to Trytko szedłby przez 40 metrów sam na sam ze Szmatułą.

• Sedlar ukarany za faul na Szwochu.

• Festiwal niedokładności. Tym razem Mójta zepsuł proste podanie kierując piłkę za linię boczną.

• Nie wiadomo co w głowach mają zawodnicy w żółtych strojach, ale piłkę z rzutu wolnego na połowie boiska wybili... daleko w aut. I nie było to zagranie fair play.

• Po raz kolejny świetnie w powietrzu zachowują się defensorzy Arki oddalając zagrożenie.

• Bezmyślny faul Bozoka nakładką i Piast otrzymuje rzut wolny na 20. metrze boiska.

• Pretensje Szwocha w stronę sędziego się nie opłaciły. Pomocnik Arki ukarany żółtą kartką.

• Jednobramkowa przewaga z reguły bywa bardzo krucha, dlatego szkoleniowiec gospodarzy wzmacnia ofensywę. Trytko w miejsce Siemaszki.

• Chwila wytchnienia dla defensorów Arki. Z autu na wysokości pola karnego gości rozpocznie Zbozień.

• Brzydki faul Mójty na Yannicku Sambei i kolejna kartka ląduje na koncie Piasta Gliwice.

• Do bezpańskiej piłki przed polem karnym doszedł Zivec, ale jego strzał minął bramkę o dobrych kilka metrów.

• Pierwsza zmiana w ekipie Arki Gdynia. Za Formellę pojawia się Bozok.

• Faul taktyczny Jankowskiego i arbiter bez chwili zastanowienia wyjął żółty kartonik.

• Z ostrego kąta centrostrzał oddał Mójta, ale jego próba otarła się jedynie o boczną siatkę.

• Ale pachnie golem dla Piasta. Arka przez pięć minut nawet nie doszła z piłką do połowy boiska, a już kilkukrotnie musiała wykazać się defensywa.

• ...oraz Jankowski za Papadopulosa.

• Nie próżnował w przerwie szkoleniowiec Piasta. Z boiska schodzi Bukata, a za niego Zivec...

• Po raz kolejny groźnie goście. Z ostrego kąta próbował Murawski, ale piłkę na korner wybił Steinbors.

• Od razu groźnie zaczęli piłkarze w czerwonych koszulkach. Po kilku podaniach do dogodnej pozycji doszedł Sekulski, ale jego strzał sprzed pola karnego był daleki od ideału.

• Krzysztof Jakubik gwizdkiem rozpoczął drugą połowę spotkania. Ze środka boiska piłkę do gry wprowadzają goście.

• Piłkarze Arki są już myślami w Warszawie na finale Pucharu Polski, ponieważ ich gra nie zasługuje nawet na grupę spadkową Ekstraklasy. Przez większość czasu przeważała drużyna Piasta, ale brakowało ostatniego podania. Mecz nie powala. Oby to były "pierwsze koty za płoty" i po przerwie gra się nieco rozkręciła.

• Sędzia Jakubik nie doliczył ani minuty do pierwszej połowy i teraz przyszedł czas dla trenerów.

• W protokole meczowym chciał się również pojawić Marcjanik, który po faulu na lewej flance został ukarany przez arbitra.

• Antoni Łukasiewicz ukarany "żółtkiem" za faul na Bukacie, ale decyzja mocno kontrowersyjna, bo wyglądało to na wypadek.

• Fantastyczną kontrę uruchomił Sekulski swoim długim podaniem do Badii. Hiszpan w pełnym biegu perfekcyjnie przyjął piłkę, ale zabrakło ostatniego podania i z autu rozpocznie drużyna gospodarzy.

• Zdecydowanie inicjatywę przejęli goście. Arka przyjęła postawę z meczu derbowego z Lechią i bardzo się cofnęła.

• Tym razem po stałym fragmencie gry na pozycji spalonej znalazł się jeden z napastników gospodarzy i z 5. metra grę rozpoczyna Szmatuła.

• Faul Pietrowskiego na Hofbauerze i od rzutu wolnego z 30. metra rozpocznie Arka.

• Kolejna dobra okazja Arkowców. Szwoch zebrał bezpańską piłkę na skraju pola karnego i wdał się w drybling jeden na jednego, ale z tarczą wyszedł z niego Sedlar.

• Ależ okazję zmarnował teraz Siemaszko. Arka wyszła ze świetnie zapowiadającą się kontrą czterech na czterech, ale napastnik żółto-niebieskich po 40 metrach samotnego rajdu wdał się w drybling na 16. metrze i stracił futbolówkę na rzecz jednego z defensorów.

• Naciskany przez napastników Steinbors źle wybił piłkę, ale z pomocą podopiecznym Ojrzyńskiego przyszedł arbiter, którego piłka trafiła w nogi i uniemożliwiła wyprowadzenie kontry ze strony gości.

• A z rzutu rożnego nici, ponieważ Badia znalazł się na pozycji spalonej. Od rzutu wolnego rozpocznie Steinbors.

• Ofiarna interwencja Sobieraja w defensywie i tylko rzut rożny dla Piasta.

• Faul taktyczny Marcjanika na połowie Piasta, ale tym razem obeszło się bez kartki. Duże szczęście młodego obrońcy.

• Mimo straty bramki to zespół gości częściej utrzymuje się przy piłce, ale kapitalnie na razie gra blok defensywny Arki.

• Żółtym kartonikiem ukarany środkowy obrońca Piasta za wcześniejsze zagranie ręką.

• Niezawodny w tym sezonie Szwoch po raz kolejny zdobywa gola z rzutu karnego! 1-0 dla gospodarzy.

• Karny dla Arki, po zagraniu ręką Heberta!

• Oba zespoły podeszły z respektem do rywala i na razie gra toczy się głównie w środku boiska.

• Sambea przejął piłkę w środku pola ostro atakując Murawskiego, sędzia jednak nie przerwał akcji. Kontra Arki na niewiele się zdała z uwagi na złe podanie Warcholaka.

• Pierwsza próba Piasta. Pietrowski dośrodkowuje z prawej strony ale pewna interwencja i wybicie głową Michała Marcjanika oddala zagrożenie

• Arka chciała szybko zaatakować ale nieudany przerzut na lewą stronę do Szwocha zastopował akcję.

• Losowanie wygrał kapitan Piasta Gliwice, a więc od środka mecz rozpoczęła Arka!

• Piłkarze obu zespołów już na murawie! Odgrywana jest właśnie Rota i za chwilę zaczynamy pierwszy mecz rundy finałowej sezonu 2016/2017!

• Swojego dorobku punktowego nie poprawił natomiast Piast. Podopieczni Dariusza Wdowczyka rozegrali naprawdę bardzo dobre spotkanie, chwilami mając sporą boiskową przewagę. Szczególnie w drugiej połowie stworzyli sobie moc sytuacji, z której jednak żadnej nie udało się wykorzystać. Trzeba przyznać, że niebiesko-czerwoni mieli trochę pecha przegrywając z liderującą Jagiellonią 0:1.

• Z faktem, że do ostatniego meczu walczyć będą o utrzymanie te zespoły pogodzić musiały się już jakiś czas temu. Wiosna nie należała do najbardziej udanych i już po 29. kolejkach było wiadomo, że maj Arka oraz Piast spędzą w grupie spadkowej. W ubiegły weekend walczyły więc już jedynie o dodatkowe punkty. Lepiej poszło to gdynianom, którzy na własnym boisku zdobyli punkt.

• Witamy! Na inaugurację rundy finałowej w Lotto Ekstraklasie starcie w Gdyni. W jego ramach tamtejsza Arka podejmie gliwickiego Piasta. Zapraszamy na relację na żywo!

Kaja Krasnodębska

Arka - Piast LIVE! Inaugurują rundę finałową

Arka - Piast LIVE! Inaugurują rundę finałową ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE. Na inaugurację rundy finałowej w Lotto Ekstraklasie starcie w Gdyni. W jego ramach tamtejsza Arka podejmie gliwickiego Piasta. Gospodarze z niebiesko-czerwonymi w obecnym sezonie nie zdobyli jeszcze nawet punktu. Czy w piątek ta statystyka ulegnie zmianie? Początek o 18:00. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice ONLINE

Czas to bardzo przewrotne zjawisko – podczas niektórych ligowych meczów zdaje się płynąc niezwykle wolno, jednak w gruncie rzeczy leci niezwykle szybko. Runda zasadnicza, która rozpoczęła się przecież całkiem niedawno, już się zakończyła.
Znamy już podział na grupy, czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Przed nami siedem decydujących kolejek podczas których poznamy nie tylko przyszłorocznych pierwszoligowców, ale także pucharowiczów. Inauguracja rundy finałowej już w piątkowy wieczór. Na początek starcie w grupie spadkowej. W Gdyni tamtejsza Arka zmierzy się z Piastem Gliwice.

Z faktem, że do ostatniego meczu walczyć będą o utrzymanie te zespoły pogodzić musiały się już jakiś czas temu. Wiosna nie należała do najbardziej udanych i już po 29. kolejkach było wiadomo, że maj Arka oraz Piast spędzą w grupie spadkowej. W ubiegły weekend walczyły więc już jedynie o dodatkowe punkty. Lepiej poszło to gdynianom, którzy na własnym boisku zdobyli punkt. Murawy nie opuszczali jednak w wybornych nastrojach – o remisie zadecydował gol stracony w ostatniej z minut. Jose Kante pewnie wykorzystał jedenastkę, przez co Wisła Płock wywiozła z Trójmiasta jedno oczko. Swojego dorobku punktowego nie poprawił natomiast Piast. Podopieczni Dariusza Wdowczyka rozegrali naprawdę świetne spotkanie, chwilami mając sporą boiskową przewagę. Szczególnie w drugiej połowie stworzyli sobie moc sytuacji, z której jednak żadnej nie udało się wykorzystać. Trzeba przyznać, że niebiesko-czerwoni mieli trochę pecha przegrywając z liderującą Jagiellonią 0-1. Wynik niekorzystny, jednak niezła postawa mogła napawać Piastunki nadzieją. Skoro dobrze wyglądali naprzeciw walczących o tytuł białostoczan, to dlaczego by nie wygrać w piątek ze słabszą od drużyny Michała Probierza Arką?

Taka wygrana bardzo by im się przydała. Po podziale punktów mają ich zaledwie piętnaście. Dokładnie tyle samo co ostatni Górnik Łęczna oraz Ruch Chorzów. Gdynianie zebrali jedno oczko więcej co na razie daje im czwartą pozycję w grupie spadkowej. Nie mogą być jej jednak pewni. Szesnaście punktów to również dorobek zajmującej miejsce niżej Cracovii. Zwycięstwo pozwoli podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego chociaż na jeden dzień wskoczyć na miejsce w trzeciej w mini tabeli dolnej ósemki.

Sonda

Arka Gdynia - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

O trzy punkty z Piastem nie będzie jednak gdynianom łatwo. W obecnym sezonie dwukrotnie ulegli niebiesko-czerwonym. Na początku października przegrali na własnym boisku 1-2. Nie pomógł rzut karny wykorzystany przez Marcusa, Piast zasłużenie wygrał po golach Gerarda Badii oraz Heberta. W marcu również lepsi okazali się gliwiczanie. Po szalonym spotkaniu oraz trafieniach Martina Bukaty, Macieja Jankowskiego i Gerarda Badii nie pozwolili Arce wywieźć ze Śląska nawet punkty. Dla podopiecznych wówczas Grzegorza Nicińskiego bramki zdobyli Mateusz Szwoch oraz Rafał Siemaszko. Z pewnością chcieliby powtórzyć ten sukces i w piątek. Czy im się uda?

To spotkanie szczególnym będzie dla Damiana Zbozienia, który przed swoją zagraniczną przygodą grał właśnie w Piaście. Obrońca dobrze wspomina tamten okres, bowiem rozegrał w jego barwach 45 meczów na poziomie ekstraklasy i właśnie tutaj przekonał do siebie zagranicznych skautów. Sporo czasu w Gliwicach spędził również wypożyczony aktualnie właśnie do Arki Josip Barisić. Występ Chorwata stoi jednak pod znakiem zapytania – przed meczem z Wisłą Płock napastnik doznał urazu. Oprócz niego Leszek Ojrzyński nie może skorzystać z usług kontuzjowanych Marcusa da Silvy oraz Pawła Abbotta. Po stronie gliwiczan zabraknie natomiast wciąż zmagających się z urazami: Mateusza Maka i Edvinasa Girdvainisa.

Nie zagrają:

Arka: Marcus da Silva, Paweł Abbott, Josip Barisić, Przemysław Trytko (?)
Piast: Mateusz Mak, Edvinas Girdvainis, Bartosz Szeliga

Forma w ostatnich meczach:
Arka:
Arka - Wisła Płock 1:1 (Ekstraklasa, 22.04.2017)
Lechia Gdańsk - Arka 2:1 (Ekstraklasa, 17.04.2017)
Pogoń Szczecin - Arka 5:1 (Ekstraklasa, 08.04.2017)

Piast:
Piast - Jagiellonia Białystok 0:1 (Ekstraklasa, 22.04.2017)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast 1:0 (Ekstraklasa, 17.04.2017)
Piast - Lechia Gdańsk 1:1 (Ekstraklasa, 09.04.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Piast - Arka 3:2 (Ekstraklasa, 18.03.2017)
Arka - Piast 1:2 (Ekstraklasa, 01.10.2016)
Piast - Arka 2:2 (1 liga, 12.11.2011)

Mecz Arka Gdynia - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2 (w wersji mobilnej mecz dostępny w aplikacji Eurosport Player). Wprowadzenie od 17:40, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Relacja LIVE z meczu Arka - Piast w GOL24.pl