2

Śląsk Wrocław

0

• To już wszystko na dziś! To było bardzo szalone widowisko! Życzę dobrej i spokojnej nocy!

• Kompletnie zasłużenie Zagłębie Lubin pokonuję swojego rywala. Przez cały mecz było widać przewagę zawodników Piotra Stokowca. 23 - 7 w strzałach dużo mówi o tym spotkaniu. Teraz Śląsk znajduję się w nieciekawej sytuacji ponieważ Piast Gliwice wygrał swój mecz, a więc wyprzedza drużynę z Wrocławia. Tym samym podopieczni Jana Urbana mają tyle samo oczek co znajdująca się w strefie spadkowej Arka Gdynia.

• Koniec tego szalonego meczu! Zagłębie wygrywa kolejne derby Dolnego Śląska!

• Martin Polacek ukarany żółtą kartką.

• Jeszcze Arkadiusz Woźniak wystawia piłkę dla Nespora, ale Czeski napastnik trafia w poprzeczkę!!

• Jeszcze Dorde Cotra otrzymuje żółtą kartkę.

• Patryk Mucha debiutuje w Ekstraklasie! Zmienia on Filipa Starzyńskiego.

• Sito Riera otrzymuje czerwoną kartkę za kopnięcie rywala.

• Jeszcze mamy bójkę piłkarzy. Zaraz posypią się kartki.

• Między innymi dlatego aż o tyle przedłużony jest dzisiejszy pojedynek.

• Aż o 7 minut przedłuża drugą część meczu Krzysztof Jakubik.

• Mocno uderzał Łukasz Zwoliński, lecz jego strzał został zablokowany.

• Seria dośrodkowań Zagłebia, ale żadne nie zagroziło bramce Pawełka.

• Adam Buksa zmienia Łukasza Janoszkę.

• Sebastian Madera z powodu kontuzji opuszcza boisko. Zmienia go Adrian Rakowski.

• Łukasz Zwoliński uderzał po dośrodkowaniu Picha, ale po raz kolejny dobrze broni Polacek.

• Rykoszet po dośrodkowaniu Roberta Picha mógł zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale Polacek świetnie broni w tej sytuacji.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje Jan Urban. Kamil Biliński zmieniony przez Łukasza Zwolińskiego.

• Tym razem bardzo nieudany strzał Łukasza Piątka.

• Ryzykowne zagranie Piotra Celebana do Mariusz Pawełka, ale dobrze wyłapuje piłkę golkiper gości.

• Sytuacja się uspokoiła i zaczynamy od rzutu sędziowskiego.

• Mamy chwilę przerwy w grze. Zamieszanie na trybunach. Poleciały racę na boisko.

• Kompletnie nieudany strzał z dystansu Roberta Picha.

• Kolejna zmiana w szeregach gości. Ostoja Stjepanović zmienia Aleksandara Kovacevicia.

• Martin Nespor zablokowany przez Lewandowskiego.

• Kolejna świetna interwencja Pawełka. Tym razem pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu Woźniaka.

• Strzały: 18 - Zagłebie 2 - Śląsk

To mówi samo za siebie.

• Kolejne znakomite uderzenie z rzutu wolnego Filipa Starzyńskiego, lecz tym razem świetną paradą popisał się Mariusz Pawełek!

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Łukasza Madeja zmienia Mario Engels.

• Jarosław Kubicki uderzał na bramkę, ale zrobił to zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza Śląska.

• Za głębokie dośrodkowanie Arkadiusza Woźniaka.

• Najpierw Łukasz Piątek po raz kolejny potężnie uderzył, tym razem w słupek, ale teraz zdołał jeszcze dobiec do futbolówki i dobić ją do pustej bramki! Do 3 razy sztuka!

• GOOOOOL! Łukasz Piątek podwyższa prowadzenie Zagłębia!

• Co za bomba Łukasza Piątka!! Najpierw dośrodkował w pole karne Filip Starzyński, piłkę wybił obrońca Śląska, do której dopadł właśnie Piątek i z powietrza huknął prosto w poprzeczkę!!! Aż bramka zadrżała.

• Słabo wyprowadzony kontratak gospodarzy powstrzymuje Piotr Celeban.

• Na "uwolnienie" posłana piłka przez Guldana. Do nikogo, oby tylko uspokoić grę w defensywie.

• Mocno wstrzelił piłkę w pole karne Woźniak, ale wprost w ręce Pawełka.

• Zaczynamy drugie 45 minut! Oby było ciekawsze niż pierwsze!

• Oglądaliśmy kilka ciekawych sytuacji, ale na razie wpadła tylko jedna bramka, której strzelcem był Filip Starzyński. Czy po przerwie zobaczymy więcej bramek? Zapraszam za 15 minut!

• Sędzia gwizdkiem kończy pierwszą połowę!

• Arkadiusz Woźniak ukarany żółtą kartką.

• Za mocne podanie Łukasza Madeja do Roberta Picha i goście tracą posiadanie.

• Martin Nespor marnuje 1000% okazję! Napastnik gospodarzy minął bramkarza rywali, uderzył na bramkę, a tu jak spod ziemi wyrósł Pawelec, który wybił z samej linii bramkowej!!

• Kolejny niecelny strzał zawodników Zagłębia.

• I w końcu mamy pierwszą żółtą kartkę. Lubomir Guldan ukarany żółtą kartkę.

• Oglądamy dużo nieczystej walki na boisko. Jarosław Przybył musi trochę utemperować graczy obu drużyn.

• Seria spalonych zawodników Zagłębia. Muszą bardziej uważać na linię obrony swojego przeciwnika.

• Ucierpiał Filip Starzyński przy zderzeniu z przeciwnikiem. Potrzebna pomoc medyczna.

• Miał świetną okazję Łukasz Piątek, który uderzał z 16 metra. Piłka nie ułożyła mu się jednak na nodze i od bramki zacznie Pawełek

• Było groźnie pod bramką gości. W środek uderzał Piątek. Pawełek zdecydował się przenieść piłkę nad poprzeczką.

• Śląsk jest zdecydowanie częściej przy piłce, ale nic konkretnego z tego nie wynika.

• Słaby, choć celny strzał Bilińskiego. Blokował go jeszcze Guldan.

• Piłka szuka dziś Woźniaka. Teraz podawał do niego Piątek.

• Filip Starzyński idealnie wykonuje rzut wolny z 20 metra! Mamy otwarcie wyniku!

• GOOOOL! Po bardzo spokojnych minutach Filip Starzyński wyprowadza Zagłębie na prowadzenie!!

• Znakomita wymiana podań zawodników Zagłebia zakończona strzałem Starzyńskiego! Po raz kolejny próba nieudana.

• Dobrze dośrodkowywał z rzutu wolnego Robert Pich. Tym razem jednak znakomicie w powietrzu poradzili sobie obrońcy gospodarzy.

• Mariusz Lewandowski podłączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował.... ale Morioka nie miał szans w pojedynku z Polackiem.

• Mocne uderzenie Filipa Starzyńskiego, spokojnie wyłapuje jednak piłkę Mariusz Pawełek.

• Dobre dośrodkowanie Starzyńskiego, ale niecelnie uderzał Arkadiusz Woźniak.

• Zagłębie będzie miało pierwszą okazję z rzutu wolnego. Wykonawcą Filip Starzyński.

• Ryota Morioka kopie piłkę po raz pierwszy! Zaczynamy!

• Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec, który właśnie wyprowadza zawodników obu drużyn!

• Dzisiaj obejrzymy 38 derby Dolnego Śląska. W tej chwili delikatnie lepszy bilans meczów obu ekip ma Zagłębie, które wygrało 15 spotkań. Śląsk triumfował 14 razy, a 8 raz padł remis.

• W meczu z Ruchem Chorzów, Kamil Biliński strzelił 3 gole. Czy napastnikowi gości dzisiaj też uda się wpisać na listę strzelców?

• W dużo gorszej sytuacji w tabeli jest Śląsk Wrocław. Wrocławianie ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Zagłębie natomiast może spokojniej patrzeć w przyszłość. 3 drużyna poprzedniego sezonu ma aż 6 oczek przewagi nad 15 Piastem Gliwice, a dzięki zwycięstwu będą mogli odetchnąć jeszcze bardziej.

• W ostatnim meczu Śląsk Wrocław zdemolował Ruch Chorzów aż 6:0. Czy to ogromne zwycięstwo da piłkarzom Jana Urbana pozytywnego kopa w starciu ze swoim zaciekłym rywalem? Tego dowiemy się już niedługo!

• Skład Śląska Wrocław!

• Skład Zagłębia Lubin!

• Witam wszystkich bardzo serdecznie! Już za niecałą godzinę rozpoczną się derby Dolnego Śląska! Zagłębie Lubin przy wsparciu własnej publiczności podejmować będzie Śląsk Wrocław! Na relację z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!