• Koniec spotkania! Zagłębie wygrywa w Kielcach 1:0!

• Arkadiusz Woźniak z żółtą kartką za brutalne przerwanie kontry rywala.

• Sędzia dolicza trzy minuty do drugiej połowy.

• Koroniarze próbują jeszcze zaatakować, ale wyraźnie widać, że brakuje już im sił.

• Krystian Miś z żółtą kartką za faul na Arkadiuszu Woźniaku.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - Mateusza Możdżenia zastąpił Piotr Poński.

• Co za interwencja Zlatana Alomerovicia! Były bramkarz Borussii Dortmund znakomicie broni strzał głową Martina Nespora, ale parada!

• Martin Nespor zastępuje Jakuba Świerczoka.

• Gospodarze po utracie gola zdają się być przygaszeni, ataki nie są już tak groźne, co odpowiada Zagłębiu, które przejęło inicjatywę.

• Na trybunach stadionu w Kielcach 6463 kibiców.

• Rzut wolny dla Zagłębia przy linii bocznej pola karnego.

• Arkadiusz Woźniak melduje się na murawie w miejsce Krzysztofa Janusa.

• Z przebiegu meczu Zagłębie na tę bramkę raczej nie zasłużyło, bo w drugiej połowie atakują praktycznie tylko gospodarze.

• Gol! Filip Starzyński posyła piłkę w lewą stronę bramki, Zlata Alomerović rzucił się w przeciwny róg - 1:0 prowadzi Zagłębie!

• Rzut karny! Bartłomiej Pawłowski faulowany w polu karnym Korony!

• Za moment kolejna zmiana w Zagłębiu.

• Dwójkowa akcja Nabila Aankoura z Mateuszem Możdżeniem, piłka zbliżała się do pola karnego, aż stracił ją ten pierwszy.

• Bartłomiej Pawłowski zmienia Łukasza Janoszkę.

• Znakomity strzał głową Nabila Aankoura, tylko boczna siatka, ależ było blisko!

• W strzałach celnych - 6 do 3 na korzyść Korony.

• Filip Starzyński w łatwy sposób traci piłkę na połowie Korony, trybuny nagrodziły Adnana Kovacevicia brawami.

• Płaskie dośrodkowanie Łukasza Kosakiewicza w pole karne sprawiło defensywie sporo problemów, ostatecznie poradził sobie Martin Polacek. Były obrońca Chojniczanki daje póki co bardzo dobrą zmianę.

• Młody piłkarz Korony debiutuje tym samym w rozgrywkach Ekstraklasy.

• Bartosz Kwiecień zmieniony przez Krystiana Misia.

• Na murawie ponownie po zablokowaniu dośrodkowania kładzie się Bartosz Kwiecień, to wygląda na mocny skurcz. Zanosi się na zmianę.

• Jeden z wniosków po 50 minutach meczu - Korona prezentuje się niespodziewanie dobrze, oglądamy sporo zaangażowania w wykonaniu gospodarzy.

• Ivan Jukić przenosi dośrodkowanie z lewej strony pola karnego nad bramką.

• Rzut wolny dla Korony Kielce na połowie Zagłębia, mniej więcej 30 metrów od bramki, tuż przy linii bocznej.

• Krzysztof Janus przytomnie przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie uderzył z półobrotu, trafił jednak tylko w nogi obrońcy.

• Piłka w grze, ma ją Zagłębie Lubin!

• Piłkarze już wracają na boisko!

• Obie drużyny miały sporo sytuacji strzeleckich, problemem jest słaba skuteczność, ale też zwyczajny pech. Z taką grą bramki w drugiej połowie powinny paść. Zostańcie z nami!

• Koniec pierwszej połowy w Kielcach, do przerwy 0:0, choć okazji było sporo!

• Jakub Tosik z żółtą kartką za faul na Ivanie Jukiciu.

• Co za akcja Zagłębia, Bartosz Kwiecień dwukrotnie wybija piłkę z linii bramkowej po uderzeniach Jakuba Świerczoka, ależ blisko goście!

• Role się odwróciły, tuż przed przerwą nieco lepsze Zagłębie.

• Kolejny spalony, tym razem jednak złapany na nim Aleksandar Todorovski.

• Póki co groźnie atakowała głównie Korona, ale widać, że i Zagłębie wyprowadza dziś ciekawe kontry!

• Gol dla Zagłębia, ale na spalonym złapany Lubomir Guldan! Ależ pech gości!

• Krótka przerwa w grze, za nogę trzyma się Bartosz Kwiecień, nie wygląda to jednak na groźniejszy uraz.

• Szybka akcja Zagłębia Lubin i z ostrego kąta Jakub Świerczok trafia tylko w słupek, mało brakowało!

• Jarosław Jach z żółtą kartką za przerwanie kontry rywala.

• Fantastyczny strzał Mateusza Możdżenia trafia w poprzeczkę, ależ uderzenie!

• Rzut wolny dla Korony około 20 metrów od bramki.

• Tym razem świetne dośrodkowanie z prawej strony pola karnego Zagłębia, do piłki dopada Ken Kallaste, Estończyk huknął ile sił w nogach, piłka szybuje wysoko nad bramką!

• Goście starają się uspokoić swoją grę poprzez wymienienie paru podań na własnej połowie.

• Zagłębie odpowiada precyzyjnym dośrodkowaniem na głowę Jakuba Świerczoka, ten jednak myli się z kilku metrów!

• W środku pola faulowany Jakub Żubrowski. Przy piłce nadal Korona Kielce - ofensywa kielczan jest coraz groźniejsza.

• Ivan Jukić odważnie przedarł się w pole karne i oddał podkręcony strzał, ale i tak trafił prosto w Martina Polacka.

• Składna akcja Scyzorów zakończona strzałem po ziemi Mateusza Możdżenia, uderzenie przeleciało tuż obok słupka!

• Póki co znacznie groźniej prezentuje się zespół gospodarzy.

• Na boisku melduje się już Łukasz Kosakiewicz, zmieniając kontuzjowanego Daniego Abalo.

• Jakiejś kontuzji już na początku spotkania nabawił się Dani Abalo - Bartosz Rymaniak sygnalizuje sztabowi medycznemu konieczność zmiany.

• Świetne zagranie do Ivana Jukicia na prawe skrzydło, dalekie, ale nieudane wyjście z bramki zaliczył Martin Polacek, nowy nabytek Korony podał piłkę pod bramki, ale Koroniarze nie oddali nawet strzału!

• Zagranie z lewej strony szesnastki dotarło już do Nabila Aankoura, Marokańczyk uderza w poprzeczkę w znakomitej sytuacji, ależ było groźnie!

• Dani Abalo przyjął piłkę na prawej stronie pola karnego, podanie do środka było jednak niecelne.

• Mocne podanie prostopadłe do Macieja Górskiego, sytuację wyjściem z bramki wyjaśnił Martin Polacek.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy, piłkę ma Korona Kielce!

• Losowanie stron za nami...

• Piłkarze wychodzą na murawę stadionu w Kielcach!

• Sędzią tego spotkania będzie oczywiście Szymon Marciniak, sędzią obsługującym system VAR będzie Paweł Gil.

• Dodatkowo na ławce Korony debiutuje dziś Gino Lettieri.

• Znacznie więcej nowych twarzy znaleźć możemy jednak na ławce rezerwowych.

• W zespole Zagłębia zadebiutuje dziś Jakub Świerczok, w Koronie natomiast swój pierwszy występ zaliczą Zlatan Alomerović, Ivan Jukić i Adnan Kovacević.

• Rezerwowi Zagłębia: Konrad Forenc, Alan Czerwiński, Filip Jagiełło, Bartosz Kopacz, Martin Nespor, Bartłomiej Pawłowski i Arkadiusz Woźniak.

• Rezerwowi Korony: Maciej Gostomski, Jakub Mrozik, Angelos Argyris, Fabian Burdenski, Łukasz Kosakiewicz, Piotr Poński i Krystian Miś.

• Dzisiejszy mecz będzie pierwszym w historii Ekstraklasy z użyciem systemu VAR.

• Znamy składy obu drużyn!

• Dzień dobry Państwu, z tej strony Piotr Bernaciak, zapraszam na relację live z meczu Korona Kielce - Zagłębie Lubin!

Bartosz Głąb

1/4
przejdź do galerii

Mecz Korona - Zagłębie ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©brak

Mecz Korona - Zagłębie ONLINE. W ostatnim spotkaniu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Oba zespoły dobrze poczynały sobie w przerwie między sezonami na rynku transferowym i dzisiaj zobaczymy, czy nowi zawodnicy pokażą jakość.

Korona Kielce bardzo udanie kończyła zeszły sezon Lotto Ekstraklasy, bo na 5. miejscu, tuż za plecami czwórki zespołów, które do ostatniej kolejki biły się o tytuł mistrza Polski.
Jednak do ekipy z Kielc przyszedł nowy właściciel klubu, Niemiec Dieter Burdenski, który zrobił dużą rewolucję w klubie na czele ze zwolnieniem Macieja Bartoszka, czyli najlepszego trenera zeszłego sezonu, który z Koroną zrobił zdecydowanie wynik ponad stan. Bartoszek swoją trenerską karierę kontynuuje na Białorusi, a do zespołu z Kielc przyszedł Gino Lettieri. O włoskim trenerze już było słychać w okresie przygotowawczym, gdy najpierw skrytykował ubiór Miguela Palanci, a później orzekł, że w jego zespole nie ma miejsca dla muzułmanów. Palanca musiał odejść z klubu wraz z wieloma zawodnikami, a do klubu w zamian przybyło aż sześciu obcokrajowców i tylko jeden polski rodzynek, Łukasz Kosakiewicz.

Zagłębie natomiast po znakomitym sezonie 2015/16, teraz zdecydowanie padli ofiarą słynnego "pocałunku śmierci", czyli grę w europejskich pucharach okupili słabą postawą w Lotto Ekstraklasie. "Miedziowi" musieli walczyć o utrzymanie w lidze w grupie spadkowej. Do zespołu z Lubina przyszło kilku znanych w Polsce graczy z naprawdę ciekawą przeszłością. Między innymi Jakub Świerczok, były gracz FC Kaiseslautern, Adam Matuszczyk, które całą karierę spędził w Bundeslidze, czy 2. Bundeslidze, czy Bartłomiej Pawłowski, niegdyś zawodnik hiszpańskiej Malagi, ale później nie potrafił pokazać się ze swojej dobrej strony w kolejnych zespołach. Z osłabień warto zwrócić uwagę na odejścia Łukasza Piątka i Dorde Cotry. Byli to podstawowi gracze w zeszłym sezonie.

Oba zespoły w poprzednich rozgrywkach mierzyły się dwukrotnie, w tym również na rozpoczęcie sezonu. Wtedy jednak mecz miał miejsce w Lubinie i tam Zagłębie rozbiło Koronę aż 4:0. Później pod koniec listopada już w Kielcach lepszy okazał się zespół "Złocisto-krwistych", który wygrał spotkanie 2:1. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już dzisiaj wieczorem!

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Korona Kielce: Gostomski - Kallaste, Kovacević, Kwiecień, Rymaniak - Jukić, Możdżeń, Aankour, Żubrowski, Abalo - Górski;
Zagłębie Lubin: Polacek - Dziwniel, Jach, Guldan, Todorowski - Janoszka, Tosik, Starzyński, Kubicki, Janus - Buksa.

NIE ZAGRAJĄ
Korona Kielce: Burdenski, Cebula, Demjak, Diaw, Gardawski, Kaczarawa, Kiełb (kontuzje)
Zagłębie Lubin: Bonecki, Madera, Mucha (kontuzje)

SĘDZIA
Szymon Marciniak (Płock) - w dzisiejszym spotkaniu pierwszy raz w historii zostanie w pełni użyty system VAR. Do tej pory był on jedynie testowany na kilku stadionach, w tym na zakończenie zeszłego sezonu właśnie w Kielcach. Pierwszy raz oficjalnie w Polsce VAR został użyty na meczu o Superpuchar Polski w Warszawie, a dzisiaj ma okazję debiutować w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Jak na razie jedynym polskim arbitrem, który jest uprawniony przez UEFA do prowadzenia spotkań z systemem VAR jest właśnie Szymon Marciniak.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

Korona - AEK Ateny 0:1 (Mecz Towarzyski)
Werder II Brema - Korona 2:4 (Mecz Towarzyski)
VfB Oldenburg - Korona 1:2 (Mecz Towarzyski)
Korona - Puszcza Niepołomice 0:0 (Mecz Towarzyski)

Zagłębie - Odra Opole 1:1 (Mecz Towarzyski)
Zagłębie - Cracovia 2:0 (Mecz Towarzyski)
Zagłębie - Piast Gliwice 1:1 (Mecz Towarzyski)
Zagłębie - Pogoń Szczecin 1:2 (Mecz Towarzyski)
Zagłębie - Hapoel Beer Szewa 1:2 (Mecz Towarzyski)
Zagłębie - AEK Larnaka 0:0 (Mecz Towarzyski)

Korona Kielce - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję z meczu Korona - Zagłębie przeprowadzi od 17:55 Eurosport HD. Wstęp do spotkania rozpocznie się już o 17:30. Relacja LIVE w GOL24.pl.

Kto wygra mecz Ekstraklasy Korona Kielce - Zagłębie Lubin?