Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Pogoń Szczecin

2

Piast Gliwice

1

• Dośrodkowanie Adama Gyurcso zostało zablokowane. Wykorzystał to Jarosław Przybył odgwizdując koniec spotkania! Pogoń odwróciła losy meczu i pokonała Piast Gliwice!.

• Marcin Listkowski wybiegał z kontrą po prawym skrzydle. Nie widział sensu "parcia" do przodu, więc wycofał piłkę do linii środkowej. Atak pozycyjny "Portowców" w oczekiwaniu na ostatni gwizdek sędziego.

• Jarosław Listkowki leży na murawie po ostrym faulu rywala.

A sędzia dolicza trzy minuty.

• "PANENKA" ADAMA GYURCSO W SAM ŚRODEK I GOL!!!

• Uros Korun wylatuje z boiska za drugą żółtą kartkę!

• Uros Korun przegrywa pojedynek z Adamem Gyurso we własnym polu karnym! Sędzia odgwizduje "jedenastkę"!

• Debiutancka zmiana. Adam Mójta wchodzi, Michał Papadopoulos (trzymający się za bark) schodzi.

• Mate Cincadze chciał naprawić swój błąd, w którym piłka uciekła mu spod stopy. Chciał to wykorzystać Michal Papadopoulosa, ale został skoszony przez Gruzina. Żółta kartka.

• Łukasz Zwoliński zmienia Adama Frączczaka.

• Pzrerwa w grze. Martin Bukata źle upadł na murawę po starciu w powietrzu.

• Nie ma gola dla Piasta! Jakub Słowik pofrunął do piłki uderzonej głową przez Bartosza Szeligę, zbijając ją na poprzeczkę! Z dobitką nie zdążył Uros Korun! To była najgroźniejsza okazja gości w drugiej połowie

• Siódmy korner dla Pogoni. Po chwili był rzut wolny i z woleja na strzał zdecydował się Cornel Rapa. Stojąc w prawym narożniku pola bramkowego uderzył daleko od bramki gości.

• I żółta kartka dla Łukasza Sekulskiego za pociąganie rywala za koszulkę.

• 3 882 widzów na trybunach stadionu im. Floriana Krygiera.

• Żółta kartka dla Rafała Murawskiego za faul taktyczny na Martinie Bukacie.

• Mogło być 2:1 dla "Portowców"! Mate Cincadze "uruchomił" Kamila Drygasa, który uderzył w stronę prawego dolnego rogu! Jakub Szmatuła z trudem paruje piłkę na korner!

• REMIS W SZCZECINIE! RAFAŁ MURAWSKI!!!
    Przejął piłkę w polu karnym po zagraniu świeżo wprowadzonego Marcina Listkowskiego. Uderzył płasko w stronę dalszego rogu nie do obrony dla Jakuba Szmatuły!

• ... a w Piaście za Macieja Jankowskiego pojawia się Łukasz Sekulski.

• Zmiany. Marcin Listkowski zmienia Seiyę Kitano...

• Kapitalny wślizg Patrika Mraza! Na bocznej linii wygarnął piłkę spod nóg Cornela Rapy. Zrobił to tak czysto, że nawet Perfekcyjna Pani Domu byłaby pod wrażeniem.

• Piłka po uderzeniu Stojana Vranjesa skozłowała przed Jakubem Słowikiem. Ten nie dał się zaskoczyć - pewnie łapie piłkę.

• Akcja Adama Frączczaka przynosi rzut rożny. Jakub Szmatuła po złapaniu piłki chciał szybko zacząć kontrę, lecz jego koledzy niespiesznie opuścili pole karne.

• Adam Gyurcso składał się do strzału z woleja. Jednak przed nim wyrósł jak spod ziemi Aleksandar Sedlar, który wybija piłkę jak najdalej.

• Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego. Gospodarze muszą od nowa budować atak pozycyjny.

• Żółta kartka dla Marcina Pietrowskiego za zagranie ręką. Nie zagra w kolejnym meczu ligowym.

• To powinien być remis! Adam Frączczak posyła dalekie prostopadłe podanie w stylu Piotra Zielińskiego do rozpędzonego Seyi Kitano! Ten na wślizgu strzela wprost w bramkarza Piasta!

• Węgier strzela z lewej strony pola karnego obok dalszego słupka! Wydaje się, że piłkę musnął Jakub Słowik, ale zdaniem arbitra od bramki wznowią goście. To nie spodobało się sztabowi szkoleniowemu gospodarzy z rezerwowymi. Doszło do awantury. Dawid Kort upomniany żółtą kartką

• Nie wyszło lewą, to Pogoń zaatakowała prawą flanką. Adam Frączczak wstrzeliwuje piłkę przed bramkę niemal z linii końcowej w polu karnym. Jakub Szmatuła odbija piłkę poza "szesnastkę"! W ostatnich minutach przycisnęli piłkarze Kazimierza Moskala.

• Adam Gyurcso dostaje piłkę przed linią 16. metra! Piłka trafia w poprzeczkę!

• Cornel Rapa wywalczył aut na wysokości pola karnego Piasta. Źle wykonany wyrzut zapoczątkował kontrę, która została przerwana faulem taktycznym za linią środkową. Jarosław Przybył chyba nie wziął kartek z szatni.

• Adamowi Gyurcso nie udało się opanować piłki w boisku po prostopadłym podaniu. Jakub Szmatuła z "piątki".

• W odpowiedzi próba Martina Bukaty. W dogodnej okazji nieczysto trafia w piłkę, która wpada do "koszyczka" Jakuba Słowika.

• Dwie groźne akcje "Portowców". Najpierw rajd Adama Frączczaka prawą stroną został zastopowany przez Patrika Mraza, a po chwili po z zagrani Seyi Kitano Kamil Drygas strzela z ostrego kąta w boczną siatkę!

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Trochę poczekaliśmy na zawodników. Pojawiają się już piłkarze Piasta.

• Wracamy do Szczecina na drugie trzy kwadranse ostatniego meczu 21. kolejki Ekstraklasy. Pogoń przegrywa z Piastem po pięknym trafieniu Michala Papadopoulosa. Na to stać "Portowców" po zmianie stron?

• +1' Po doliczeniu minuty Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę w Szczecinie. Pogoń Szczecin przegrywa z Piastem po pięknym golu Michala Papadopoulosa.

• Piłka przechodzi przez całe pole karne gości po akcji Rafała Murawskiego. Brakowało w "szesnastce" kogoś do dołożenia nogi!

• Jakub Szmatuła pewnie chwyta piłkę po centrze Adama Gyurcso.

• Po chwili Adam Gyurcso przedarł się lewą stroną, gdzie wywalczył rzut rożny. Daleko wybita piłka pada pośrednio łupem Rafała Murawskiego. Ten wrzucił na bliższy słupek do Kamila Drygasa i ten posłał "świecę" wysoką za bramkę Piasta.

• Kontra Piasta. Stojan Vranjes ruszył do prostopadłego podania. Był jednak na dwumetrowym spalonym.

• Marcin Pietrowski wybija piłkę dwukrotnie po wrzutce Mate Cincadze i Seyi Kitano.

• Jakub Słowik na raty broni techniczne uderzenie Stojana Vranjesa! Bramkarz Pogoni zdołał złapać piłki przed nadbiegającym Michalem Papadopoulosem.

• Wycofujący się do dośrodkowania z bocznego sektora Jarosław Fojut zdołał uderzyć głową na bramkę gości. Bramkarz spokojnie chwyta piłkę.

• Adam Frączczak w roli prawoskrzydłowego centruje zbyt anemicznie w pole karne Piasta.

• 4/1 strzały/strzały celne 6/1

• Zdziwieni kibice Pogoni Szczecin, którzy spodziewali się rzutu rożnego. Jakub Szmatuła z "piątki".

• "Kołyska" dla Michala Papadopoulosa z okazji narodzin córki

• Piłka wrzucona na bliższy słupek została wybita poza pole karne.

• W odpowiedzi strzał Adama Gyurcso został zablokowany przez Marcina Pietrowskiego. Rzut rożny.

• Czech dopadł do piłki zagranej przez Radosława Murawskiego i huknął z woleja zza pola karnego. Piłka wpadła do siatki niemal w samo okienko!

• CO ZA GOL MICHALA PAPADOPOULOSA!!!

• Bartosz Szeliga pomknął prawym skrzydłem po podaniu Stojana Vranjesa. Zagarnął piłkę już zza linii bocznej.

• Maciej Jankowski nie zauważył, że był na spalonym. Powinien baczniej obserwować ustawienie "Portowców".

• Kontra Pogoni straciła na tempie, gdy Kamil Drygas nie zagrał w "uliczkę" do Seyi Kitano. Ostatecznie Jakuba Szmatuła wznawia grę wybiciem od bramki.

• Dośrodkowanie Cornela Rapy z prawej strony nie znajduje adresata. Udało się szybko odzyskać piłkę. Strzał Rafała Murawskiego zza linii 16. metra mija bramkę Piasta w bezpiecznej odległości.

• Ależ akcję zmarnował Seyia Kitano! Japończyk dostał świetną piłkę z głębi pola i popędził na bramkę gości! Uderzył z pola karnego wprost w Jakuba Szmatułę!

• Aleksandar Sedlar urwał się pilnującemu się go rywalowi. Minął się jednak z przelatującą futbolówką. Jakub Słowik z "piątki".

• Niespodziewany strzał

Bartosza Szeligi mógł zaskoczyć Jakuba Słowika! Piłka zmierzała w stronę siatki tuż przy prawym słupku. Bramkarz Pogoni z trudem sparował piłkę na korner!

• Starcie Adama Frączczaka z Marcinem Pietrowskim na prawej stronie. Napastnik Pogoni domagał się rzutu rożnego. Sędzia nakazał bramkarzowi gości wznowić grę.

• Mała ciekawostka: Pogoń i Piast awansowały do Ekstraklasy w tym samym sezonie

• 2-3 piłkarzy Pogoni wbiegło w stronę bramki, gdy piłka wrzucona przez Ricardo Nunesa "odchodziła" w 8. metra. Bez strzału na bramkę Jakuba Szmatuły.

• Przechwyt Piasta w środku pola. Piłka poleciała w stronę pola karnego do Michala Papadopoulosa, ale podanie przeciął Mateusz Matras. W kontrze Uros Korun skosił Adama Gyurcso - żółta kartka.

• Akcja "Piastunek" przynosi rzut wolny. Ostro bita piłka przez Stojana Vranjesa została wybita przez obronę gospodarzy.

• Próba akcja Ricardo Nunesa z Adamem Gyurcso. Węgier odegrał piłkę ciut za mocno do kolegi. Aut dla Piasta na własnej połowie kilka metrów za linią środkową.

• W odpowiedzi strzał głową Mate Cincadze był zbyt słaby, by zaskoczył Jakuba Szmatuły.

• Jakub Słowik pewnie chwyta piłkę po centrze z prawej strony.

• Groźna akcja gości. Michal Papadopoulos dostaje piłkę w polu karnym Pogoni, ale ten dość niemrawo do niej biegł. Wykorzystała to obrona gospodarzy, zażegnując niebezpieczeństwo.

• Jarosław Przybył daje znać i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Kapitanami są Murawscy - Rafał i Radosław.

• W ekipie gości debiutują Stojan Vranjes i Michal Papadopoulos. Pierwszy z wymienionych przyszedł do Piasta z Legii Warszawa, a czeski napastnik z Zagłębia Lubin.

W Pogoni zaś pierwszy raz zagra Mate Cincadze sprowadzony z Torpedo Kutaisi.

Jak zaprezentują się stranieri w dzisiejszym spotkaniu?

• Ostatni mecz między tymi drużynami, rozegrany w rundzie jesiennej, zakończył się zwycięstwem szczecinian 2:0. Na listę strzelców wpisali się Seiya Kitano i Kamil Drygas. Obaj są w podstawowym składzie gospodarzy.

Z kolei Piast ostatni raz wywiózł z tego terenu komplet punktów... 10 marca 2013 r. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

• Rezerwowi Pogoni: Adrian Henger - Dawid Kort, Łukasz Zwoliński, David Niepsuj, Marcin Listkowski, Sebastian Rudol, Sebastian Murawski.

• I "obiecani" rezerwowi. Zacznijmy od gości: Dobrivoj Rusov - Adam Mójta, Gerard Badia, Tomasz Mokwa, Łukasz Sekulski, Erdvinas Girdvanis, Sebastian Kowalczyk.

• Znamy już wyjściowe składy obu drużyn. Zanim jednak dowiemy się, kogo obaj trenerzy mają w obwodzie, warto zapoznać się zapowiedzią "pióra" Kai Krasnodębskiej:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu

• Ostatnie (nie wliczając przełożonego meczu Górnika Łęczna z Zagłębiem Lubin) spotkanie 21. kolejki LOTTO Ekstraklasy zostanie rozegrane w Szczecinie, gdzie Pogoń zmierzy się Piastem Gliwice. Pierwszy gwizdek sędziego Jarosława Przybyła za 30 minut!

Kaja Krasnodębska

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE. Długo oczekiwana premierowa ligowa kolejka 2017 roku już praktycznie za nami. Rozegrano sześć spotkań, jedno przełożono na przyszły tydzień i zostało już właściwie tylko ostatnie starcie. Punktualnie o 18:00 szczecińska Pogoń podejmie Piasta Gliwice. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice ONLINE

Bezsprzecznym faworytem tego spotkania są gospodarze. Zawodnicy Kazimierza Moskala plasują się znacznie wyżej w ligowej tabeli. Jak dotąd uzbierali 26 oczek, co daje im czteropunkotwą przewagę nad gliwiczanami, a także w przeciwieństwie do rywali, awans do grupy mistrzowskiej.
Biorąc pod uwagę, że do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało już tylko dziesięć kolejek, a różnice między kolejnymi zespołami są nadzwyczaj małe, Portowcy nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów z teoretycznie słabszym rywalem.

Swój cel osiągnęli jesienią kiedy to grając znacznie lepiej niż Niebiesko-Czerwoni, zasłużenie wywieźli z Okrzei komplet oczek. Co ciekawe premierową i jedyną jak dotąd bramkę w LOTTO Ekstraklasie zdobył wtedy młodziutki Seiya Kitano. Przeciwników w ostatniej minucie dobił jeszcze Jarosław Fojut. Długa podróż powrotna upłynęła więc piłkarzom Pogoni w nadzwyczaj pogodnych nastrojach.

W takich samych humorach chcieliby schodzić z boiska również w ten poniedziałkowy wieczór. Zwycięstwo jest jedynym celem na to spotkanie. Biorąc pod uwagę przebieg ich zimowych przygotowań, wydaje się być ono w ich zasięgu. Dobrym prognostykiem jest fakt, iż w sparingowych meczach nie przegrali ani razu. Defensywa Portowców prezentowała się całkiem nieźle. Pytanie czy podoła nowemu atakowi gliwiczan?

W zespole Radoslava Latala w ostatnich tygodniach doszło do wielu zmian. Najpoważniejsze w ataku -Josipa Barisicia zastąpili Michal Papadopulos oraz Łukasz Sekulski.Spore nadzieje gościom przyniósł szczególnie ten drugi, który dobrze spisywał się w sparingach. Oprócz nich w Gliwicach zameldowali się wyciągnięty z rezerw Legii Stojan Vranjes, nieco rozczarowujący jesienią Adam Mójta oraz młody i perspektywiczny Lukas Cmelik. Ostatni z nich ma papiery, aby na dobre zaistnieć w świecie wielkiej piłki. Raczej nie wystąpi jednak w meczu z Pogonią - do zespołu Piasta dołączył bowiem dopiero w piątek.

Znacznie mniej przetasowań w zespole Portowców. Na dobrą sprawę zaszły tutaj tylko dwie zmiany. Szczecin opuścił Takafumi Akahoshi, a w progach stadionu Pogoni pojawił się Gruzin Mate Tsintsadze. Czy doczeka się w poniedziałkowy wieczór oficjalnego debiutu?

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Pogoń Szczecin - Piast Gliwice rozpocznie się o godz. 17:40 na kanale Eurosport 1. Początek transmisji o godz. 17:55.

18:00 mecz Pogoń Szczecin - Piast Gliwice