Mecz Piast Gliwice - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w...

Górnik Łęczna

1

• Koniec spotkania! Piast Gliwice pokonał Górnika Łęczna i jest niemal pewny pozostania w Ekstraklasie na kolejny sezon.

• Kartka dla Gerarda Badii.

• Piast ma swoje okazje, żeby ten mecz zamknąć trzecią bramką. Czegoś brakuje - w ostatniej akcji wyczucia. Sędzia zauważył spalonego.

• Strzał Sasy Zivca. Nieudany.

• Grzegorz Bonin próbował szarży. Zatrzymał się na drugim przeciwniku.

• Javi Hernandez sugerował, że został faulowany przez Heberta w polu karnym. Sędzia słusznie nie zagwizdał. To było typowe "padolino".

• Dziesięć minut do końca. Tempo wciąż jest niezłe.

• Na boisku melduje się Vojo Ubiparip. Zmienił Josimara Atoche.

• BLISKO! Piast mógł prowadzić 3:1. Sasa Zivec wbiegł między dwóch obrońców i bramkarza, przejął piłkę, ale za bardzo ją sobie wyrzucił do boku, wobec czego nie zdążył skierować w stronę siatki.

• Boisko opuścił kapitan Radosław Murawski. Za niego wszedł Michał Masłowski .

• Franciszek Smuda zagrzewa zespół do walki. Jest jeszcze czas, by wyrównać. Więcej, jest szansa na strzelenie nawet dwóch goli. Teraz uderzał Grzegorz Bonin, lecz nad bramką.

• Sasa Zivec był już w polu karnym, ale źle wycofał piłkę i ostatecznie stracił ją na rzecz Leandro.

• Tomasz Mokwa zmienia Denisa Gojko.

• Zanosi się również na zmianę w ekipie Dariusza Wdowczyka.

• Grzegorz Piesio zastępuje na boisku Piotra Grzelczaka.

• Na szczęście Radosław Murawski wraca już do gry.

• Kapitan Piasta opuszcza boisko z kontuzją, miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

• Josimar Atoche z żółtą kartką za brzydki faul na Radosławie Murawskim. Zaostrza nam się to spotkanie.

• Piłka leciała w stronę Wojciecha Małeckiego, bramkarz łęcznian interweniuje bardzo niepewnie, w pierwszej chwili wypuścił piłkę z rąk, miał szczęście, że w pobliżu nie było żadnego z rywali.

• Rzut rożny dla Piasta po interwencji Gersona.

• Marcin Pietrowski ostro faulowany przez Piotra Grzelczaka, który ma już na koncie żółtą kartkę. Sędzia udziela zawodnikowi Górnika ostatniego ostrzeżenia.

• Michal Papadopulos ogląda żółtą kartkę za faul w środkowej strefie boiska, czeski napastnik opuści tym samym mecz przedostatniej kolejki Lotto Ekstraklasy.

• Co za akcja kombinacyjna Górnika Łęczna! Zielono-czarni w pięknym stylu rozklepali obronę Piasta, piłka trafia w końcu do Grzegorza Bonina, ten z ostrego kąta uderza w bramkarza!

• Javier Hernandez ruszył z piłką lewym skrzydłem, zdecydował się na dośrodkowanie, ale kopnął piłkę mało precyzyjnie, wybił ją Aleksandar Sedlar.

• W przerwie Łukasz Sekulski ustąpił miejsca na boisku Michalowi Papadopulosowi.

• [b]Drugą połowę meczu rozpoczął Górnik Łęczna![/B]

• Koniec pierwszej części meczu w Gliwicach. Po pierwszych 45 minutach Piast prowadzi z Górnikiem Łęczna 2:1.

• W doliczonym czasie gry pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu otrzymuje Piotr Grzelczak, słuszna decyzja, ostro sfaulowany został Marcin Pietrowski.

• Dalekie dośrodkowanie w kierunku Heberta nie dociera do adresata, piłka opuszcza boisko przez linię końcową.

• Josimar Atoche fauluje Łukasza Sekulskiego 35 metrów od bramki łęcznian. Przy piłce już Gerard Badia.

• Przytomne podanie Łukasza Sekulskiego uruchomiło Denisa Gojko, młody zawodnik wychodził sam na sam z bramkarzem, strzał jednak nie udał się, lekkie uderzenie po ziemi nie było problemem dla golkipera Górnika.

• Bardzo mocny strzał Bartosza Śpiączki z ostrego kąta zmierzał w światło bramki, kolejny raz refleksem popisał się Jakub Szmatuła.

• Javier Hernandez schodzi z piłką do środka pola karnego, oddaje mocny strzał, ale w sam środek bramki, dokładnie tam, gdzie stał Jakub Szmatuła. Napastnik mógł i powinien zakończyć to lepiej.

• Grzegorz Bonin podaje górą do Bartosza Śpiączki, napastnik kolejny już raz dzisiaj przegrywa pojedynek z Aleksandarem Sedlarem.

• Bartosz Śpiączka w walce o górną piłkę spowodował zderzenie Jakuba Szmatuły z Aleksandarem Sedlarem, trwa przerwa w grze, ale wygląda na to, że zawodnikom nic się nie stało.

• Sprytne dośrodkowanie Gerarda Badii skierowane było na nogę Heberta, obrońca w ostatniej chwili został przepchnięty przez Piotra Grzelczaka.

• Radosław Murawski faulowany 30 metrów od bramki Górnika.

• Tempo meczu spadło, gra toczy się teraz w środku pola.

• Denis Gojko fauluje w powietrzu Szymona Drewniaka w okolicach linii środkowej boiska.

• Groźne dośrodkowanie Grzegorza Bonina z prawej strony boiska w pole karne Piasta nie dociera do żadnego z zawodników.

• Dośrodkowanie spadło na głowę Grzegorza Bonina, który przedłużył je, piłka spada na nogę Adama Dźwigały, stoper Górnika pewnym uderzeniem z kilku metrów strzela bramkę na 1:2.

• Co tutaj się dzieje? Adam Dźwigała strzela bramkę kontaktową po rzucie rożnym!

• Jeszcze raz Górnik stara się odpowiedzieć za sprawą Bartosza Śpiączki, tym razem uderzenie napastnik zostaje zablokowane, Łęczna ma rzut rożny.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Gerard Badia dośrodkowuje piłkę na głowę swojego kolegi z defensywy, ten strzałem głową podwyższa prowadzenie swojego zespołu.

• Piast się nie zatrzymuje! Aleksandar Sedlar! 2:0 dla Piasta, nie minął jeszcze kwadrans gry!

• Łukasz Sekulski ośmieszył obrońcę banalnym zgraniem piłki głową do Denisa Gojko, 19-letni wychowanek Piasta umieszcza piłkę w siatce delikatnym strzałem po ziemi tuż przy słupku.

• Gol, gol, gol! Strzelcem gola nie kto inny, a właśnie Denis Gojko - ależ on ma wejście do naszej ligi!

• Pierwsza groźna akcja gości. Bartosz Śpiączka minął dwóch obrońców w polu karnym, ale zepchnięty do boku zmuszony był oddać strzał z ostrego kąta, ten pada łupem bramkarza.

• W mecz lepiej weszli gospodarze - to oni póki co dominują na murawie, w ekipie gospodarzy zagrożenie sprawia Denis Gojko.

• Sasa Zivec dostaje dobre podanie przy linii bocznej, Słoweniec decyduje się na błyskawiczne odegranie piłki w pole karne, trafia jednak w nogi Gersona.

• Łukasz Sekulski odnalazł się w polu karnym z piłką po znakomitym podaniu prostopadłym, napastnik złapany na niewielkim spalonym, było bardzo blisko!

• Piłka szybko trafia do Patrika Mraza przy linii bocznej, Słowak nie potrafił jej jednak utrzymać w boisku.

• Pierwszy gwizdek arbitra i gramy, przy piłce Piast Gliwice!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie!

• W składzie Piasta debiutuje dziś Denis Gojko, który w ostatnich meczach wchodził na boisko jako rezerwowy i pokazywał się z bardzo dobrej strony.

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Sergiusz Prusak, Grzegorz Piesio, Łukasz Tymiński, Vojo Ubiparip, Dariusz Jarecki, Stefan Askovski i Krzysztof Danielewicz.

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Patryk Dziczek, Michal Papadopulos, Michał Masłowski, Adam Mójta, Tomasz Mokwa i Uros Korun.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie pan Krzysztof Jakubik.

• Kilka minut temu zakończył się pierwszy dzisiejszy mecz Lotto Ekstraklasy. Wisła Płock przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2.

• Dzień dobry, wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Piast Gliwice - Górnik Łęczna!

Kaja Krasnodębska

Mecz Piast Gliwice - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Sobotnim popołudniem w Gliwicach lokalnych kibiców czeka bardzo ważne w kontekście końcowego układu tabeli grupy spadkowej spotkanie. O 18.00 Piast podejmie plasującego się zaledwie pozycję niżej Górnika Łęczna. Podopieczni Franciszka Smudy jak dotąd zebrali zaledwie jedno oczko mniej niż gliwiczanie. Jak będzie wyglądało to po końcowym gwizdku? Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Piast Gliwice - Górnik Łęczna ONLINE

Piątek mógł przynieść sporo pozytywnych emocji… kibicom zarówno Piasta jak i Górnika. Porażki niżej plasujących się od nich w tabeli Ruchu Chorzów oraz Arki Gdynia nieco oddaliły widmo pożegnania się z rozgrywkami Lotto Ekstraklasy mierzącym się w sobotę przy Okrzei zespołom.
Jednego spadkowicza praktycznie już znamy – mało prawdopodobnym jest, że plasujący się na ostatnim miejscu w tabeli Niebiescy ruszyli jeszcze w górę. Do piętnastej, zajmowanej w tej chwili przez gdynian pozycji tracą już trzy punkty. Dla podopiecznych Krzysztofa Warzychy ucieczka ze strefy spadkowej jest już praktycznie niemożliwa.

A to oznacza, że dla reszty zespołów pozostało już tylko jedno miejsce w strefie spadkowej. Na razie plasuje się na nim Arka i bez względu na wynik spotkania w Gliwicach, pozostanie tak jeszcze co najmniej tydzień. Łęcznianie po 34 kolejkach Lotto Ekstraklasy mają na swym koncie o jedno oczko więcej niż zawodnicy Leszka Ojrzyńskiego, co daje im szóste miejsce w tabeli grupy spadkowej. Piast jak dotąd zebrał jedno oczko więcej i zajmuje pozycję wyżej. Jak będzie wyglądała sytuacja po ostatnim gwizdku? Zespół, który zwycięży w sobotę będzie więc już praktycznie pewnym pozostania w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Gra jest więc warta świeczki.

Oba zespoły bardzo korzystnie będą wspominały wtorkowe spotkania. Zarówno łęcznianie jak i Piast po solidnych pierwszych połowach oraz świetnych drugich zwyciężyli ze swymi rywalami 3-0. Trzy oczka bardzo poprawiły zarówno sytuację w tabeli jak i morale drużyn. Zwłaszcza, że wszystkie sześć goli padło po przerwie. W starciu Górnika z Cracovią worek z bramkami otworzył Leandro, a swoje trafienia dołożyli jeszcze Adam Dźwigała oraz Bartosz Śpiączka. Piast do swojego starcia podszedł dwie i pół godziny później w Chorzowie na stadionie tamtejszego Ruchu. Już w pierwszej części gry podopieczni Dariusza Wdowczyka przeważali, jednak na gole zdołali przełożyć to dopiero po przerwie. Samobójcze trafienie Pawła Oleksego, po świetnym dośrodkowaniu Patrika Mraza oraz gole Gerarda Badii i Heberta rozbiły zespół chorzowian. Warto również wspomnieć o bardzo dobrej zmianie, którą dał w tamtym spotkaniu Denis Gojko. Młody zawodnik na boisku pojawił się już w przerwie, by najpierw zmusić Oleksego do wpakowania piłki do własnej bramki, a potem asystować przy trafieniu hiszpańskiego pomocnika. Czy to pozwoli mu zagrać z Górnikiem już od pierwszej minuty?

Poprzednie spotkanie między tymi zespołami przy Okrzei przyniosło ogrom emocji. Od tamtego meczu minęło już sporo czasu, jednak z pewnością na dłużej zapisał się on w pamięci kibiców obu zespołów. Piast szybko wyszedł na prowadzenie i do przerwy wygrywał już 3-1. I tak mijały minuty, obaj szkoleniowcy dokonywali roszad, a wynik nie ulegał zmianie. Wyrównujące gole dla łęcznian padły dopiero w doliczonym czasie gry. Wtedy to debiutujący wówczas na murawach Lotto Ekstraklasy Javier Hernandez dwukrotnie wpakował piłkę do siatki Jakuba Szmatuły.

Podobnego wyczynu nie powtórzył w lutym, lecz nie przeszkodziło to jego zespołowi pokonać gliwiczan na własnym boisku. Trzeba przyznać, że zawodnicy Franciszka Smudy byli wtedy lepsi przez całe spotkanie, lecz udowodnili to dopiero w ostatniej minucie. Piotr Grzelczak znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem na krótki słupek nie dał szans golkiperowi gości. Dzięki temu Górnik zdobył bardzo ważne dla siebie trzy punkty, a pracę w Piaście stracił Radoslav Latal.

Sobotnie spotkanie w Gliwicach sędziować będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. To arbiter doskonale znany łęcznianom – w obecnym sezonie poprowadził już sześć spotkań Górnika. Piłkarzy Piasta zna trochę mniej, w aktualnych rozgrywkach spotkał ich zaledwie trzykrotnie. Co ciekawe, Niebiesko-Czerwoni nie zwyciężyli ani jednego z tych meczów. Czy dzisiaj przerwą tę niekorzystną serię?

Piast Gliwice - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Piast Gliwice: Mateusz Mak, Bartosz Szeliga, Edvinas Girdvainis, Martin Bukata (kontuzje).
Górnik Łęczna: Przemysław Pitry, Aleksandar Komor, Maciej Szmatiuk, Łukasz Mierzejewski, Gabriel Matei (kontuzje).

Przewidywane składy:

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski, Hebert Silva Santos, Patrik Mraz, Gerard Badia, Radosław Murawski, Uros Korun, Denis Gojko, Maciej Jankowski, Łukasz Sekulski.

Górnik Łęczna: Wojciech Małecki - Paweł Sasin, Adam Dźwigała, Gerson, Leandro, Josimar Atoche, Łukasz Tymiński, Javi Hernandez, Szymon Drewniak, Piotr Grzelczak, Bartosz Śpiączka.

Mecz Piast Gliwice - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV

Pojedynek w Gliwicach pokaże CANAL+ Sport. Początek transmisji o godzinie 17:55. Mecz skomentują Piotr Laboga i Kamil Kosowski.