Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. spadkowa)
2017-05-20 15:30

Wisła Płock

1

Zagłębie Lubin

2

• To tyle z Płocka, za uwagę dziękuje Piotr Bernaciak, przenosimy się do Gliwic, gdzie za nieco ponad pół godziny Piast podejmie Górnika Łęczna!

• Zagłębie najmniejszym nakładem sił osiąga zwycięstwo na Mazowszu. Wygrana gości jest zasłużona i nie podlega dyskusji.

• Koniec meczu w Płocku! Wisła przegrywa z Zagłębiem Lubin 1:2!

• Damian Byrtek fauluje w ataku Dominika Jończy.

• Sędzia dolicza aż cztery minuty do drugiej połowy meczu.

• W końcowych minutach meczu atakują już głównie gospodarze, co jest dość oczywiste.

• Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Krzysztof Janus zmieniony przez Martina Nespora.

• Długie podanie Łukasza Piątka trafia pod nogi... Mateusza Kryczki.

• Co za powrót Arkadiusza Recy! Skrzydłowy przyspieszył w niesamowity sposób, pozbawiając Zagłębia stuprocentowej sytuacji strzeleckiej. Cudowny powrót na własną połowę zakończył się odbiorem piłki spod nóg Jarosława Kubickiego.

• Doskonałe dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka dotarło do Arkadiusza Recy, ale sam adresat był na tyle zaskoczony, że nie zdążył zareagować, a futbolówka jedynie się od niego odbiła.

• Z żółtą kartką również Kamil Sylwestrzak, obrońca fauluje jednego z gości w obiecującej dla Zagłębia sytuacji.

• Nieudane podanie Przemysława Szymińskiego do Cezarego Stefańczyka, z kontratakiem rusza już Zagłębie.

• Kamil Mazek zmieniony przez Łukasza Janoszkę.

• Daniel Dziwniel niesportowo zatrzymał Giorgi Merebaszwilego, za co otrzymuje żółtą kartkę.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Jarosław Kubicki zmienia Filipa Jagiełło.

• Obrońca wykorzystał dobre podanie od kolegi w pole karne, po czym huknął ile sił w nogach, Martin Polacek nie miał nic do powiedzenia przy strzale z około sześciu metrów.

• Gol, Wisła zdobywa bramkę kontaktową! Kamil Sylwestrzak pokonuje Martina Polacka!

• Mateusz Kryczka przytomnie wychodzi z bramki i zatrzymuje wychodzącego sam na sam Adama Buksę.

• Adam Buksa zwija się z bólu po pechowym starciu z Piotrem Wlazło, nie wygląda to jednak na nic poważnego.

• Mateusz Piątkowski zastępuje Jose Kante.

• Napastnik Zagłębia dobija strzał jednego z kolegów, z kilku metrów podwyższając prowadzenie zespołu prowadzonego przez Piotra Stokowca.

• Bramka, Adam Buksa! 2:0 prowadzi Zagłębie!

• Skrzydłowy beniaminka Lotto Ekstraklasy na szczęście wrócił do gry.

• Martin Polacek piąstkując piłkę wpadł w Arkadiusza Recę, młodzieżowy reprezentant Polski potrzebuje pomocy medycznej.

• Filip Jagiełło z piątą żółtą kartką w sezonie za przerwanie faulem kontrataku rywala.

• Zawodnicy Piotra Stokowca domagali się żółtej kartki dla jednego z gospodarzy po faulu na Jakubie Tosiku, arbiter puścił jednak grę, a następnie nie zdecydował się ukarać obrońcy Wisły. Przy piłce wciąż lubinianie.

• Płaskie dośrodkowanie Krzysztofa Janusa pod bramkę Wisły nie kończy się nawet rzutem rożnym. Piłkarz Zagłębia wygląda na bardzo niezadowolonego z decyzji sędziego.

• Od pierwszych minut drugiej połowy do ataku ruszają gospodarze.

• Cezary Stefańczyk przewrócony przez Jakuba Tosika w okolicach linii bocznej pola karnego Zagłębia. Dośrodkowanie z rzutu wolnego szybko wybite przez defensywę.

• Ruszamy z drugą połową, piłkę ma Wisła Płock!

• Mamy jednak nadzieję, że po przerwie będzie działo się więcej, bo mecz póki co nas nie rozpieszcza.

• Dośrodkowanie Krzysztofa Janusa z rzutu wolnego przytomnym strzałem głową wykończył Jakub Tosik. Zagłębie udowodniło, że jest mocne po stałych fragmentach gry.

• Sędzia kończy pierwszą połowę w Płocku!

• Bramka do szatni! 1:0 dla Zagłębia Lubin, Jakub Tosik!

• Giorgi Merebaszwili z pierwszą żółtą kartką w dzisiejszym meczu za faul na rywalu przy linii bocznej.

• Swoją akcję bez pośpiechu konstruują lubinianie.

• Przemysław Szymiński skutecznie przepchnął Adama Buksę we własnym polu karnym, a następnie dał się jeszcze sfaulować. Umiejętna interwencja obrońcy.

• Końcówka pierwszej połowy stoi pod znakiem wyrównanej gry w środku pola.

• Strzał Giorgi Merebaszwilego z narożnika pola karnego pada łupem Martina Polacka.

• Ataki obu zespołów wyglądają coraz bardziej ociężale...

• Znakomita interwencja Dominika Jończy! Obrońca Zagłębia zablokował dośrodkowanie Jose Kante pod bramkę w sytuacji dwóch na dwóch w szesnastce gości!

• Z kornera dla wiślaków nic nie wyszło. Gospodarze wciąż biją głową w mur.

• Wreszcie odpowiada Wisła. Dośrodkowanie Kamila Sylwestrzaka na rzut rożny wybija Lubomir Guldan.

• Celne dośrodkowanie na głowę Kamila Mazka, były piłkarz Ruchu uderzył precyzyjnie, doskonałą paradą popisał się bramkarz płocczan.

• Mocny strzał Piotra Wlazło z dobrze ponad 40 metrów, piłka mija poprzeczkę.

• Mocne dośrodkowanie Filipa Jagiełło pod bramkę Wisły, sytuację wyjściem z bramki wyjaśnia Mateusz Kryczka.

• Mecz póki co nie jest porywającym widowiskiem, przewagę mają goście, gospodarze póki co bez ani jednej groźniejszej sytuacji strzeleckiej.

• Jakub Tosik! Obrońca niespodziewanie dostał podanie w polu karnym, uderzył z około ośmiu metrów, jego strzał świetnie do boku paruje Mateusz Kryczka!

• Ostre dośrodkowanie Krzysztofa Janusa pod bramkę Wisły, bliski dosięgnięcia piłki był Kamil Mazek, młodego zawodnika skutecznie zablokowali obrońcy.

• Dimitar Iliev po rzucie rożnym uderza bardzo niecelnie - piłka mija bramkę o kilka metrów.

• Kamil Mazek przedarł się z piłką pod pole karne mijając kilku rywali, rajd mógł się podobać, w ostatniej chwili skutecznie interweniował Cezary Stefańczyk.

• Zmiana dochodzi do skutku. Dominik Furman zmieniony przez Dymitara Ilieva.

• Rzut rożny dla Zagłębia po mocnym strzale Krzysztofa Janusa, do interwencji zmuszony został Mateusz Kryczka.

• Dominik Furman opuścił boisko, być może potrzebna będzie zmiana.

• Ostre wejście Jakuba Tosika kończy się kontuzją Dominika Furmana. Pomocnik nie podnosi się z murawy trzymając się za bark.

• Dośrodkowanie Dominika Furmana z rzutu wolnego trafiło co prawda do Jose Kante, ale napastnik nie zdołał przyjąć piłki wobec dobrego krycia w wykonaniu lubińskiej defensywy.

• Adam Buksa przejmuje piłkę na połowie przeciwnika mniej więcej 25 metrów od bramki, zdecydował się na mocny strzał, nie trafił jednak nawet w bramkę.

• Pierwszy rzut rożny dla gości kończy się wycofaniem futbolówki przed pole karne, następnie trafiła ona na prawe skrzydło pod nogi Krzysztofa Janusa, który został złapany przez sędziego na spalonym.

• Piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

• Losowanie stron za nami, mecz rozpoczną goście.

• Zawodnicy wychodzą na murawę stadionu imienia Kazimierza Górskiego w Płocku.

• W Płocku słonecznie i gorąco, temperatura wynosi około 26 stopni Celsjusza, mamy nadzieję, że upał nie przeszkodzi w stworzeniu dobrego widowiska!

• Sędzią będzie nie Dominik Sulikowski, lecz Paweł Pskit.

• Starcie Wisły z Zagłębiem będzie spotkaniem dwóch teoretycznie najsilniejszych zespołów z grupy B. Liczymy na ciekawy mecz i kilka bramek!

• Rezerwowi Zagłębia: Zbigniew Małkowski, Jarosław Kubicki, Łukasz Janoszka, Martin Nespor, Filip Starzyński, Arkadiusz Woźniak i Damian Oko.

• Rezerwowi Wisły: Bartosz Kaniecki, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Dawid Kieplin, Dimitar Iliev, Emil Drozdowicz i Mateusz Piątkowski.

• W składzie Zagłębia nie brakuje dziś roszad. Mecz w pierwszym składzie rozpocznie Dominik Jończy, na ławce natomiast zasiądzie Damian Oko.

• Dzień dobry, w upalny sobotni dzień wita Państwa Piotr Bernaciak, ruszamy z relacją na żywo z meczu Wisła Płock - Zagłębie Lubin!

Piotr Janas

Gazeta Wrocławska

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE ©Fot. Piotr Krzyzanowski

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE. W Płocku w ramach 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy zmierzą się drużyny, które są już pewne utrzymania. Miejscowa Wisła będzie rywalizować z Zagłębiem Lubin. Kto zwycięży w pojedynku na szczycie grupy spadkowej?

Obie ekipy zgromadziły po 28 pkt. w grupie spadkowej i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mogą wybiegać myślami w stronę przyszłych rozgrywek. O ile dla beniaminka z Płocka utrzymanie jest dobrym rezultatem, o tyle dla lubinian gra w dolnej ósemce to spory zawód. Niemniej jedni i drudzy mają chrapkę za wygranie tejże grupy, więc ich bezpośrednie starcie zapowiada się ciekawie.

Nieco większe problemy ma przed tym spotkaniem szkoleniowiec gości Piotr Stokowiec, któremu znów wypadł podstawowy stoper Sebastian Madera. Pozyskany z Jagiellonii Białystok defensor w tym sezonie częściej leczy urazy niż gra. Ledwie wrócił do pierwszego składu na derby ze Śląskiem Wrocław (Zagłębie wygrało 2:0), a już nabawił się kolejnej kontuzji. Doznał urazu stawu skokowego, który najprawdopodobniej wykluczy go z gry do końca sezonu.

Przed szkoleniowcem „Miedziowych” stoi teraz nie lada dylemat: czy postawić na młodego Dominika Jończego, który w dotychczasowych występach nie ustrzegł się błędów, czy na kogoś z dwójki Jakub Tosik, Jarosław Kubicki. Z jednej strony lubinianom spadek już nie grozi, więc wydaje się to dobry moment na ogrywanie młodych, ale z drugiej zarząd postawił przed drużyną jasny cel - 9., ewentualnie 10. miejsce na koniec sezonu. Stokowiec musi mieć świadomość, że gra o swoją przyszłość, bo jest to cel B. Podstawowym było miejsce w okolicach podium.

Debiut sędziego

Mecz na szczycie grupy spadkowej rozpocznie się o godz. 15.30. Poprowadzi go debiutant na poziomie LOTTO Ekstraklasy Dominik Sulikowski z Gdańska, który dotychczas sędziował co najwyżej tylko spotkania Nice 1 ligi.

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Pojedynek w Płocku będzie można obejrzeć na antenie CANAL+ Sport. Początek transmisji o godzinie 15:25. Spotkanie skomentują Przemysław Pełka i Wojciech Jagoda.

Wisła Płock - Zagłębie Lubin: Kto wygra mecz Ekstraklasy?