Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie obejrzeć...

Zagłębie Lubin

1

Legia Warszawa

3

• To tyle na dziś - co za mecz z Lotto Ekstraklasą! Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Po meczu trzymającym w napięciu Legia wywozi z Lubina trzy punkty, choć w drugiej połowie wcale nie grała dobrze. Przed mistrzami Polski wciąż sporo pracy. Zagłębie przegrywa drugi mecz z rzędu.

• Koniec spotkania w Lubinie! Legia Warszawa wygrywa z Zagłębiem Lubin 3:1!

• Wygląda na to, że 17-latek prawdopodobnie był na spalonym przy trzeciej bramce dla Legii - tak wykazały telewizyjne powtórki.

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy spotkania.

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Aleksandar Todorovski za ostry faul na połowie Legii. Zagłębie stara się jeszcze o gola.

• 17-letni piłkarz Legii Warszawa trafia do siatki po fantastycznym wejściu Belga w pole karne Zagłębia, Sebastian Szymański uderzył mocno, bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Wszystko zaczęło się od prostej straty gospodarzy na własnej połowie.

• Gol, Sebastian Szymański dobija Zagłębie w końcówce! Piękny gol i piękna asysta Vadisa Odjidji-Ofoe!

• Artur Jędrzejczyk skutecznie powstrzymał skaczącego do górnej piłki Martina Nespora pod samą bramką. Ważna interwencja obrońcy Legii.

• ...a Filip Jagiełło zastępuje Łukasza Piątka.

• ...Jan Vlasko zastępuje Łukasza Janoszkę...

• Trzy zmiany. Kasper Hamalainen schodzi z boiska, wchodzi na nie Tomasz Jodłowiec...

• Żółta kartka dla Martina Nespora - napastnik nie zagra we wtorek z Górnikiem Łęczna.

• Były stoper Zagłębia Lubin dobił uderzenie w poprzeczkę Kaspera Hamalainena, piłka odbiła się jeszcze od nóg obrońców i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza. Legia nie gra w drugiej połowie dobrze, ale obejmuje prowadzenie.

• Gol, co za zamieszanie pod bramką Zagłębia, bramkę strzela nie kto inny, tylko Maciej Dąbrowski! Legia prowadzi w Lubinie 2:1!

• Sebastian Szymański zmienia Guilherme.

• Do wejścia na boisko przygotowany już Sebastian Szymański.

• Vadis Odjidja-Ofoe przebiegł z piłką przez niemal całą połowę Zagłębia, podał piłkę do Miroslava Radovicia, ale Serb uderzył po prostu mizernie, lekko i niecelnie.

• Ostre starcie Jarosława Kubickiego z Michałem Kopczyńskim, ucierpiał ten pierwszy, na szczęście obyło się bez większej kontuzji.

• Łukasz Janoszka także z żółtą kartką, zatrzymywał nieprzepisowo Vadisa Odjidję-Ofoe.

• Ponownie sędzia nie uznaje gola dla Zagłębia! Jeszcze jedno świetne dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego, tym razem na spalonym Aleksandar Todorovski! Pomocnik Zagłębia jest dziś w wielkiej formie!

• Żółtą kartką ukarany Adam Hlousek, faulował on Arkadiusza Woźniaka przy linii bocznej. Zasłużona kara dla obrońcy.

• Aleksandar Todorovski próbuje czegoś na wzór centrostrzału z dalekiej odległości, piłkę tylko odprowadził wzrokiem bramkarz Legii.

• We własnym polu karnym faulowany Miroslav Radović. Ofensywa Zagłębia trwa w najlepsze.

• Michał Pazdan podręcznikowo zatrzymuje przy linii bocznej Filipa Starzyńskiego, a przynajmniej tak zadecydował sędzia. Piłka dla Wojskowych.

• Po strzeleniu bramki wyrównującej wyraźnie lepszą drużyną są lubinianie. Legia próbuje wymienić kilka podań na własnej połowie, ale Zagłębie wciąż atakuje bardzo agresywnie, przy tym często skutecznie.

• Ależ tempo ma to spotkanie! Tym razem w dobrej sytuacji Wojskowi, Guilherme nieznacznie chybił po błędzie obrony i biernym zachowaniu w polu karnym defensorów Zagłębia.

• Piłka ponownie w bramce Legii, ale Lubomir Guldan był na ewidentnym spalonym po jeszcze jednym znakomitym dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego.

• Żółtą kartką ukarany Guilherme za nieprzepisowe zatrzymanie przeciwnika przed polem karnym. Zagłębie łapie wiatr w żagle.

• Defensywa Legii nie upilnowała Arkadiusza Woźniaka w polu karnym, ten z najbliższej odległości trafił do siatki po doskonałym dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego ze stałego fragmentu gry.

• Gol, rzeczywiście doczekaliśmy się kolejnej bramki! Do siatki po rzucie rożnym trafia Arkadiusz Woźniak!

• Prosta strata Artura Jędrzejczyka w ataku kończy się groźną okazją dla Zagłębia, w ostatniej chwili piłkę spod nóg Łukasza Janoszki wybija Maciej Dąbrowski!

• Legioniści ponownie dominują, prowadzą grę na połówce rywala. Wygląda na to, że wciąż czekają nas gole.

• Bardzo ostry faul w ataku Miroslava Radovicia na obrońcy, choć chyba było to także przypadkowe przewinienie. Serb zdeptał rywalowi... krocze. To chyba powinna być kartka.

• Groźnym stałym fragmentem gry odpowiadają goście - piłka wrzucona z narożnika trafia na głowę Macieja Dąbrowskiego, były piłkarz Zagłębia uderza niecelnie.

• Dobre wykonanie stałego fragmentu gry, do strzału głową doszedł Lubomir Guldan, był jednak dobrze pilnowany i zdołał jedynie przenieść piłkę nad poprzeczką.

• Rzut rożny dla Zagłębia po zablokowanym strzale Jarosława Kubickiego.

• Druga połowa rozpoczęta, przy piłce Legia Warszawa!

• Obie drużyny ponownie na boisku.

• Już za moment wracamy na stadion w Lubinie!

• Posiadanie piłki - 42% do 58% na korzyść gości.

• Co ciekawe, w statystyce oddanych strzałów remis - 7 do 7. W strzałach celnych 3 do 2 na korzyść Zagłębia.

• Mecz ogląda się znakomicie, przewagę osiągnęli goście, mogli nawet strzelić więcej niż jedną bramkę. Miedziowi mogli odpowiedzieć, także mieli swoje sytuacje, póki co dobrze dysponowany pozostaje Arkadiusz Malarz. Po przerwie z pewnością będzie ciekawie!

• Koniec pierwszej połowy w Lubinie. Do przerwy Zagłębie przegrywa z Legią 0:1 po bramce Thibaulta Moulina.

• Przepiękne zagranie Guilherme przy linii końcowej, zwód rodem z brazylijskich boisk, filigranowy pomocnik bardzo bliski ośmieszenia Dorde Cotry, w ostatniej chwili ratuje się obrońca.

• Tak prezentowała się oprawa kibiców Zagłębia!

• Zagłębie stosuje bardzo wysoki i agresywny pressing, czego efektem są częste faule na ekipie gości. Tym razem poszkodowany Artur Jędrzejczyk.

• Imponujący pojedynek fizyczny pomiędzy Arkadiuszem Janoszką a Michałem Kopczyńskim zakończony wybiciem piłki poza linię boczną przez tego drugiego, co za walka!

• Thibault Moulin znakomitym podaniem prostopadłym obsłużył Vadisa Odjidję-Ofoe, Belg mija bramkarza, kiwa rywali i oddaje piłkę koledze, francuski pomocnik z bliska trafia do pustej bramki. Wojskowi prowadzą w Lubinie 1:0.

• Gol, premierowe trafienie Thibaulta Moulina w Lotto Ekstraklasie! Legia prowadzi 1:0!

• Tymczasem kibice Zagłębia prezentują efektowną oprawę!

• Naiwne zagranie Thibaulta Moulina w kierunku Michała Kopczyńskiego tuż przy linii bocznej z łatwością przejmuje Aleksandar Todorovski.

• a

• Jedno jest pewne - póki co ten mecz ogląda się niezwykle przyjemnie. Brakuje tylko bramek.

• Vadis Odjidja-Ofoe podchodzi do stojącej piłki i przenosi ją ponad poprzeczką.

• Thibault Moulin faulowany tuż przed polem karnym - bardzo groźna okazja dla Legii Warszawa!

• Adam Hlousek myli się we własnym polu karnym, przez co piłka trafia pod nogi Łukasza Piątka. Były zawodnik Polonii Warszawa uderza bez zastanowienia, fantastycznie broni Arkadiusz Malarz!

• Ależ blisko gola Legia Warszawa! Miroslav Radović doskonale opanował mocną piłkę, skierował ją od razu w pole karne, minimalnie spóźniony do niej był Vadis Odjidja-Ofoe. Pachnie bramką dla gości.

• Niezwykle efektowna akcja Wojskowych, zagranie piętką Kaspera Hamalainena trafia do Vadisa Odjidji-Ofoe, do zagrania Belga dopada Michał Kopczyński, pomocnik uderza bokiem buta, trafia tylko w gąszcz nóg w polu karnym!

• Strzału zza pola karnego spróbował także Vadis Odjidja-Ofoe, pomocnik uderza zdecydowanie za wysoko.

• Piłka odbita od... sędziego Jarosława Przybyła trafia do Łukasza Janoszki, ten bez zastanowienia strzela z dystansu - zabrakło bardzo niewiele!

• W pierwszych dwudziestu minutach spotkania lepszą drużyną byli goście. Miedziowi póki co wciąż schowani za podwójną gardą.

• Artur Jędrzejczyk wygrywa pojedynek na własnej połowie z kolegą z reprezentacji Polski, Filipem Starzyńskim.

• Cudownie obrócił się z piłką mijając obrońców przed polem karnym Miroslav Radović, kapitan Legii uderza w kierunku okienka bramki, doskonale broni Martin Polacek!

• Jeszcze jedna przyzwoita piłka belgijskiego pomocnika w pole karne Zagłębia, tym razem wybija je lubińska defensywa.

• To powinien być gol! Goście wychodzą z kontrą, Vadis Odjidja-Ofoe podaje piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Guilherme, Brazylijczyk decyduje się na szybki strzał, ale uderza tuż obok słupka!

• Miroslav Radović faulowany przez Lubomira Guldana przy linii bocznej, legioniści jednak szybko tracą piłkę.

• Błąd obrońcy wykorzystał Vadis Odjidja-Ofoe, podając piłkę do Miroslava Radovicia przed pole karne. Serb błyskawicznie podaje do Kaspra Hamalainena, fiński pomocnik został wyprzedzony przez rywala, przez co stracił piłkę.

• Głębokie dośrodkowanie Arkadiusza Woźniaka pada łupem bramkarza Legii Warszawa.

• Efektywny odbiór Jarosława Kubickiego, młody pomocnik na własnej połowie zatrzymał rozpędzającego się Guilherme.

• Thibault Moulin szukał długiego podania do Kaspra Hamalainena, Fin nie miał szans zdążyć do piłki, przejął ją Aleksandar Todorovski.

• Pierwszy gwizdek sędziego, piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

• a

• Losowanie już za nami, mecz rozpoczną gospodarze.

• Oto oni - zawodnicy obu drużyn na murawie Stadionu Miejskiego w Lubinie!

• Piłkarze już ustawieni w tunelu!

• Dzisiejsze spotkanie będzie szczególne dla Macieja Dąbrowskiego - to właśnie z Zagłębia stoper przeniósł się do Legii.

• Bardzo ciężko jest dziś wytypować faworyta - obie drużyny nie prezentują się ostatnio najlepiej.

• Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Tomasz Jodłowiec, Sebastian Szymański, Tomas Necid, Waleri Kazaiszwili i Jakub Czerwiński.

• Rezerwowi Zagłębia: Zbigniew Małkowski, Daniel Dziwniel, Jakub Tosik, Jan Vlasko, Krzysztof Janus, Adrian Rakowski i Filip Jagiełło.

• Legia w swoim ostatnim meczu zremisowała z Bruk-Betem Termaliką 1:1, Zagłębie przegrało w Płocku z Wisłą 1:2.

• a

• W pierwszym dzisiejszym meczu Lotto Ekstraklasy po szalonej końcówce Korona Kielce pokonała u siebie Górnika Łęczna 2:1. Dwoma bramkami popisał się Jacek Kiełb, dla gości trafił Bartosz Śpiączka.

• Znamy składy na to spotkanie!

• Dobry wieczór Państwu, już za nieco ponad pół godziny rozpoczynamy drugi akt piątkowego spotkania z Lotto Ekstraklasą. W Lubinie miejscowe Zagłębie podejmie Legię Warszawa, a na relację na żywo zaprasza Piotr Bernaciak!

Piotr Bernaciak

Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie obejrzeć w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski

Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE. Już dziś o 20:30 na Stadionie Miejskim w Lubinie miejscowe Zagłębie zmierzy się z Legią Warszawa. Mecz zapowiada się ciekawie, gdyż Legii w ostatnich latach w Lubinie nie grało się łatwo. Relacja na żywo w GOL24!

Mecz Zagłębie Lubin - Legia Warszawa ONLINE

Lubinianie rozegrali na wiosnę póki co tylko dwa mecze (dziś grają trzeci, czwarty - zaległy czeka ich we wtorek), podczas których nie zaprezentowali się najlepiej. Co prawda wygrali z Arką 1:0 na własnym terenie, ale ich gra wcale nie wyglądała wybitnie. Akcje konstruowane były bez pośpiechu, a jedyna bramka padła po rzucie karnym. Z kolei tydzień temu w Płocku ekipa Piotra Stokowca została pokonana po bramce w ostatnich minutach meczu.

Legioniści również rozczarowali w poprzedniej kolejce, jedynie remisując z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1. Wojskowi zawiedli kibiców kolejny mecz z rzędu, ponownie wzbudzając dyskusje o kryzysie w drużynie, ale trener Jacek Magiera obecną sytuację określa mianem "wyzwania". - Liczyliśmy na inny start. Ale tak się nie stało. Gdybyśmy w ostatniej minucie w Amsterdamie zdobyli bramkę, albo strzelili gola na 2:1 z Termaliką – to odbiór zespołu byłby zupełnie inny. Ocenia się jednak przez pryzmat zwycięstw. A nikt nie pamięta, że podobny mecz jakościowo jak z Termaliką zagraliśmy po meczu z Realem z Cracovią czy po spotkaniu z Borussią ze Śląskiem - uważa Magiera. Tak czy inaczej o przełamanie nie będzie łatwo, bo ekipa Legii jedzie do Lubina, a więc na stadion, gdzie zawsze grało się jej ciężko, i nawet jeśli wygrywała, to po zażartych bojach.

Ostatni mecz pomiędzy Zagłębiem a Legią miał miejsce w Warszawie 18 września. Piłkarze prowadzeni przez Piotra Stokowca zwyciężyli w stolicy 3:2 po bramkach Jarosława Jacha, Krzysztofa Janusa z rzutu karnego i samobójczym trafieniu Michała Pazdana. Dla Legii gole strzelali Jakub Czerwiński i Steeven Langil (!). Do siatki mógł także trafić Nemanja Nikolić, reprezentant Węgier nie wykorzystał rzutu karnego. Mecz ten był ostatnim dla Besnika Hasiego w roli szkoleniowca Wojskowych - porażka z Miedziowymi przelała czarę goryczy, zwolnienie trenera już po meczu ogłosił na Twitterze Bogusław Leśnodorski.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NA CO ZWRÓCIMY UWAGĘ:

Stadion w Lubinie nigdy nie był łatwym terenem dla Wojskowych. Bardzo często oglądaliśmy tu dobre starcia, gdy na Dolny Śląsk przyjeżdżała Legia. Zagłębie prezentuje obecnie nierówną formę, ciekawi nas jego dyspozycja z będącą w dołku Legią.

FORMA W PIĘCIU OSTATNICH MECZACH:

Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:1, Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 1:0, Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1, Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1, Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Lubin 0:1. Bilans - trzy zwycięstwa, remis i porażka.

Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1, Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 1:0, Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3, Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 0:0, Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1. Bilans - zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki.

NIE ZAGRAJĄ:

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc.
Legia Warszawa: Jakub Rzeźniczak, pod znakiem zapytania stoi występ Michała Kucharczyka.

PROGNOZOWANE SKŁADY:

Zagłębie Lubin:
Martin Polacek - Jakub Tosik, Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Dorde Cotra - Filip Jagiełło, Jarosław Kubicki - Arkadiusz Woźniak, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka - Martin Nespor.

Legia Warszawa:
Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Dąbrowski, Adam Hlousek - Michał Kopczyński, Thibault Moulin - Miroslav Radović, Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili - Tomas Necid.

SĘDZIA:

Sędzią głównym tego meczu będzie Jarosław Przybył. Był on arbitrem podczas jednego meczu Zagłębia w tym sezonie (4:0 z Koroną) i dwóch meczów Legii (0:0 ze Śląskiem i 2:2 z Wisłą Płock).

NASZ TYP:

Legii w ostatnich latach w Lubinie nie grało się łatwo. Wobec formy mistrzów Polski ponownie nie zanosi się na łatwą przeprawę. Stawiamy na remis.

Robert Skrzyński – Remigiusz Jezierski
Spotkanie Zagłębie - Legia pokaże CANAL+ Sport. Wstęp do meczu od godziny 20:00, relacja na żywo od 20:25. Mecz skomentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski.