Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)
2018-05-13 18:00

Zagłębie Lubin

1

Jagiellonia Białystok

2

• Koniec spotkania! Jagiellonia wygrywa w Lubinie z Zagłębiem 2:1. Gole dla białostoczan strzelali Taras Romanczuk i Bartosz Kwiecień, a honorowe trafienie dla "Miedziowych" było dziełem Jakuba Tosika.

Na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze 2:0 (Szymański 22', Bochniewicz 75' samob.)
    • Wisła Płock - Korona Kielce 4:1 (Kante 2' i 42', Biliński 14', Varela 89; k. - Kądzior 78' k.')
    • 90. minuta Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (Gytkjaer 49')
  • Teraz gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym faulu na Jakubie Maresie! Upadł teatralnie przed Guilherme!

• Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej odsłony. I Piotr Wlazło skoszony przez Bartłomieja Pawłowskiego. Niektórzy z podlaskiej drużyny domagali się czerwonej kartki, ale bezskutecznie.

• Sasa Balić również z żółtą kartą (dziewiątą).

• Całkiem niepotrzebnie zaostrza się to spotkanie. Roman Bezjak faulował rywala. a sprawiedliwość chciał wymierzyć sprawiedliwość. Żółta kartka dla napastnika Jagiellonii (nie zagra w ostatnim meczu ligowym)...

• Lubomir Guldan dopada do centry Filipa Starzyńskiego na wysokości bliższego słupka i podbija ją nad bramkarzem w stronę dalszego. Niemal z linii bramkowej do siatki kieruje ją Jakub Tosik, uprzedzając obrońcę Jagiellonii!

• "MIEDZIOWI" ŁAPIĄ KONTAKT! JAKUB TOSIK!!!

• Tej niedzieli nie będzie dobrze wspominać Jakub Mares. Znowu nie trafia w piłkę w polu karnym po podaniu Filipa Starzyńskiego.

• Rozpędzonego Sasą Balicia powalił na murawę Roman Bezjak. Centrostrzał Filipa Starzyńskiego wpada do "koszyczka" Mariana Kelemena.

• "Żółtko" dla Cilliana Sheridana.

• W pierwszej akcji Roman Bezjak zdołał wywalczyć rzut rożny. Guilherme w narożniku, ale pewnie interweniuje Dominik Hładun.

• Roman Bezjak wchodzi za Przemysława Frankowskiego.

• Piotr Wlazło w roli lewoskrzydłowego wrzuca fałszem w pole karne rywala. Cillian Sheridan skoczył jednak niżej od Lubomira Guldana.

• 3 890 widzów w Lubinie.

78. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Wisła Płock - Korona Kielce 3:1 (Kante 2' i 42', Biliński 14' - Kądzior 78' k.')
    • Wisła Kraków - Lech Poznań 0:1 (Gytkjaer 49')
  • ... a w Zagłębiu Łukasz Janoszka wchodzi za Filipa Jagiełłę.

• Za Arvydasa Novikovasa wchodzi Jakub Wójcicki...

• Filip Jagiełło w roli lewoskrzydłowego centruje w pole karne. Ivan Runje wyjaśnia sytuacje wybiciem na rzut rożny. Po nim nieudany strzał gospodarzy - Marian Kelemen z "piątki".

• Lubomin Guldan, do którego wróciła opaska kapitana, wygarnia piłkę spod nóg Cilliana Sheridana. Wślizgiem wybija ją poza linię końcową. Po kornerze Bartosz Kwiecień główkuje metr obok prawego słupka.

• Taras Romanczuk chciał drugi raz dzisiaj wpisać się na listę strzelców. Huknął co sił zza linii 16. metra ponad bramką "Miedziowych".

• Sasa Balić niemal idealnie podłączył się środkiem do akcji ofensywnej. Niemal, bo uderzył z woleja po łuku, a nie po cięciwie. Marian Kelemen z "piątki".

• Rzut wolny dla gospodarzy. Filip Starzyński ustawia piłkę ok. 30 metrów od bramki i uderza wysoko nad bramką.

• Zmiana w ekipie gości. Piotr Wlazło zastępuje Martina Pospisila.

• Jakubowi Maresowi brakowało centymetrów, by skierować piłkę do siatki Jagiellonii z kilku metrów! To powinien być gol!

• ... i Bartłomiej Pawłowski zmienia Bartosza Ślisza.

• Owacja na stojąco dla schodzącego z boiska Aleksandara Todorovskiego. To jego ostatni występ w barwach "Miedziowych". Na murawie jest już Alan Czerwiński.

Todorovski miał też szpaler i otrzymał pamiątkową koszulkę.

• Łukasz Burliga z żółtą kartką. To 14. w tym sezonie.

• 55. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej[/b]

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:0 (Szymański 22')
    • Wisła Płock - Korona Kielce 3:0 (Kante 2' i 42', Biliński 14'')
  • Bardzo dobre dośrodkowanie z prawego narożnika na 6. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Bartosz Kwiecień. Mocnym uderzeniem głową pokonuje Dominika Hładuna!

• BARTOSZ KWIECIEŃ PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• A teraz korner dla piłkarzy Ireneusza Mamrota.

• Z rzutem rożnym poradzili sobie piłkarze Jagiellonii, ale piłka spadła na 30. metr pod nogi Filipa Jagiełły. Jego płaską próbę pewnie wyłapuje Marian Kelemen.

• W odpowiedzi bardzo dobrą okazję marnuje Jakub Mares! Strzela z pola karnego wprost w bramkarza gości!

• Przemysław Frankowski urwał się prawą stroną i podaje przed pole karne do Martina Pospisila. Czech uderza bez przyjęcia metr-półtora nad poprzeczką.

• Druga połowa rozpoczęta.Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie - Jagiellonia. Po pierwszej połowie prowadzą goście po golu Tarasa Romanczuka.

• +1' Po doliczeniu jednej minuty Jarosław Przybył kończy pierwszą połowę w Lubinie. Zagłębie przegrywa z Jagiellonią po golu Tarasa Romanczuka.

Na innych boiskach grupy mistrzowskiej - PRZERWA

• Wisła Kraków - Lech Poznań 0:0
  • Spóźniony wślizg i faul Jakuba Tosika na Cillianie Sheridanie. Żółta kartka.

• Nieudane dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego. Posyła piłkę akurat tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Przemysław Frankowski wystartował do kontry w postaci podania na wolne pole. Bartosz Kopacz przecina podanie w kole środkowym. Gdyby nie on, to skrzydłowy Jagiellonii pobiegłby sam na bramką gospodarzy.

• Zdaniem arbitra Jakub Tosik faulował Nemanję Mitrovicia. Obaj zawodnicy poszli na wślizgu do bezpańskiej piłki, a pomocnik Zagłębia nie mógł uwierzyć, że to on przewinił.

• Po chwili próba centrostrzału Arvydasa Novikovasa. Brakowało ok. 2-3 metrów do celu.

• Cillian Sheridan... Co on tu zrobił?! Zaczęło się od rajdu Arvydasa Novikovasa, który wyciągnął z bramki Dominika Hładuna. Litwin podaje do kolegi z drużyny, który nie trafił czysto w piłkę...

• Łukasz Burliga nadepnął na stopę Sasy Balicia. Mimo że obrońca Zagłębia leżał na murawie to sędzia nakazał grać dalej. Kontra białostoczan skończyła się kilka metrów za linią środkową.

• Rzut rożny dla Zagłębia z prawej strony. Centra na bliższy słupek, gdzie... Cillian Sheridan mocną główką wyjaśnia sytuację wybiciem poza pole karne.

• Żółta kartka dla Jakuba Maresa za faul na Bartoszu Kwietniu. Za mocno wypuścił sobie piłkę i chcąc naprawić swój błąd, sfaulował rywala. Dla niego sezon już się skończył - nie zagra w ostatnim meczu ligowym.

• 1/0 Strzały/strzały celne 6/3

• Piłkarze Mariusza Lewandowskiego mają problem z wyjściem z piłką poza linię środkową.

Chociaż teraz się udało .Jakub Mares w roli prawoskrzydłowego i piłka trafia pod nogi Jakuba Tosika. Ten uderza z ok. 18 metrów obok lewego słupka bramki Mariana Kelemena.

• Mały spoiler

• Bardzo dobre (i sprytne) zagranie Guilherme obok muru na 5. metr, skąd Taras Romanczuk kieruje piłkę do siatki obok bezradnego Dominika Hładuna!

• GOL DLA JAGIELLONII! TARAS ROMANCZUK!!!

• Rzut wolny dla gości z lewej strony. Dobrze centrował na dalszy słupek Guilherme, lecz był tam jedynie Jakub Tosik. Niebezpieczeństwo zażegnane.

• Nieudany cross Łukasza Burligi na lewą stronę do Guilherme. Dostał piłkę kilka metrów za plecy.

• 20. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Legia Warszawa - Górnik Zabrze 0:0
    • Wisła Płock - Korona Kielce 2:0 (Kante 2, Biliński 14'')
  • Ciekawie zapowiadała się akcja lubinian przed polem karnym Jagiellonii. Jednak podanie do Jakuba Maresa było bardzo niedokładne.

• I w bramce Zagłębia jest... Arvydas Novikovas. Chciał wjechać do niej z piłką, ale że został wzięty w "sandwich" przez dwóch obrońców gospodarzy, to znalazł się w niej jedynie Litwin.

• Trochę to trwało, ale wydaje się, że z zawodnikiem Jagiellonii jest wszystko w porządku.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Łukasz Burliga.

• 9. minuta na innych boiskach grupy mistrzowskiej

• Wisła Płock - Korona Kielce 1:0 (Kante 2')
  • Dominik Hładun wybija piłkę sprzed linii końcowej do boku pod nogi Guilherme. Jego centra była podbita i wyszła na rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Bartosz Kwiecień nie zdążył uderzyć w stronę bramki. Uprzedził go Lubomir Guldan.

• Napastnik Jagiellonii jest coraz bliżej celu! Huknął z 17 metrów po dalszym rogu, gdyby nie rykoszet po nodze Bartosza Kopacza, to zapewne wpisałby się na listę strzelców!

• Cillian Sheridan znowu w roli głównej. Przejął bezpańską piłkę przed linią 16. metra i płaskim uderzeniem chciał pokonać bramkarza Zagłębia. Ten spokojnie chwyta piłkę.

• Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Guilherme z lewej strony. Po chwili Cillian Sheridan składał się do strzału z "szesnastki". W ostatniej chwili powstrzymał go Lubomir Guldan.

• Pinball ok.25 metrów od bramki "Miedziowych". W końcu piłka trafia pod nogi Przemysława Frankowskiego. Ten uderza prostym podbiciem w środek bramki, czym znacznie ułatwił Dominikowi Hładunowi interwencję .

• Jarosław Przybył gwiżdże i pierwszą połowę zaczynają przyjezdni!

• Obie "jedenastki" powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Aleksandar Todorovski i Taras Romanczuk!

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Piotr Leciejewski - Łukasz Janoszka, Arkadiusz Woźniak, Patryk Tuszyński, Alan Czerwiński, Bartłomiej Pawłowski, Daniel Dziwniel.

• W rundzie jesiennej Jagiellonia wygrała z Zagłębiem 3:1. Na listę strzelców wpisali się Fedor Cernych, Karol Świderski i Przemysław Frankowski. Honorowe trafienie dla "Miedziowych" zanotował Jakub Świerczok.

Natomiast na wiosnę to lubinianie byli górą. Wygrali u siebie po bramce Filipa Starzyńskiego.

Jak będzie dzisiaj?

• Przyda się wsparcie w Lubinie

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 8. miejscu grupy mistrzowskiej z dorobkiem 49 porażek. Tyle samo ma będąca piętro wyżej Korona Kielce, ale zawodnicy Mariusza Lewandowskiego będą chcieli zmazać plamę w postaci dwóch porażek z rzędu (a trzech w ostatnich czterech spotkaniach).

Z kolei białostoczanie, którzy zgromadzili 61 punktów, są wiceliderem. Do legii tracą trzy "oczka", a na będącym na najniższym stopniu podium Lechem dwa punkty przewagi (czwarty Górnik ma 57 punktów a Wisła Płock i Wisła Kraków - po 54)

• Rezerwowi Jagiellonii Białystok: Mariusz Pawełek - Roman Bezjak, Guti, Jakub Wójcicki, Rafał Grzyb, Piotr Wlazło, Karol Świderski.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Bartosz Głąb:

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• Wszyscy znamy slogan, że "dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe". Z tego założenia wychodzą też w Jagiellonii, która za 25 minut zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem. Żeby przedłużyć swoje szanse o mistrzostwo, musi dzisiaj wygrać i jeszcze liczyć na potknięcie Legii (o 18 gra u siebie z Górnikiem Zabrze). Czy wszystko pójdzie dzisiaj po myśli Ireneusza Mamrota i jego zawodnikom? A może Mariusz Lewandowski nakreślił plan, który powstrzyma żółto-czerwonych?

Bartosz Głąb

Zagłębie Lubin -Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski

Zagłębie - Jagiellonia ONLINE. Jagiellonia Białystok w przedostatniej kolejce sezonu pojedzie do Lubina na mecz z Zagłębiem. "Miedziowi" w rundzie finałowej nie walczą już o nic, ale rywale nie mają z nimi łatwo. Jagiellonia natomiast potrzebuje zwycięstwa, by wciąż marzyć o zdobyciu tytułu mistrza Polski. Relacja na żywo w GOL24!

Mecz Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok ONLINE

Zawodnicy Jagiellonii Białystok w rundzie finałowej radzą sobie w kratkę. Na pięć spotkań wygrali dwa, dwa przegrali i raz zremisowali. Na pewno ich morale podbudowała wygrana w środku tygodnia na Bułgarskiej z Lechem Poznań (2:0) w naprawdę dobrym stylu.
Wcześniej podopieczni Ireneusza Mamrota zremisowali bezbramkowo w Białymstoku z Legią Warszawa, co oznacza, że zdobyli najwięcej punktów w bezpośrednich meczach drużyn pozostających w walce o tytuł mistrza Polski.

Jagiellonia dopiero teraz weszła na wyższe obroty, bo pierwsze spotkania w rundzie finałowej pozostawiały wiele do życzenia. Porażki u siebie z Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków wprowadziły niepewność wśród ekspertów, czy Jagiellonia wytrzyma psychicznie walkę do końca o mistrzostwo kraju.

Od dzisiejszego spotkania będzie zależało bardzo wiele. Jeśli Jagiellonia zdobędzie mniej punktów od Legii, która gra u siebie z Górnikiem Zabrze, to zespół ze stolicy będzie mógł świętować tytuł. Tylko teoretyczne szanse ma jeszcze Lech Poznań, który w tej chwili traci dwa punkty do Jagiellonii.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Piłkarze Zagłębia w rundzie finałowej nic już nie muszą. Teoretycznie mogą zająć w lidze jeszcze nawet piąte miejsce, ale jest to mało prawdopodobne, bo do szóstego i piątego miejsce tracą aż pięć punktów. "Miedziowi" jednak dopiero w środku tygodnia wyraźnie przegrali spotkanie, kiedy w Krakowie ulegli Wiśle aż 0:3. Byli za to w stanie prowadzić wyrównane boje z czołówką. Z Lechem przegrali zaledwie 0:1, a przy Łazienkowskiej z Legią zwyciężyli 1:0.

- Przede wszystkim chcemy przed własną publicznością się zrehabilitować za dwa ostatnie mecze i zdobyć trzy punkty. Każdy, kto wyjdzie na boisko, ma zostawić na murawie serce, niezależnie od wyniku. Jestem przekonany, że trzy punkty zostaną w Lubinie - podkreśla Mariusz Lewandowski.

W pierwszym w tym roku meczu pomiędzy Zagłębiem i Jagiellonią w Lubinie górą było Zagłębie. Na początku kwietnia zespół z Lubina wygrał 1:0 po bramce Filipa Starzyńskiego. Wcześniej pod koniec października zeszłego roku to Jagiellonia wygrała w Białymstoku 3:1 po trafieniach Fiodora Cernycha, Karola Świderskiego i Przemysława Frankowskiego. Jedyną bramkę dla Zagłębia w tamtym spotkaniu zdobył Jakub Świerczok, który obecnie jest już zawodnikiem bułgarskiego Łudogorca Razgrad.

NIE ZAGRAJĄ
Zagłębie Lubin: Mazek (kontuzja);

Jagiellonia Białystok: brak

PRZEWIDYWANE SKŁADY
Zagłębie Lubin: Hładun - Balić, Dąbrowski, Guldan, Czerwiński - Tosik, Matuszczyk, Kubicki - Tuszyński, Mares, Starzyński;

Jagiellonia Białystok: Kelemen - Guilherma, Mitrović, Runje, Burliga - Novikovas, Romanczuk, Pospisil, Kwiecień, Frankowski - Sheridan.

FORMA W OSTATNICH MECZACH
ZAGŁĘBIE LUBIN
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:0 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 0:2 (Lotto Ekstraklasa)
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 1:2 (Lotto Ekstraklasa)
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 0:1 (Lotto Ekstraklasa)

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:2 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:0 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:1 (Lotto Ekstraklasa)
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 0:3 (Lotto Ekstraklasa)
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:2 (Lotto Ekstraklasa)

SĘDZIA
Jarosław Przybył (Kluczbork) - etatowy arbiter Lotto Ekstraklasy. W tym sezonie prowadził również aż cztery mecze Pucharu Polski. Trzykrotnie gwizdał piłkarzom Jagiellonii Białystok i dwukrotnie Zagłębia Lubin. Sędziami VAR na tym spotkaniu będą Tomasz Musiał i Tomasz Listkiewicz.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisję ze spotkania 36. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok od 17:55 przeprowadzi nSport+ HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Lubinie skomentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski. Studio Multiligi+ rozpocznie się już o 17:00 na CANAL+Sport HD. Relacja LIVE w GOL24.pl!