Czterech zawodników LOTTO Ekstraklasy zagrało w barwach Słowacji

Kaja Krasnodębska
Piłkarz Piasta zagrał w reprezentacji Słowacji
Piłkarz Piasta zagrał w reprezentacji Słowacji Jakub Kowalski
Święta za nami, do powrotu rozgrywek LOTTO Ekstraklasy już coraz bliżej. Większość piłkarzy powróciła do treningów w klubach. Wciąż kilku jednak brakuje. Między innymi czterech Słowaków, którzy wraz z nowym rokiem udali się na zgrupowanie rodzimej reprezentacji.

[cs]Martin Bukata z Piasta Gliwice oraz występujący na co dzień w Bruk-Becie David Guba, Roman Gergel oraz Patrik Misak nie próżnują już od dłuższego czasu. Wraz z nowym rokiem rozpoczęli bowiem treningi pod okiem selekcjonera reprezentacji Słowacji. Ten, chcąc przetestować swoich zawodników, zaprosił niepowoływanych dotąd piłkarzy na obóz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dzięki temu mieli oni okazję zaprezentować się z jak najlepszej strony i może pozostać w zespole na dłużej.

Poza codziennymi treningami, Słowacy rozegrali także dwa spotkania kontrolne. Ich rywalami była reprezentacja Ugandy, a cztery dni później również kadra Szwecji. Oba mecze okazały się przegranymi dla naszych południowych sąsiadów. Zespołowi z Afryki ulegli 1-3, natomiast czwartkowym popołudniem stracili aż sześć goli, nie zdobywając nawet jednego.

Najwięcej minut pod okiem Jana Kozaka rozegrał Martin Bukata. W pierwszym spotkaniu wybiegł na boisko w wyjściowym składzie i spędził na nim 70. minut, natomiast przeciwko Szwecji dostał możliwość zaprezentowania się w drugiej połowie. W obu starciach wystąpili również David Guba oraz Roman Gergel, natomiast Patrik Misak miał okazję zagrać jedynie w drugim meczu. W czwartek pojawił się na murawie już w przerwie.