Mecz Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w...

Ruch Chorzów

1

• Sędzia kończy mecz - Ruch wygrywa w Lubinie 1:0 po bramce Jarosława Niezgody!

• Trzy minuty doliczone przez arbitra.

• Łukasz Surma przejmuje piłkę na własnej połowie, dając Ruchowi przynajmniej kilkanaście sekund spokoju.

• Kamil Mazek pudłuje z kilku metrów - ale to mogło być wejście!

• Zagłębie wyraźnie przeważa, co zrozumiałe. Szykuje się ciekawe pięć minut!

• ...a Adam Pazio zastępuje Patryka Lipskiego.

• Kamil Mazek zmienia Łukasza Piątka...

• Po rzucie rożnym dobry strzał głowy oddaje Aleksandar Todorovski, piłkę z linii bramkowej wybija jeden z defensorów!

• Eduards Visnakovs zastępuje strzelca jedynego jak dotąd gola w tym meczu, Jarosława Niezgodę.

• Za moment na placu gry pojawi się Eduards Visnakovs.

• Martin Konczkowski ratuje swój zespół bardzo ważną interwencją w powietrzu po niesamowicie groźnej wrzutce w pole karne! Adam Buksa już czyhał na jego błąd!

• Kolejna zmiana. Krzysztof Janus zmieniony przez Arkadiusza Woźniaka.

• Dośrodkowanie Łukasza Monety z lewego skrzydła z poświęceniem tuż obok rywala przejmuje Martin Polacek.

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Łukasz Janoszka opuszcza boisko, wchodzi na nie Jan Vlasko.

• Mocne uderzenie Filipa Starzyńskiego z problemami łapie Libor Hrdlicka.

• Lubomir Guldan nie upilnował uciekającego snajpera, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się.

• Wreszcie pada gol! Jarosław Niezgoda na 1:0 dla Ruchu! Teraz powinno być ciekawiej!

• Ten mecz ogląda się coraz gorzej. Tempo kompletnie siadło, spotkanie wyrównało się, Zagłębie nie ma już tak zauważalnej przewagi.

• Bardzo niedokładne dośrodkowanie Miłosza Przybeckiego z lewej strony boiska.

• Przytomne zagranie Macieja Urbańczyka w stronę Jarosława Niezgody w pole karne, przytomny pozostał również Lubomir Guldan, który powstrzymał napastnika.

• Dziwny... "wykop" Sebastiana Madery na połowie rywala, ciężko zrozumieć zamiary stopera Zagłębia.

• Z piłką niebezpiecznie blisko pola karnego znalazł się Krzysztof Janus, pomocnik strzela prosto w plecy nadbiegającego rywala.

• Maciej Urbańczyk słusznie ukarany żółtą kartką za faul na Adamie Buksie.

• Aut dla Ruchu na wysokości pola karnego Zagłębia, szybko radzi sobie jednak defensywa Miedziowych.

• Krzysztof Janus złapany przez sędziego na spalonym po podaniu Jarosława Kubickiego

• Spore zamieszanie w polu karnym Ruchu, piłka nieco szczęśliwie trafia do Libora Hrdlicki.

• Mecz wznowiony, piłka dla Zagłębia Lubin!

• Zawodnicy powoli wracają już na murawę.

• Liczymy na więcej emocji za kwadrans, czas na krótką przerwę, zostańcie z nami!

• Przeważają gospodarze, brakuje jednak częstszych strzałów w światło bramki. Póki co w tej statystyce 2:0 dla Miedziowych.

• Sędzia nie dolicza ani jednej minuty do meczu w Lubinie. Do przerwy bez bramek.

• Niemal perfekcyjne podanie z głębi pola w kierunku Aleksandara Todorovskiego w pole karne. Niemal, bo obrońca ostatecznie został złapany na spalonym.

• Mocny centrostrzał Filipa Starzyńskiego ląduje w rękawicach czujnego Libora Hrdlicki.

• Póki co należy pochwalić Daniela Dziwniela - były piłkarz Ruchu a obecnie zawodnik Zagłębia jest dziś niezwykle aktywny po obu stronach boiska.

• Miłosz Przybecki! To powinno być 1:0! Skrzydłowy po znakomitym prostopadłym podaniu minął Daniela Dziwniela, wychodził sam na sam z bramkarzem i... posłał piłkę w trybuny!

• Aleksandar Todorovski mocno popycha Łukasza Monetę tuż obok pola karnego Niebieskich, sędzia słusznie gwiżdże faul obrońcy.

• Podsumowując pierwsze pół godziny gry - gra toczyła się głównie na połowie Ruchu. Chorzowianie szukają swoich szans w grze z kontry, ale gospodarze pozostają dobrze zorganizowani w obronie.

• Znakomite, crossowe podanie na lewą stronę boiska do Daniela Dziwniela, obrońca Miedziowych pogubił się przy przyjęciu piłki - mogło być groźnie.

• Aleksandar Todorovski starał się utrzymać piłkę na prawym skrzydle, ale ostatecznie traci ją na rzecz Marcina Kowalczyka.

• Patryk Lipski wybijając piłkę trafia w głowę Filipa Starzyńskiego, reprezentant Polski był przez moment nieco oszołomiony, to mogło skończyć się groźnie.

• Kapitalna, czysta jak łza interwencja Jarosława Kubickiego pozwoliła odebrać piłkę wychodzącemu sam na sam z bramkarzem Jarosławowi Niezgodzie.

• Co za oblężenie bramki gości! Po efektownym rajdzie Daniela Dziwniela na lewej stronie strzał zdołał oddać Krzysztof Piątek, piłka po kilku zablokowanych uderzeniach trafia pod nogi Filipa Starzyńskiego, popularny "Figo" uderza zbyt lekko, piłka w rękach bramkarza.

• Bardzo ważne wejście wślizgiem Filipa Starzyńskiego. Pomocnik znakomicie przerwał obiecujący kontratak Ruchu.

• Wybicie z bramki Martina Polacka mogło się skończyć katastrofalnie, bowiem piłka trafiła w plecy Jarosława Niezgody - na szczęście dla gospodarzy bramkarz naprawił swój błąd.

• Łukasz Janoszka sprytnie nabija Martina Konczkowskiego piętką przy linii bocznej - aut dla Zagłębia na połowie rywala.

• Po pierwszym kwadransie wciąż nie można powiedzieć, by któraś z drużyn osiągnęła zauważalną przewagę. Póki co obserwujemy wzajemne badanie się.

• Łukasz Janoszka wrzuca piłkę z lewej flanki na głowę Adama Buksy, ten nie miał jednak zbyt dobrej pozycji do strzału, przez co zdołał tylko przenieść piłkę nad poprzeczką.

• Maciej Urbańczyk uderza z około 25 metrów, trafił tylko w trybunę za bramką Zagłębia.

• Po nieco słabszym początku teraz przy piłce próbują się utrzymać Niebiescy.

• Szybki kontratak Ruchu Chorzów, piłkę na skrzydle dostaje Miłosz Przybecki, zdołał ją jednak tylko wstrzelić w pole karne, gdzie do własnego bramkarza zgrał ją Lubomir Guldan.

• Za mocne podanie od Łukasza Janoszki do Adama Buksy w pole karne ze spokojem przejmuje Libor Hrdlicka.

• Piłka ponownie z prawego skrzydła tym razem skierowana po ziemi pod nogi Krzysztofa Janusa, pomocnik nie trafił w piłkę.

• Od samego początku do ataku ruszają Miedziowi. Filip Starzyński uruchomił na prawym skrzydle Adama Buksę, ten dośrodkowuje w pole karne i tylko w boczną siatkę trafia Łukasz Janoszka.

• Pierwszy gwizdek Tomasza Musiała i piłka w grze, ma ją Ruch Chorzów!

• Losowanie za nami, mecz rozpoczną Niebiescy.

• ...i piłkarze pojawiają się na murawie Stadionu Miejskiego w Lubinie!

• Drużyny już ustawione w tunelu, czekamy na sygnał sędziego...

• W pierwszym dzisiejszym meczu Piast Gliwice pokonał Arkę Gdynia 3:2.

• Ciężko znaleźć faworyta tego spotkania - o sile ofensywy Zagłębia stanowi nieobliczalny Filip Starzyński, jednak to chorzowianie w ostatnich meczach prezentowali się naprawdę solidnie.

• Tak natomiast zaprezentują się zawodnicy Waldemara Fornalika.

• Oto zestawienie taktyczne gospodarzy.

• Znamy składy obu zespołów - znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

• Wita Państwa Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów!

Bartosz Głąb

1/4
przejdź do galerii

Mecz Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Maciej Gapinski

Mecz Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów ONLINE. W drugim sobotnim spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym boisku z Ruchem Chorzów. "Niebiescy" nie przegrali od czterech spotkań i liczą na korzystny wynik również w Lubinie. Jak będzie? Przekonamy się dzisiaj wieczorem.

Mecz Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów ONLINE

Przed wiosną zdecydowanym faworytem spotkania byliby "Miedziowi", ale teraz Ruch radzi sobie naprawdę znakomicie. W czterech ostatnich spotkaniach zdobył aż dziesięć punktów dzięki czemu wydostał się ze strefy spadkowej. Na szczególną uwagę zasługują zwycięstwa z Legią przy Łazienkowskiej i Lechią w Chorzowie. Oba zespoły, które walczą o mistrzostwo Polski nie mogły znaleźć sposobu na "Niebieskich".

Zagłębie ostatnio zależy niemal tylko od Filipa Starzyńskiego, który po słabej jesieni chyba wraca do formy przez którą pojechał do Francji na mistrzostwa Europy. Wiosnę "Figo" wreszcie w pełni przepracował okres przygotowawczy i wszedł z przytupem w rozgrywki Lotto Ekstraklasy, bo miał udział przy wszystkich bramkach jakie Zagłębie zdobyło na wiosnę, a było ich pięć. Starzyński zdobył trzy gole i zaliczył dwie asysty. Z jednej strony dobrze, że najlepszy zawodnik zespołu wraca do dobrej dyspozycji, ale z drugiej może smucić fakt, że zespół, który jak burza przeszedł przez poprzedni sezon teraz zależy tylko od jednego zawodnika.

Dzisiaj w Lubinie na dziesiątą bramkę w lidze liczy Jarosław Niezgoda. Młody snajper Ruchu, wypożyczony z Legii Warszawa w tym sezonie strzela niemal jak na zawołanie czym może sobie zasłużyć nawet na powołanie od Marcina Dorny na młodzieżowe mistrzostwa Europy rozgrywane w Polsce tego roku. Niezdecydowanie się przez Legie na skrócenie wypożyczenia Niezgody może okazać się nawet kluczowe w utrzymaniu "Niebieskich" w Lotto Ekstraklasie.

W poprzednim spotkaniu pomiędzy oboma zespołami pod koniec września zeszłego roku Zagłębie Lubin wygrało w Chorzowie z Ruchem 2:1. Bramki dla "Miedziowych" zdobywali wtedy Krzysztof Janus i Łukasz Janoszka. Dla "Niebieskich" jedyną bramkę zdobył oczywiście niezawodny Jarosław Niezgoda.

NIE ZAGRAJĄ

Zagłębie Lubin: Forenc, Jach, Petravicius, Jagiełło;
Ruch Chorzów: Lech, Gamakov.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Zagłębie Lubin: Polacek - Todorowski, Madera, Guldan, Dziwniel - Woźniak, Piątek, Starzyński, Kubicki, Janoszka - Buksa;
Ruch Chorzów: Hrdlicka - Kowalczyk, Grodzicki, Helik, Konczkowski - Moneta, Urbańczyk, Lipski, Surma, Przybecki - Niezgoda.

SĘDZIA

Tomasz Musiał (Kraków) - Arbiter międzynarodowy jeżdżący na europejskie rozgrywki z Szymonem Marciniakiem i roli arbitra bramkowego. W tym sezonie Ruchowi jeszcze nie sędziował, natomiast Zagłębiu dwa spotkania. W połowie września zeszłego roku "Miedziowi" wygrali przy Łazienkowskiej z Legią 3:2, natomiast na początku listopada przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 1:2.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Cracovia - Zagłębie 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Górnik Łęczna - Zagłębie 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie - Legia 1:3 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock - Zagłębie 2:1 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie - Arka 1:0 (Lotto Ekstraklasa)

Ruch - Lechia 2:1 (Lotto Ekstraklasa)
Bruk-Bet Termalica - Ruch 1:1 (Lotto Ekstraklasa)
Ruch - Śląsk 2:0 (Lotto Ekstraklasa)
Legia - Ruch 1:3 (Lotto Ekstraklasa)
Ruch - Cracovia 0:1 (Lotto Ekstraklasa)

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów przeprowadzi CANAL+Sport HD. Spotkanie prosto z Lubina skomentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24.pl.