Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. spadkowa)
2017-06-02 20:30

Ruch Chorzów

2

Górnik Łęczna

2

• Z kontrą wychodził Górnik. Jednak podanie Grzegorza Piesio marnuje ją całkowicie fatalnym podaniem do... nikogo.
    Jarosław Przybył kończy mecz! W starciu nowych pierwszoligowców Ruch Chorzów remisuje z Górnikiem Łęczna 2:2

• Eduards Visnakovs kieruje piłę do siatki obok Wojciecha Małeckiego tuż przy prawym słupku! Jednak w momencie podania Jakuba Araka był na spalonym.

• Jest debiut w Ekstraklasie. Kamil Słoma, bo o nim mowa, wchodzi na ostatnie minuty za Miłosza Przybeckiego.

• Dariusz Jarecki zmienia Josimara Atoche

• Po rzucie rożnym Eduards Visnakovs główkuje w murawę i na strzał z półobrotu decyduje się Michał Koj! Piłka wpada pod "ladę"!

• REMIS W CHORZOWIE! MICHAŁ KOJ!!!

• Nieudany atak łęcznian zapoczątkował kontrę gospodarzy. Jednak podanie Eduardsa Visnakovsa na wolne pole do Jakuba Araka przeciął Gerson.

• Łotysz zapisuje premierowe (!) trafienie w tym sezonie Ekstraklasy! Dostaje piłkę z lewej strony boiska i uderzeniem z pola karnego strzela nie do obrony!

• (PIERWSZY) GOL DLA RUCHU EDUARDSA VISNAKOVSA

• Ciekawie zapowiadała się solowa akcja Gabriela Mateiego prawą stroną. Wyglądało to bardzo dobrze do momentu podania w pole karne. Do nikogo. Piłkę jednak wywalczył szczęśliwie Josimar Atoche, który strzela nad bramką gospodarzy.

• Grzegorz Piesio pojawia się na murawie. W stronę ławki pojawia się Javier Hernandez.

• Pół żartem, pół serio...

• Strzał Jakuba Araka byłby groźniejszy, gdyby nie posłał piłki w sam środek bramki. Wojciech Małecki pewnie chwyta piłkę.

• Wyniki meczów grupy spadkowej po ostatnim gwizdku sędziego

• Cracovia - Piast Gliwice 0:1 (63' Maciej Jankowski)
    • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:3 (9' Mario Engels, 65' Kamil Biliński)
    • Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:3 (48' Michał Marcjanik samob. - 18' Rafał Siemaszko, 28' Dariusz Formella, 75' Marcin Warcholak)

Górnik Łęczna, mimo że wygra, zagra w najbliższym sezonie w Nice 1. lidze

• Michał Walski strzela z woleja, z dystansu tuż nad poprzeczką. Ten "spadający liść" mógł zaskoczyć!

• Jarosław Przybył dolicza... 23 minuty!

• Miłoszowi Przybeckiemu udało się urwać lewą stroną. Piłkę w polu karnym trącił Eduards Visnakovs i Jakub Arak strzela na wykroku nad poprzeczką

• ... a w Ruchu pojawia się Eduards Visnakovs za Miłosza Trojaka.

• Szymona Drewniaka zastępuje Łukasz Tymiński...

• Miłosz Przybecki wyskakuje najwyżej do centry Michała Koja z lewej strony Uderza głową obok bramki Wojciecha Małeckiego.

• Uderzenie Michała Walskiego pozostawiło wiele do życzenia. Gdyby to był futbol amerykański, to zdobyłby punkt.

• Piotr Grzelczak próbował urwać się lewą stroną. Za mocno wypuścił sobie piłkę na lewej stronie, która wyszła poza linię boczną.

Po chwili Jakub Arak został skoszony przez Gersona przy bocznej linii pola karnego. Rzut wolny nie przyniósł zagrożenia.

• Nie żegnajmy się w ten sposób z Ekstraklasą

- apelował niedawno spiker. Wydaje się, że skuteczne.
    GRA WZNOWIONA

• Gramy!

- krzyknął delegat PZPN-u. Swoją drogą, ciekawe jak długo.

Obie "jedenastki" są już na murawie.

• Na innych boiskach grupy spadkowej GRAJĄ

• Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:1 (9' Mario Engels, 65' Kamil Biliński)
  • Przykre "pożegnanie" z Ekstraklasą. Zawodnicy cały czas poza placem gry.

• Rozmowa z delegatem. Mecz wstrzymany do momentu, w którym kibice "uspokoją się".

• Zawodnicy i sędziowie udają się do szatni!

• Jarosław Przybył rozmawia z asystentami co zrobić: poczekać, aż służby porządkowe poradzą sobie z racami, czy zakończyć mecz!

Na innych boiskach grupy spadkowej

• Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:2 (18' Rafał Siemaszko, 28' Dariusz Formella)
  • ra równie szybko wznowiona, jak i... przerwana. Kolejne race po chwili na murawie.

• Pożegnanie z Ekstraklasą. Race pojawiły się na murawie. Sędzia Jarosław Przybył przerywa na moment spotkanie.

• Ależ pracuje w defensywie Bartosz Śpiączka. Niby napastnik, a często w ostatnich minutach występuje na "szóstce". Raz po raz przerywa akcje "Niebieskich.

• Na innych boiskach grupy spadkowej

• Cracovia - Piast Gliwice 0:0
    • Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:2 (9', 58' Mario Engels)
  • Michał Walski uderza wysoko nad poprzeczką bramki Wojciecha Małeckiego.

• Atak łęcznian przynosi rzut rożny. Słabe dośrodkowanie zapoczątkowało kontrę. Faulem ok. 25 metrów od własnej bramki przerywa Bartosz Śpiączka.

• Michał Walski zmienia Bartosza Nowaka.

• Juniorski błąd Martina Konczkowskiego. Nie zdołał opanować prostej piłki na prawej flance.

• Libor Hrdlicka bez wysiłku broni strzał Piotra Grzelczaka z dystansu.

• Robi się ciekawie

• Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:1 (9' Mario Engels)
    • Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:2 (48' Michał Marjanik samob. - 18' Rafał Siemaszko, 28' Dariusz Formella)
  • Chorzowianie zaczynają ze środka. Obie stron przystępują do drugiej połowy bez zmian.

• Wracamy do Chorzowa, gdzie dobiega końca ostatnia przerwa w Ekstraklasie dla Ruchu i Górnika Łęczna. Goście prowadzą po golach Bartosza Śpiączki i Piotra Grzelczaka, ale podobnie jak "Niebiescy", obecnie spadają z Ekstraklasy.

• Gramy swoje, zostawiamy serducho. A co się dzieje w Lubinie, nie zależy od nas

- powiedział Bartosz Śpiączka w rozmowie w przerwie. Górnik może odnieść zwycięstwo nad Ruchem, ale paradoksalnie nastroje będą jak po porażce.

Chorzowianie o dziwo prezentowali się lepiej, ale prowadzenie gry nie zawsze jest równoznaczne z prowadzeniem w meczu.

Co nas zeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów przegrywa z Górnikiem Łęczna 0:2. Na ławce trenerskiej gości wielka... smuta - znają wynik z Lubina:

Do przerwy innych boiskach grupy spadkowej

• Josimar Atoche przytomnie podaje na prawą stronę do Grzegorza Bonina. Jego strzał z pola karnego odbija Libor Hrdlicka pod nogi Piotra Grzelczaka, który strzela tuż przy prawym słupku do "pustaka"!

• PIOTR GRZELCZAK PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Jakub Arak pospieszył się ze strzałem z dalszej odległości. Piłka minęła bramkę Wojciecha Małeckiego.

• Gabriel Matei nieprzepisowo powstrzymał na lewej stronie Łukasza Monetę. Mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego zostało wybite, a przy powtórnej centrze została podniesiona chorągiewka - spalony.

• Niby prowadzą, a spadają...

• 11/5 Strzały/strzały celne 4/2

• Ta kontra łęcznian powinna zakończyć się znacznie lepiej. Szymon Drewniak zagrywa do Grzegorza Bonina, który wywalczył jedynie rzut rożny. Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Drugi raz dzisiaj Bartosz Nowak trafia w mur.

• Drugi ze stoperów Górnika, Paweł Sasin, powalił Jakuba Araka. Żółta kartka na jego koncie. Do bramki ok. 25 metrów.

• Teraz okazję na podwyższenie prowadzenia mieli przyjezdni. Gerson główkuje po rzucie rożnym i koźle nad poprzeczką.

• Po chwili znowu w tym meczu próbował Jakub Arak. Wojciech Małecki pewnie interweniuje.

• Seria rzutów rożnych dla Ruchu. Za drugim podejściem Michał Helik główkuje z lewego narożnika pola bramkowego wprost do koszyczka Wojciecha Małeckiego.

• Bartosz Nowak trafia w mur.

• Może być groźnie. Jakub Arak został powalony przez Gersona 20 metrów od bramki gości. Brazylijczyk upomniany żółtą kartką przez Jarosława Przybyła.

• Łukasz Moneta nie miał szans, by dobiec do prostopadłego podania Miłosza Trojaka. Nawet Usain Bolt nie zdążyłby do piłki przed linią końcową.

• Nie szło lewą stroną i środkiem, to gospodarze zaatakowali prawą flanką. Dośrodkowanie Bartosza Nowaka wybił Gerson na rzut rożny. Do centry z narożnika wyskakuje Michał Koj - strzela głową wysoko nad poprzeczką.

• Rajd Łukasza Monety środkiem. Ciut za mocno wypuścił sobie piłkę, co na linii 16. metra wykorzystał Josimar Atoche.

• Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:1 (18' Rafał Siemaszko)
  • Górnym podaniem na blisko 20 metrów Javi Hernandez uruchomił Bartosza Śpiączki. Ten uciekł dwóm obrońcom "Niebieskich" i w sytuacji sam na sam z Liborem Hrdlicką uderza "podcinką" a la Tomasz Frankowski do siatki!

• GOL DLA GÓRNIKA! BARTOSZ ŚPIĄCZKA!!!

• Josimar Atoche podłączył się do akcji ofensywnej, ale stracił piłkę ok. 25 metrów od bramki Libora Hrdlicki. Błąd zapoczątkował kontrę, który zamienił się w atak pozycyjny.

• Śmiało atakuje Ruch. Wywalczył rzut wolny - zbyt głębokie i wysokie dośrodkowanie Bartosza Nowaka chwyta Wojciech Małecki.

• Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0
  • Po chwili spróbował Bartosz Nowak! Tym razem z problemami interweniował Wojciech Małecki. Zdołał złapać "wyplutą" piłkę przed zawodnikiem Ruchu!

• Mocna próba Jakuba Araka zza pola karnego. Piłka leciała w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję bramkarza Górnika.

• W odpowiedzi składna akcja piłkarzy Franciszka Smudy. Javier Hernandez podaje górą do Bartosza Śpiączki, który strzela z woleja - z ostrego kąta - obok bramki Libora Hrdlicki.

• Gerson blokuje dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego z pola karnego. Korner dla "Niebieskich". Po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka obrona Górnika wybija piłkę.

• Osaczony przez 2-3 rywali w prawym narożniku "szesnastki" gości Łukasz Moneta został zablokowany. Z kolei Michał Koj przeciągnął dośrodkowanie.

• Próba kontry łęcznian została zastopowana po profesorsku przez Rafała Grodzickiego. Po chwili faul w ofensywie, ok. 30 metrów od bramki przyjezdnych, popełnił Jakub Arak.

• Rajd gospodarzy lewą stroną powstrzymał Paweł Sasin wybiciem piłki na aut. Po wyrzucie strzał Miłosza Przybeckiego nie zdołał zaskoczyć Wojciecha Małeckiego.

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• W ekipie gospodarzy próżno szukać Łukasza Surmę, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek (notabene nie przedłużył wygasającego za cztery tygodnie kontraktu z "Niebieskimi"). Oprócz niego nie zagrają też Marcin Kowalczyk i Przemysław Bargiel - z występu wyeliminowały ich kontuzje.

Po stronie gości nie ma Adama Dźwigały (kartki), Łukasza Mierzejewskiego, Macieja Szmatiuka, Aleksandra Komora i Przemysław Pitrego (kontuzje).

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Jakub Miszczuk - Mateusz CIchocki, Adam Pazio, Paweł Oleksy, Michał Walski, Eduards Visnakovs, Kamil Słoma.

• W rundzie jesiennej Ruch wygrał u siebie z Górnikiem 2:1. Gole dla "Niebieskich" strzelali Jakub Arak i Mariusz Stępiński. Z kolei honorowe trafienie do łęcznian było dziełem Bartosza Śpiączki. Na wiosnę zaś znowu triumfował Ruch, pewnie wygrywając 4:0 (gole: Piotr Ćwielong, Adam Pazio, Jarosław Niezgoda, Jakub Arak).

Jak będzie dzisiaj?

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Sergiusz Prusak - Grzegorz Piesio, Łukasz Tymiński, Vojo Ubiparip, Dariusz jarecki, Stefan Askovski, Krzysztof Danielewicz.

• Do rozpoczęcia meczu jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Kai Krasnodębskiej:

• Na relację NA ŻYWO ze spotkania Ruch Chorzów - Górnik Łęczna zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Nic nie można wiedzieć na pewno. Nawet to, że nic nie można wiedzieć na pewno

- ten cytat z "Paragrafu 22" Josepha Hellera (polecam!) idealnie wpasowuje się w ostatnią grupy spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Ruch już "zapewnił" sobie spadek, ale w "kolejce" czekają Górnik Łęczna i Arka Gdynia. Kto w przyszłym sezonie, obok chorzowian, wystąpi w Nice 1. lidze?

Kaja Krasnodębska

©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE. Spośród czterech piątkowych spotkań najcięższym gatunkowo będzie chyba ten w Chorzowie. Tutaj pewny już spadku Ruch podejmie na własnym stadionie walczącego jeszcze o życie Górnika. Zielono-Czarni nie tylko muszą zwyciężyć w ostatnim meczu Niebieskich na własnym stadionie w Lotto Ekstraklasie, ale również liczyć na pomyślne dla siebie rozstrzygnięcie w Lubinie. Czy wszystko ułoży się po myśli podopiecznych Franciszka Smudy?

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna ONLINE

Na pewno nie będzie to łatwe, ale jak już nie raz pokazała historia – jak najbardziej możliwe. W końcu w futbolu może zdarzyć się dosłownie wszystko. Łęcznianom na to „wszystko” pozostało już zaledwie 90 minut.
Przed pierwszym piątkowym gwizdkiem znajdują na piętnastym miejscu w tabeli. Tuż pod kreską. Do bezpiecznej pozycji, na której plasuje się Arka Gdynia, nie tracą nawet punktu, lecz z uwagi na najmowanie niższego miejsca pod koniec rundy zasadnicze, to oni, nie gdynianie mają większą szansę na pożegnanie się z ligą. Aby tego uniknąć muszą więc zdobyć co najmniej punkt w Chorzowie i liczyć, że Zagłębie Lubin rozniesie na własnym stadionie podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. Dla zawodników Franciszka Smudy lepiej byłoby jednak wygrać – wtedy do pozostania na boiskach Lotto Ekstraklasy wystarczyłby im remis Miedziowych.

Zwycięstwo nad Ruchem nie będzie jednak tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Pokonać czerwoną latarnię ligi, pewny spadku zespół dodatkowo osłabiony brakiem Łukasza Surmy oraz Marcina Kowalczyka? Na pierwszy rzut oka zadanie jak najbardziej do wykonania. Trzeba jednak pamiętać, że tym spotkaniem chorzowianie żegnają się nie tylko z ligą, ale chociaż na kilka miesięcy z własną publicznością. Kibicami bardzo licznie zjawiającymi się na stadionie, głośno dopingującymi nawet w najczarniejszych chwilach i mocno zżytymi z klubem. Dla takich fanów warto żyć. Zawodnicy Krzysztofa Warzychy doskonale wiedzą jak wiele niemiłych chwil podarowali w tym sezonie swoim kibicom i dlatego też będą chcieli pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie.

Dodatkowa motywacją mogą być nadchodzące w czerwcu młodzieżowe mistrzostwa Europy. Wśród powołanych przez Marcina Dornę dużą szansę mają znaleźć się Jarosław Niezgoda oraz Łukasz Moneta. Ta dwójka ze wszystkich sił będzie się starała przekonać selekcjonera, żeby znaleźć się nie tylko na przedturniejowym zgrupowaniu, ale przede wszystkim w wyjściowej jedenastce na mecze z Anglią, Szwecją oraz Słowacją. Wizja powołania znacznie dalsza jest dla Michała Helika oraz Macieja Urbańczyka. Ale kto wie? A nuż rozegranie meczu życia przeciwko Górnikowi sprawi, że selekcjoner spojrzy na nich przychylniejszym okiem?

Pod Ostrzałem GOL24

WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

Wśród podopiecznych Franciszka Smudy próżno w tym meczu szukać nawet kandydatów do gry pod wodzą Marcina Dorny. Jedyni dwaj którzy mieścili się w tej kategorii wiekowej zostali w domach – Aleksander Komor dopiero rozpoczyna rehabilitację po kontuzji odniesionej w rundzie zasadniczej, a Adam Dźwigała zmuszony jest pauzować za kartki. Na boisku ponownie nie zobaczymy również Macieja Szmatiuka czy Przemysława Pitrego. Były selekcjoner reprezentacji Polski znowu będzie musiał łatać więc dziurę na stoperze. Patrząc na kadrę łęcznian i znając nieprzewidywalność Smudy ciężko przewidzieć kto w ostatnim spotkaniu stanie obok Gersona.

Ubiegłego weekendu korzystnie wspominać nie mogą ani jedni ani drudzy. Chorzowianie wywieźli co prawda z Gdyni punkt, ale nie dawał on nic, a jedynie zabijał matematyczne szanse na utrzymanie. Okrutne nastroje wzmagał dodatkowo fakt, że Niebiescy zostali de facto okradzeni z dwóch oczek poprzez błąd sędziego, który niesłusznie zaakceptował bramkę zdobytą ręką przez Rafała Siemaszkę. Swojego dorobku punktowego nie zwiększyli także piłkarze Górnika, którzy na własnym obiekcie, mimo początkowego prowadzenia 1-0 po golu Gersona, ostatecznie przegrali 1-3. Remis Arki jeszcze utrudnił ich sytuację, przez co teraz muszą zagrać o wszystko.

A w tym sezonie z Ruchem jeszcze nie zdobyli nawet punktu. Dwa mecze przeciwko Niebieskim to dwie porażki – ta mniej bolesna, bo tylko 1-2 na inaugurację rozgrywek 2016/2017 i przegrana 0-4 na Arenie Lublin w listopadzie. W obu tych spotkaniach na listę strzelców wpisał się Jakub Arak. Czy i na pożegnanie z ligą uda mu się powtórzyć ten sukces?

Sędzia: Jarosław Przybył

Nieobecni:
Ruch Chorzów: Łukasz Surma (kartki), Marcin Kowalczyk (kontuzja)
Górnik Łęczna: Aleksander Komor, Maciej Szmatiuk, Przemysław Pitry, Łukasz Mierzejewski (kontuzje), Adam Dźwigała (kartki)

Bezpośrednie starcia:
16 lipca 2016 [u]Ruch Chorzów – Górnik Łęczna 2-[/u]1 (Arak, Stępiński – Śpiączka)
19 listopada 2016 [u]Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0-4[/u] (Ćwielong, Pazio, Niezgoda, Arak)

Wyniki w rundzie finałowej:
[u]Ruch Chorzów:[/u]
Wisła Płock – Ruch Chorzów 1-1 (Arak)
Ruch Chorzów – Zagłębie Lubin 1-1 (Moneta)
Śląsk Wrocław – Ruch Chorzów 6-0
Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0-3
Cracovia – Ruch Chorzów 2-0
Arka Gdynia – Ruch Chorzów 1-1 (Moneta)

[u]Górnik Łęczna:[/u][u][/u]
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 0-2 (Śpiączka, Bonin)
Górnik Łęczna – Wisła Płock 2-3 (Grzelczak, Ubiparip)
Arka Gdynia – Górnik Łęczna 1-0
Górnik Łęczna – Cracovia 3-0 (Leandro, Dźwigała, Śpiączka)
Piast Gliwice – Górnik Łęczna 2-1 (Dźwigała)
Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin 1-3 (Gerson)

Sonda

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV

Mecz Ruch Chorzów - Górnik Łęczna dostępny będzie na antenie Canal+ Sport w ramach Multiligi+. Całe spotkanie będzie dostępne w formie LIVE w gol24.pl. Początek już o godzinie 20:00. Serdecznie zapraszamy!