Mecz Arka Gdynia - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w...

0

Wisła Płock

1

• Wisła Płock utrzymuje się w Ekstraklasie. Arkę czeka jeszcze kilka kluczowych spotkań. Ja dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje prowadzone przez nasz serwis.Relacjonował Maciej Buss, życzę miłego tygodnia.

• Po ostatnim gwizdku ukarany został także Sobieraj, za niepotrzebne dyskusje z arbitrem.

• KONIEC MECZU!

• Za ten faul kartkę ujrzał Bożić.

• Rzut wolny po faulu na Zarandi'i, lecz Szwoch oddaje strzał wprost w mur drużyny z Płocka.

• Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Marcjanika. Oczywisty faul stopera Arki, zawodnik schodzi bez protestu.

• Sędzia dolicza nie mniej niż 5 minut gry.

• Na boisku bardzo napięta atmosfera. Akcja za akcją z obu stron boiska.

• Furman oddał fatalny strzał z rzutu wolnego. Od bramki Steinbors.

• Kartka dla Marcjanika za bardzo brzydki faul za wysokości pola karnego Arki.

• Zmiana wymuszona urazem zawodnika z Płocka. Bozić za Wlazło.

• Podobnie w zespole Kaczmarka. Piątkowski w miejsce Kante.

• Ostatnia roszada w szeregach gospodarzy. Zbozień za Formellę.

• Siemaszko! Napastnik dostał prezent od losu i wyszedł oko w oko z bramkarzem gości, lecz za wolno zbierał się do strzału i zagrożenia zostało oddalone.

• Zmiana w Wiśle. Kun za Merebaszwiliego.

• Formella! Błąd Kryczki przy dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Zdezorientowany pomocnik Arki trącił piłkę w stronę bramki, lecz uderzenie to wyjaśnia defensywa Wisły.

• Druga roszada w szeregach Arki. Zarandia w miejsce Hofbauera.

• Łotysz wstaje i wykazuje chęci do dalszej gry. Brawa na trybunach.

• Kante! Zawodnik ten wyszedł oko na oko z bramkarzem Arki i oddał bardzo silny strzał. Uderzenie poleciało wprost w głowę Steinborsa. Ależ nokaut! Frankowski nie pozwala na dobitkę, służby medyczne meldują się na boisku.

• Kartka dla Szymińskiego za faul w środku pola.

• Ależ gorąco zrobiło się teraz w Gdyni. Arka napiera na bramkę gości z nieprawdopodobną częstotliwością. Na trybunach gwar!

• Dwie szybkie kontrowersje w polu karnym Kryczki. Piłkarze Arki domagali się rzutu karnego, lecz arbiter nakazuje grać dalej.

• Byrtek! Świetna centra z rzutu rożnego wykonywanego przez gości. Dośrodkowanie na dalszy słupek, tam jeden z "Nafciarzy" dobrze dograł do Byrtka. Strzał tego ostatniego broni jednak Steinbors.

• Dobra akcja "Nafciarzy" zakończona symulacją faulu ze strony Warcholaka. Rzut wolny dla Wisły Płock.

• Hofbauer dobrze dograł z prawej strony w pole karne. Tam do strzału szykował się Siemaszko, lecz w ostatniej sekundzie uprzedzili go defensorzy gości.

• Reca! Genialne wyjście Recy na czyste pole. Zawodnik ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arki, lecz prawdopodobnie nie wytrzymał presji oddając strzał obok lewego słupka bramki.

• W przerwie trener Ojrzyńśki dokonał zmiany. Da Silva za Bożoka.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ SPOTKANIA!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY GRY!

• Bożok! Pomocnik ten wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Merebaszwiliego.

• Najpierw Szwoch, następnie Sambea oddali strzały na bramką Kryczki. Bramkarz jednak dobrze interweniuje.

• Próba prostopadłego zagrania przez całe boisko w stronę Siemaszki. Jednak w intencji Sambei połapali się gości.

• Głupia starta Warcholaka w środkowej części gry, przy piłce goście.

• Rzut wolny dla Arki z lewej strony. Słabe dośrodkowanie, później jeszcze strzał Kakoko także nieudany.

• Furman pięknie dograł do Kante, ten drugi przedryblował 15 metrów i oddał strzał z prawej strony boiska. Uderzenie przelatuje nad poprzeczką bramki.

• Błąd Sobieraja w okolicach linii bocznej na korzyść Kante. Przy piłce zawodnicy z Płocka.

• Dobra centra z prawej strony boiska w stronę Kante. Gwinejczyk oddał strzał z okolic 7 metra. Dobrym refleksem popisuje się jednak bramkarz gospodarzy.

• Momentalnie akcja przeniosła się pod drugą bramkę, a tam strzał oddał Reca. Dobrze ustawiony Steinbors z trudem interweniuje.

• Tym razem swojej szansy szukał Formella, który oddał mocny strzał z lewej strony boiska. Uderzenie zostało jednak zablokowane.

• Dobra akcja ze strony Kakoko i dogranie w pole karne. Strzał z głowy oddał Marcjanik, lecz Kryczka dobrze broni.

• Teraz to Arka szuka swojej szansy z przodu. Seria nieudanych akcji po bramką Kryczki.

• Linia obronna podopiecznych Ojrzyńskiego wygląda dziś bardzo niepewnie, szwankuje też kontakt na linii bramkarz- defensywa. Kolejne nieporozumienie, które szczęśliwie dla Arki pozostaje bez konsekwencji.

• Jak padł gol? Dogranie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy zakończyło się wybiciem piłki przed pola karne Arki. Na 20 metrze do piłki doszedł Reca i oddał piękny strzał zza defensorów. Trzeba dodać, iż gol ten był kwestiom czasu.

• GOL! Strzelcem bramki Reca.

• Pierwsza kartka na stadionie w Gdyni. Ukarany Hofbauer.

• Tempo meczu powoli opada, zaś akcja przeniosła się w środkową część placu gry.

• Rzut wolny wykonał Szwoch, po faulu na Siemaszce. Lecz dośrodkowanie młodziutkiego pomocnika pewnie chwyta bramkarz gości.

• Merebaszwili! Zawodnik ten popisał się przepięknym dryblingiem z prawej strony boiska. Minąwszy kilku rywali padł na murawę w polu karnym, arbiter jednak nakazuje grać dalej.

• Pierwsze minuty meczu to gra ewidentnie pod dyktando "Nafciarzy". Zespół gospodarzy został broni się na własnej połowie.

• Pierwsza akcja zakończona strzałem. Niecelnie goście, od bramki wznawia Steinbors.

• Sędzia Frankowski po raz pierwszy gwiżdżę w dzisiejszym meczu.

• Witam Państwa, serdecznie zapraszam na relację NA ŻYWO z meczu pomiędzy Arką Gdynia a Wisłą Płock. Początek spotkania już za 10 minut!

Jakub Treć

Mecz Arka Gdynia - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Mecz Arka Gdynia - Wisła Płock ONLINE. W 34. kolejce Lotto Ekstraklasy dojdzie do pojedynku beniaminków. Arka podejmie w Gdyni Wisłę Płock. W dwóch meczach w obecnym sezonie pomiędzy obiema drużynami padał remis. Jak będzie tym razem? Początek spotkania o godzinie 18:00.

Mecz Arka Gdynia - Wisła Płock ONLINE

Arka wiosną każdym kolejnym meczem zbliżała się do strefy spadkowej. Działacze długo zwlekali z decyzją zwolnienia Grzegorza Nicińskiego. Teraz z perspektywy czasu wydaje się, że przyjście Leszka Ojrzyńskiego, to dobra decyzja prezesa Pertkiewicza.
Pod jego wodzą Arka nie przegrała na własnym stadionie w trzech kolejnych meczach. W dodatku zdobyła Puchar Polski i zaprezentowała się przyzwoicie w Derbach Trójmiasta w Gdańsku. Szkoleniowiec szybko zyskał przychylność kibiców. Nie zmieniła tego nawet porażka w meczu z Cracovią 0:2. Arka przy Kałuży zagrała bez wyrazu, co mogło martwić sympatyków przed kolejnymi meczami w walce o utrzymanie.

Szansa rehabilitacji przyszła cztery dni po spotkaniu z Cracovią. Do Gdyni przyjechał Górnik Łęczna. Dzięki bramce Rafała Siemaszki Żółto-Niebiescy wygrali 1:0 i uciekli chociaż na chwilę ze strefy spadkowej. - Mamy 3 punkty, zagraliśmy w końcu na "zero z tyłu". We wtorek kolejny ważny mecz i na nim się już skupiamy - komentował Leszek Ojrzyński.

Arka nie przegrała w Gdyni od trzech spotkań, w każdym jako pierwsza strzelała bramki. Zaczęło się od meczu z... Wisłą Płock w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Jose Kante zdobył bramkę wyrównującą w doliczonym czasie gry. W meczu z Piastem również Arka pierwsza zdobyła bramkę, ale nie potrafiła dowieść prowadzenia do końca. Przełamanie nastąpiło w meczu z Łęczną, po blisko trzech miesiącach bez zwycięstwa w lidze.

- Ciśnienie jest ogromne. Wiemy, jak straciliśmy punkty w dwóch poprzednich meczach. Mieliśmy w tych meczach 3 pkt. na wyciągnięcie ręki, ale to zaprzepaściliśmy. Dzisiaj podobna historia. 1:0 to wynik, przy którym można dużo stracić, ale na szczęście nie straciliśmy zwycięstwa - mówił po ostatnim meczu trener Ojrzyński.

Dzisiaj swoje 44. urodziny obchodzi Grzegorz Niciński. Szkoleniowiec nie może sam sprawić sobie prezentu, bo nie zasiada już na ławce trenerskiej gdynian, ale z pewnością zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu pomoże mu w świętowaniu.

Wisła Płock przystępuje do tego spotkania z innej pozycji, bowiem Nafciarze mają na koncie 25 punktów i zajmują pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Zwycięstwo w Gdyni znacznie przybliżyło by zespół Marcina Kaczmarka do utrzymania w lidze. Aktualnie Wisła ma pięć punktów przewagi nad piątą w tabeli Arką. Wisła jest niepokonana od czterech kolejek, chociaż za ostatnie spotkanie z Cracovią (1:1 w Płocku) była dość mocno krytykowana. Przy straconej bramce mocno zawinił bramkarz Kryczka, który zastępuje kontuzjowanego Seweryna Kiełpina. Trener Kaczmarek ciągle powtarza jednak, że celem na ten sezon jest utrzymanie, bo jest beniaminkiem i trzeba przyznać, że póki co Wiślacy mogą spać spokojnie.

Leszek Ojrzyński potrafi wyciągać wnioski. Po nieudanym spotkaniu w Krakowie przemeblował skład dając szansę gry zawodnikom bardziej ofensywnym. W efekcie udało się zdominować środek pola z Górnikiem i stworzyć więcej dogodnych okazji. Gdyby skuteczność m.in. Formelli była na wyższym poziomie, to zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Dobrą informacją dla trenera może być jednak forma fizyczna arkowców. Formella i Sambea powiedzieli po spotkaniu, że mogą grać kolejne spotkanie już następnego dnia. Arka miała jeden dzień więcej na regeneracje od Wisły, poza tym drużyna nie musi tracić czasu na dojazd. To niewątpliwie może się okazać kluczowe w dzisiejszym spotkaniu. W obydwu spotkaniach pomiędzy obiema drużynami w tym sezonie padł remis. W Płocku 0:0, w Gdyni 1:1. Gdyby dzisiaj mecz zakończył się remisem, to niewątpliwie bardziej cieszyłby drużynę gości.

Przewidywane składy:

Arka: Steinborns - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak - Sambea, Szwoch, Hofbauer, da Silva, Formella - Siemaszko

Wisła: Kryczka - Stefańczyk, Szymiński, Byrtek, Sylwestrzak - Furman, Rogalski, Merebaszwili, Wlazło, Kun - Kante

Arka Gdynia - Wisła Płock. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Arka Gdynia - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Arka - Wisła Płock rozpocznie się o godzinie 17:35 w Eurosport 2. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

18:00 mecz Arka Gdynia - Wisła Płock