Jak nie teraz to kiedy?

Krzysztof Dziedzic
Polonia Warszawa 0:2 Piast Gliwice
Polonia Warszawa 0:2 Piast Gliwice Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Piłkarze Polonii Warszawa swoje ostatnie zwycięstwo w lidze odnotowali 16 sierpnia, zwyciężając poznańskiego Lecha. Odrze ten wyczyn udał się 23 sierpnia. Mija już drugi miesiąc, jak obie ekipy nie wygrały meczu ligowego.

Wyjątkowo bezradni są w tym sezonie zawodnicy Polonii. To nie jest już ta sama drużyna, którą oglądaliśmy rok wcześniej. Zmiany trenerów, mowa o następnych na pewno nie pomaga zawodnikom.

W Odrze mają podobne kłopoty. Niedawno z pracą szkoleniowca pożegnał się Wieczorek, a jego nowy zastępca nie potrafił tchnąć w drużynę nowego ducha.

Sobotni mecz powinien być meczem walki. Obie drużyny czekają na upragnione zwycięstwo, które pozwoli im znacznie odbić się od dna ligowej tabeli. Po dwutygodniowej przerwie powinniśmy spodziewać się ostrej walki.

A co na temat tego spotkania mówi historia? Polonia Warszawa była zespołem który w 1996 roku "przywitał" Odrę Wodzisław na boiskach Ekstraklasy. Nie mogło być inaczej i zespół Odry pewnie pokonał drużynę stołeczną 3:1. Statystycznie zespołem lepszym jest Odra, która zwyciężała dziesięciokrotnie, przy ośmiu wygranych Polonii. Jednak warto wspomnieć, że sztuka wygrywania nad Polonią skończyła się w 2005 roku, bowiem od tego czasu Odra nie potrafi pokonać drużyny ze stolicy.

630 minut bez strzelonego gola - takim wynikiem mogą "pochwalić się" zawodnicy Polonii. Przyznają państwo, że jest to nie lada wyczyn, prawda?