Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 4. kolejka
2017-08-05 18:00

Zagłębie Lubin

3

Pogoń Szczecin

0

• Za wspólnie spędzone 90 minut dziękuje i zapraszam na kolejne relacje LIVE, w naszym serwisie! Życzę dobrego wieczoru!

• Typowy mecz dwóch połówek. Pierwsza zdecydowanie pod dyktando Zagłębia, okraszona dwoma golami. Druga już pod batutą Pogoni, ale w porównaniu do gospodarzy nie potrafili strzelić chociażby gola, przy tym tracąc jeszcze jednego. Oglądaliśmy bardzo ciekawe widowisko, dzięki któremu Zagłębie wskakuje pierwsze miejsce w tabeli!

• Piotr Lasyk gwiżdże po raz ostatni! Zagłębie wskakuje na fotel lidera.

• Arkadiusz Woźniak zagrywa długie krosowe podanie do Świerczoka, ten indywidualnie radzi sobie z defensorami rywala i pewnie pokonuję Załuskę.

• GOOL! Jakub Świerczok strzela drugą bramkę w dzisiejszym spotkaniu!

• Strzał Dawida Korta z dystansu, ale strzał był bardzo słaby i spokojnie wyłapuje go Polacek.

• Jakub Świerczok decyduje się na nieprzygotowany strzał i spokojnie piłkę łapie Załuska.

• Słaba frekwencja na stadionie w Lubinie.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje także Piotr Stokowiec. Filip Starzyński zmieniony przez Łukasza Janoszkę.

• Bartosz Kopacz ukarany żółtą kartką.

• Znakomicie dograł w pole karne Filip Starzyński, ale z 5 metra w bramkę nie trafia Bartosz Kopacz.

• Ostatnia zmiana w szeregach Pogoni. Marcin Listkowski zmienia Kamila Drygasa.

• Zaskakujące uderzenie Ricardo Nuensa, które ledwo obronił Polacek. Dobitka Frączczaka już niecelna.

• Adam Frączczak uderza bardzo niecelnie po dośrodkowaniu Cornela Rapy.

• Dariusz Formella nieźle dośrodkowuje w pole karne, ale wszyscy włącznie z obrońcami Zagłębia i napastnikami Pogoni mijają się z piłką.

• Strzał Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale pomocnik gospodarzy nieznacznie się myli!

• Pogoń próbuje próbuje i próbuje. W tym przypadku zmasowany atak nie przynosi żadnych korzyści.

• Zmiana w szeregach Zagłębia. Jakub Tosik zmienia Filipa Jagiełło.

• Powrócił na murawę pomocnik Portowców.

• Poważnie ucierpiał przy starciu z rywalem Kamil Drygas. Nie wiadomo czy da radę grać dalej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gyurcso, zamieszania w polu karnym , ale w ostatniej chwili piłkę wyłapuje Polacek.

• Znakomite prostopadłe podanie do Adama Frączczaka, ale kapitan gości po raz kolejny nie potrafi opanować piłki w polu karnym rywala.

• Jakub Świerczok uderza z dystansu broni Załuska, dobija Woźniak i po raz kolejny świetnie broni Załuska. Zrehabilitował się za wpadkę przy pierwszym golu golkiper Portowców.

• Arkadiusz Woźniak za dyskusje z arbitrem ukarany zostaję żółtym kartonikiem.

• Świetną zmianę dał Dawid Kort. Po raz kolejny pomocnik gości znakomicie zagrywa w pole karne, ale nie wykorzystuję sytuacji jego kolega z drużyny,

• Ależ zmarnował 100% szansę Dariusz Formella. Dawid Kort wystawia idealna piłkę dla byłego gracza Lecha, a ten w sytuacji sam na sam uderza bardzo wysoko ponad bramką.

• Strzał z 16 metra Arkadiusza Woźniaka okazał się zbyt lekki i spokojnie wyłapuje futbolówkę Załuska.

• Z wielką chęcią wyszli na drugą połowę Portowcy. Wiadomo nie mają nic do stracenia. Na razie nie ma to jednak przełożenia na konkretne sytuacje.

• Brzydki faul Sebastiana Rudola, który zatrzymuje kontrę wyprowadzaną przez Starzyńskiego i mamy kartkę dla stopera gości.

• No i zaczynamy drugą część meczu!

• Z boiska zejdzie też Tomasz Hołota, a pojawi się na nim Jakub Piotrowski.

• Rafała Murawskiego zmieni Dawid Kort.

• Wracamy po przerwie! Maciej Skorża szybko reaguje! W przerwie nastąpi podwójna zmiana!

• Mecz zdecydowanie rozgrywa się pod dyktando Zagłębia Lubin. Do przerwy Pogoń nie mogła nawet w małym stopniu ukuć swoich rywali. Jak będzie po przerwie? Zobaczymy za 15 minut!

• Dwie doliczone minuty minęły i sędzia kończy pierwszą część spotkania.

• Jak się okazało w powtórkach, akurat Arkadiusz Woźniak na ofsajdzie nie był. Niestety Piotr Lasyk nie ma dostępu do systemu VAR. Powinno być 3:0.

• Piłka znowu wpada do sitaki, tym razem po strzale Arkadiusz Woźniaka! Sędzia boczny jednak podnosi chorągiewkę i na tablicy dalej mamy 2:0.

• Świetne krosowe podanie Jakuba Świerczoka, do futbolówki dopadł Starzyński, ale jego indywidualna akcja nie przynosi efektu.

• Dośrodkowanie Adama Gyurcso na głowę przyjął Arkadiusz Woźniak.

• Rzut wolny dla Pogoni w niedalekiej odległości do bramki Polacka. Może jakiś gola do szatni?

• Po drugim golu mecz troszkę spuścił z tonu. Widać że teraz Zagłębie będzie chciało grać troszkę spokojniej,

• Pogoń Szczecin dzisiaj kompletnie bez pomysłu. Akcje Portowców kończą się na jakimś 30 metrze od bramki Polacka.

• Idealne podanie Alana Czerwińskiego za plecy Sebastiana Rudola, Jakub Świerczok świetnie przyjmuję piłkę na klatkę piersiową i pewnym strzałem w długi róg pokonuje Łukasza Załuskę.

• GOOOL! Jakub Świerczok podwyższa prowadzenie Zagłębia!

• Zdołał oddać strzał głową Jakub Świerczok, ale piłka leciała tak wolno że Łukasz Załuska zdołałby złapać ją z 5 razy.

• Kolejne dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego, tym razem z rzutu wolnego i po raz kolejny nie daje to większego zagrożenia.

• Co teraz się wydarzyło! Świetne dogranie Adama Gyurcso, piłka spadła wprost na głowę Adama Frączczaka, ale kapitan gości nie trafia z 3 metrów do bramki! Coś niebywałego.

• No i jest zmiana, o której była mowa. Jakub Świerczok melduje się na murawie za kontuzjowanego Nespora.

• No i Martin Nespor nie da rady kontynuować gry. Zaraz zmieni go Jakub Świerczok.

• Filip Jagiełło wychodzi sam na sam z Załuską, ale marnuje 100% okazję! Miał bardzo dużo czasu.

• Strzelec gola Martin Nespor poturbowany po walce z jednym z rywali i potrzebuje pomocy medycznej,

• Strzał sprzed pola karnego Martina Nespora leci bardzo wysoko ponad bramką.

• Znakomite prostopadłe podanie Filipa Starzyńskiego do Arkadiusza Woźniaka. Strzał z ostrego kąta spokojnie broni golkiper Pogoni.

• Świetna składna akcja Zagłębia. Po raz kolejny znakomicie podłączył się Daniel Dziwniel, zagrywa w pole karne, gdzie Arkadiusz Woźniak z woleja uderza wprost w ręce Załuski.

• Strzał w długi róg Filipa Starzyńskiego, ale znakomicie broni Łukasz Załuska!

• Rzut wolny dla Zagłębia tuż sprzed pola karnego Pogoni! Na 17 metrze faulowany był Arkadiusz Woźniak!

• Pierwsza próba ataku Pogoni Szczecin zatrzymana tuż przed polem karnym przez Dziwniela.

• Tak właśnie wyglądał pierwszy gol dzisiejszego pojedynku.

• Atakowali, atakowali i już w 6 minucie udało się otworzyć wynik spotkania! Mocne dośrodkowanie w pole karne Pogoni, do piłki dopada Martin Nespor, który strzałem głową pokonuje Załuskę. Podkreślić trzeba też że futbolówka załamała ręce bramkarz gości. Duży błąd doświadczonego golkipera.

• GOOOL! Zmasowany atak przynosi efekt i Martin Nespor zdobywa gola!

• W pierwszych minutach dużo bardziej zdecydowane Zagłębie. Kolejny rzut rożny, z którym na spokojnie radzą sobie obrońcy Portowców.

• Po którym jednak znów nic ciekawego się nie dzieje.

• Efektowna sztuczka Filipa Jagiełły i pomocnik gospodarzy wywalczył kolejny rzut rożny.

• Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego piłka wybita z pola karnego gości.

• Zaczynamy!

• Trwa przywitanie kapitanów! Już tylko moment dzieli nas od pierwszego gwizdka Piotra Lasyka.

• W ostatniej chwili kontuzji dostał Jarosław Fojut. Zmieni go Sebastian Rudol.

• Dzisiaj na środku obrony Pogoni Szczecin zagra Lasha Dvali, który wraca po rocznej przerwie do Ekstraklasy! Wcześniej grał w Śląsku Wrocław.

• Dzisiaj swój 80 mecz w Ekstraklasie rozegra Ricardo Nunes, a 60 Martin Polacek.

• Garść ciekawostek przed meczem.

• Pogoń początku sezonu 2017/18 do udanych na pewno nie zaliczy. Dwie porażki i jedno zwycięstwo nie jest szczytem marzeń fanów ze Szczecina. Czy dzisiaj podopieczni Macieja Skorży wyrwą komplet punktów?

• Adam Frączczak założy dzisiaj opaskę kapitana drużyny Portowców.

• Zagłębie mogło mieć w tej chwili komplet zdobytych punktów, jednak w ostatniej sekundzie meczu z Bruk-Betem Martin Polacek popełnił karygodny błąd, tym samym zaprzepaszczając szansę na trzy punkty dla swojej ekipy.

• Skład Zagłębia Lubin!

• Skład Pogoni Szczecin!

• Witam bardzo serdecznie! Już za chwil kilka rozpocznie się drugi sobotni pojedynek. Naprzeciw siebie staną Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin. Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

red, Jakub Lisowski/Głos Szczeciński

Zagłębie - Pogoń LIVE! Polacek się zrehabilituje?

Zagłębie - Pogoń LIVE! Polacek się zrehabilituje? ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. "Miedziowi" jeszcze w tym sezonie nie przegrali. Co więcej, tak jak Jagiellonia Białystok zdobyliby komplet punktów, gdyby tylko Martin Polacek nie popełnił błędu. Jak pójdzie im z "Portowcami"? Początek o 18:00.

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE

W konfrontacjach Pogoni z Zagłębiem sporo w ostatnich latach było remisów. Choćby w ostatnim sezonie – 1:1 w Lubinie, 1:1 w Szczecinie. Scenariusz obu spotkań był podobny – zachowawcza pierwsza połowa, później bramkę strzelali goście (dla Pogoni Kamil Drygas), a gospodarze wyrównywali (Adam Frączczak w Szczecinie).
W sumie te remisy bardziej przysłużyły się Portowcom, którzy byli w grupie mistrzowskiej, a lubinianie tylko w grupie spadkowej. Utrzymali się, ale kosztowało ich to sporo nerwów, a w dodatku ich lokata była jedną z większych niespodzianek sezonu 2016/17. Rok wcześniej przecież Zagłębie wywalczyło sobie 3. miejsce w lidze i nieźle zaprezentowało się w europejskich pucharach.

W tym sezonie Zagłębie jest w czołówce – wygrało dwa pierwsze mecze, a później zaliczyło pechowy remis w Niecieczy (stracony gol w doliczonym czasie gry). Obecnie są wiceliderami, choć nie prezentują się nadzwyczajnie. Pogoń w tabeli jest 12. i jest to zespół, który wciąż szuka swojej tożsamości pod skrzydłami nowego trenera Macieja Skorży.

- Zaczynamy nowy miesiąc. W sierpniu czeka nas dużo spotkań i to ważnych spotkań, które będą miały konsekwencje na cały sezon. Przed nami czas próby – mówi szkoleniowiec. - Teraz skupiamy się na Zagłębiu. Oczekujemy po naszej grze dużej determinacji, bo Zagłębie to dobrze zorganizowana drużyna, ale też liczę na kolejny krok do przodu w organizacji naszej gry.
Skorża nie ma idealnej sytuacji, bo w składzie nie ma napastnika gotowego do ostrej walki przez 90 minut. Kontuzje leczą Łukasz Zwoliński, Spas Delew, a Adam Frączczak dopiero wraca do formy po urazie. Kto zagra od 1. minuty na szpicy w Lubinie jest jednym ze znaków zapytania.

W Zagłębiu są wściekli, że dali sobie wyrwać zwycięstwo w samej końcówce meczu z Termaliką. - Jesteśmy źli na siebie, ale dalecy od załamywania się. Mam nadzieję, że sportowa złość, która w nas jest, przełoży się na lepszą grę w kolejnych meczach - uważa Piotr Stokowiec.

Czy w obliczu tak dużego błędu pozycja Polacka jest zagrożona? Raczej nie. Po pierwsze Stokowiec nigdy nie skreśla swoich piłkarzy po jednym czy drugim błędzie, a po drugie... nie ma w tym momencie na ławce rezerwowych golkipera gwarantującego odpowiednią jakość.

Jeden z kapitanów Zagłębia Konrad Forenc nie może zaliczyć swoich ostatnich występów w LOTTO Ekstraklasie do udanych, a 21-letni Dominik Hładun to wciąż melodia przyszłości. W Lubinie trwają więc poszukiwania bardziej doświadczonego zmiennika dla Polacka.

Negocjacje z norweskim Brann Bergen w sprawie wykupu Piotra Leciejewskiego się przeciągają, bo do łatwych nie należą. Do zamknięcia okna transferowego pozostał jeszcze niemal cały miesiąc.

Lubinianie znaleźli już za to konkurenta do gry na lewej obronie dla Daniela Dziwniela. Został nim 12-krotny reprezentant Czarnogóry Saša Balić.

Współpraca: Piotr Janas/Gazeta Wrocławska

Nie zagrają:

Zagłębie: Sebastian Madera, Sebastian Bonecki, Patryk Mucha (kontuzje)
Pogoń: Spas Delev, Łukasz Zwoliński (kontuzje)

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport (w internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online). Komentują Robert Skrzyński i Maciej Murawski. Reporterami z murawy będą Paulina Czarnota-Bojarska oraz Mariusz Wróblewski. Relacja LIVE z meczu Zagłębie - Pogoń w GOL24.pl. Początek o 18:00.