Mecz Arka Gdynia - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać?...

Mecz Arka Gdynia - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać? Transmisja TV na żywo

Arka Gdynia

1

Ruch Chorzów

1

• Ostatni gwizdek sędziego! Ruch Chorzów żegna się z LOTTO Ekstraklasą! Arka Gdynia o utrzymanie będzie walczyć za tydzień w Lubinie.

• Za nami niezwykle ważny mecz, z ogromnymi emocjami w końcówce. Kibice właśnie dziękują Arce za ostatnie w sezonie spotkanie przed własną publicznością, a ja dziękuję za uwagę. Ze stadionu w Gdyni żegna się z Państwem Bartłomiej Krawczyk.

• Niesamowita wymiana ciosów w końcówce! Steinbors ratuje Arkę, ale Ruch nie daje za wygraną!

• Kontratak Arki kończy się nieudanym dośrodkowaniem do Siemaszko. I już jedziemy w drugą stronę!

• Potężny strzał Monety z narożnika pola karnego, ale Steinbors wybija na rzut rożny!

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Sambea uruchomił Siemaszko, ten zagrał do Abbotta, ale akcja spełzła na niczym. W odpowiedzi kontrataku próbował Ruch. Remis nikogo nie zadowala, co wyraźnie widać w poczynaniach obu zespołów.

• Steinbors bezbłędnie interweniuje głową poza polem karnym, w ostatniej chwili uprzedzając wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Araka!

• Ostatnia zmiana w Ruchu. Visnakovs zmienia Urbańczyka.

• Sambea z impetem zaatakował Grodzickiego! Zasłużona żółta kartka. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego Ruchu Chorzów.

• Przybecki dograł z boku boiska w pole karne. Do piłki doszedł Moneta, ale jego akcja zakończyła się zablokowanym dośrodkowaniem. Rzut rożny dla Ruchu

• Szwoch bardzo groźnie dograł z rzutu wolnego! Nikt nie zmienił toru lotu piłki, ale Hrldićka z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny!

• Szwoch był bardzo blisko wyjścia sam na sam z bramkarzem! W ostatniej chwili zatrzymał go obrońca Ruchu!

• Schodzi Formella, wchodzi Bożok

• Zmiana w Ruchu. Oleksy zmienia Koja.

• Groźna akcja pod bramką Ruchu! Hrldićka wybił piłkę znadł głowy Szwocha, ale przed polem karnym dopadł do niej Siemaszko. Ograł obrońcę, po czym oddał niecelny strzał!

• Sołdecki ostrym faulem zatrzymał indywidualną akcję gracza Ruchu. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Arak wchodzi za Niezgodę.

• Żółta kartka dla Dariusza Formelli.

• Luca Zarandia nie zaliczy tego meczu do udanych. Szybko doznał urazu, przez co konieczna jest zmiana. Wchodzi Paweł Abbott.

• Sambea strzelał lewą nogą z około 23 metrów, jednak wysoko ponad bramką.

• Szwoch z pierwszej piłki znakomicie wypuścił Zarandię. Ten doszedł z piłką do pola karnego, po czym oddał strzał. Obrońca Ruchu był jednak na miejscu i zablokował uderzenie.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Boisko opuszcza Marcus da Silva, a zmienia go Luca Zarandia.

• Sambea niebezpiecznie podawał do bramkarza. Ten pod naciskiem napastnika wybija piłkę w aut.

• Indywidualna akcja Formelli, który wykorzystując wolną przestrzeń wbiegł w pole karne. Tam za daleko wypuścił sobie piłkę, dzięki czemu Grodzicki do spółki z Hrldićką zażegnali niebezpieczeństwo.

• Przybecki dostał długą piłkę na skrzydle, wbiegł w pole karne i oddał strzał, który został przyblokowany przez obrońcę. Steinbors nie miał problemów ze złapaniem piłki.

• W odpowiedzi strzelał Ruch. Równie niecelnie.

• Siemaszko kapitalnie dograł piłkę między obrońcami w pole karne. Tam dopadł do niej Dariusz Formella, ale fatalnie spudłował w stuprocentowej sytuacji. Piłka poleciała wysoko ponad bramką, w stronę Wejherowa.

• Ruch przejął inicjatywę w pierwszych minutach drugiej części meczu, jednak jak na razie nie znalazło to odzwierciedlenia w wykreowanych sytuacjach.

• Siemaszko dostał dobrą piłkę na linii pola karnego. Obrócił się w stronę bramki i mocno uderzył lewą nogą. Niecelnie.

• Piłkarze Ruchu rozpoczęli drugą połowę. Przypomnijmy - Ruch, jeśli chce się jeszcze liczyć w walce o utrzymanie, za wszelką cenę musi wygrać dzisiejszy mecz. Na ten moment "Niebiescy" spadają z Ekstraklasy.

• Piłkarze wrócili już na boisko. Za chwilę zaczynamy drugą część spotkania

• Sędzia zakończył pierwszą połowę.

• Socha ładnie przerzucił piłkę na lewą stronę boiska. Doszedł do niej Marcholak, po czym zgrał ją do Formelli. Ten wbiegł w pole karne, jednak w dobrej sytuacji oddał fatalny strzał. Bramkarz nie miał najmniejszych problemów obroną.

• Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej połowy.

• Helik wrócił na boisko z opatrunkiem na głowie.

• Szwoch strzelał z rzutu wolnego, jednak niecelnie.

• Siemaszko efektownie przerzucił piłkę nad Helikiem, który ratował się faulem. Piłkarz Ruchu ucierpiał w tym starciu i konieczna jest pomoc medyczna.

• Na strzał Koja odpowiedział Marcus da Silva, lecz jego uderzenie zostało zablokowane. Aut dla Arki.

• Lewą nogą zza pola karnego uderzał Koj. Piłka minęła jednak bramkę w bezpiecznej odległości.

• W powietrzu zderzyli się Marcus da Silva i Michał Koj. Na szczęście obaj są zdolni do dalszej gry.

• Po stracie gola odważniej do ataku ruszył Ruch Chorzów. Remis nic piłkarzom ze Śląska nie daje.

• Akcję Przybeckiego pod polem karnym Arki przerywa Sambea.

• Gola dla Arki nie powinno być! Fatalny błąd sędziego. Siemaszko dotknął piłkę ręką!Arka - Ruch

• Na telewizyjnych powtórkach widać, że Siemaszko strzelił gola ręką! Protesty piłkarzy Ruchu jak najbardziej zasadne.

• Remis! Socha dośrodkowuje w pole karne, piłkę kontruje Dariusz Formella, a w bramce umieszcza ją Rafał Siemaszko! Sędziowie po dłuższej naradzie, pomimo protestów piłkarzy Ruchu, uznają gola!

• Zza pola karnego uderzał Moneta, ale prosto w bramkarza Arki.

• Gra toczy się teraz na połowie Ruchu Chorzów. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego nie potrafią stworzyć groźnej sytuacji

• Przybecki ładnie zagrał na wolne pole do Niezgody, z którym jednak poradził sobie Krzysztof Sobieraj.

• Duże zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym Mateusza Szwocha! Kolejny korner dla Arki.

• Akcja trójki Szwoch - Siemaszko - Formella kończy się rzutem rożnym dla Arki.

• Groźny rzut wolny Szwocha próbował dobijać Formella, jednak nieskutecznie.

• Żółta kartka dla Łukasza Surmy.

• Katastrofalny błąd piłkarzy Arki! Strata w środku pola, piłkę przejął Niezgoda który popędził w pole karne, gdzie wyłożył piłkę Monecie, który pokonał bezradnego Steinborsa!

• Grodzicki bardzo dobrze przecina długie podanie i zgrywa piłkę głową do bramkarza. W przeciwnym razie Siemaszko miałby sytuację sam na sam.

• I zaczynamy! Rafał Siemaszko rozpoczął mecz.

• Losowanie stron już za nami. Mecz rozpoczynają piłkarze Arki.

• Piłkarze obu zespołów pojawili się już na murawie.

• Odliczamy minuty do pierwszego gwizdka. Zawody poprowadzi Tomasz Musiał z Krakowa.

• Kibice zajmują swoje miejsca:

• Arkowcy nie chcą dziś oddać pola "Niebieskim". Zapewnili to prezesowi klubu, Wojciechowi Pertkiewiczowi.

• Dlaczego nie ma Łukasiewicza w składzie Arki? Jeszcze wczoraj wydawało się, że będzie gotów. Prawdopodobnym powodem nieobecności jest kontuzja.

• - Ucieszyłem, że mogliśmy wyjechać. Mogliśmy porozmawiać i potrenować i też wszystko mieć pod kontrolą. Także możliwość bycia z zawodnikami podczas posiłków, wszystko widzieliśmy jak na dłoni. To też ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o bezpośrednie przygotowanie do meczu - mówi Leszek Ojrzyński, który zabrał drużynę na obóz do pobliskiego Gniewina.

• Dzisiaj na trybunach w Gdyni ma być około 10 tys. widzów:

• Jeżeli Arka wygra z Ruchem to jej utrzymanie będzie już tylko zależeć od meczu z Zagłębiem Lubin w ostatniej kolejce. Kibice obu klubów lubią się od lat...

• W Gdyni ciepło, ale nie jest upalnie. Niebo praktycznie bezchmurne. Piłkarze już sprawdzili murawę. Za moment pojawią się na rozgrzewce.

• Poznaliśmy składy obu zespołów. W środku pola gospodarzy zaczyna Sołdecki. U gości nie ma zaskoczeń. Jest od początku Surma.

• Godzina pozostała do najważniejszego meczu 36. kolejki jeśli chodzi o grupę spadkową. Porażka Ruchu Chorzów oznaczać będzie jego spadek do 1 ligi. Rok temu nikt się nie spodziewał, że Ekstraklasę opuści równie utytułowany Górnik Zabrze. A jednak to się stało. Czy jego los podzielą dzisiaj "Niebiescy"?

Michał Perzanowski

©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Przed nami mecz o wszystko! Jest niemal pewne, że w spotkaniu Arki Gdynia z Ruchem Chorzów wyłoni się jeden ze spadkowiczów z Ekstraklasy.

Arka Gdynia - Ruch Chorzów ONLINE.

Emocje na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej w Gdyni będą dziś sięgały zenitu. Zdobywca Pucharu Polski ratuje się przed spadkiem w meczu z czerwoną latarnią ligi, Ruchem Chorzów. Przegrany w tym starciu niemal na pewno spadnie z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Ruch Chorzów do czternastego obecnie Górnika Łęczna traci aż cztery punkty, więc myśląc o utrzymaniu w sportowej walce na boisku musi nie tylko wygrać, ale także liczyć na Zagłębie Lubin w starciu z łęcznianami. W nieco lepszej sytuacji jest Arka, jednak także i w Gdyni nikomu nie jest do śmiechu. W przypadku porażki "Śledzi" i zwycięstwa drużyny Smudy, pożegnają się z Ekstraklasą.

Obie drużyny bardzo słabo zaprezentowały się w swoich ostatnich spotkaniach. Ruch przegrał na wyjeździe z Cracovią 2:0, tracąc bramkę już w 2. minucie spotkania. Chorzowianie byli niezwykle przybici tym golem i nie potrafili odrobić strat, więc dziś muszą chwytać się brzytwy. Arkowcy także nie zaliczą ostatniego tygodnia do udanych. Polegli we Wrocławiu 1:4, przypominając sobie o demonach z przeszłości. Sześć lat temu, spadli głównie dlatego, że nie pokonali Śląska.