Juniorzy młodsi Lecha Poznań w finale MP

Maciej Lehmann
KKS Lech
Juniorzy młodsi Lecha Poznań po raz czwarty z rzędu staną przed szansą zdobycia mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. W rewanżowym meczu półfinałowym nasi młodzi piłkarze przegrali co prawda z Polonią Warszawa 1:2, ale dzięki bramce zdobytej w wyjazdowym meczu awansowali do finału, w którym zmierzą się z Ruchem Chorzów

Pierwszy mecz w Popowie zakończył się zwycięstwem lechitów 1:0. W rewanżu do 78 min. utrzymywał się bezbramkowy remis. Dwie minuty dzieliły więc Lecha od awansu, ale wtedy gola dla gospodarzy strzelił Szymon Boruń i potrzebna była dogrywka.
W niej lechitom udało się wyrównać po strzale Sebastiana Jarosza.

Jeszcze przed końcem dogrywki "Czarne koszule" strzeliły drugą bramkę, ale dzięki trafieniu na wyjeździe do finału awansował Lech Poznań.

W walce o złoto rywalem młodych piłkarzy Kolejorza będzie Ruch Chorzów, który pokonał u siebie Motor Lublin 3:0. Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 25 czerwca o godzinie 15 w Chorzowie, a rewanż trzy dni później, o 17 w Popowie.

MKS Polonia Warszawa - Lech Poznań 1:0 (0:0), 2:1 po dogrywce

Bramki: Szymon Boruń (78.), Daniel Pik (107.) - Sebastian Jarosz (103.)

Lech Poznań: Bartosz Przybysz - Mateusz Bieniek, Jakub Białczyk, Wiktor Pleśnierowicz (41. Bartłomiej Burman), Kacper Andrzejewski - Eryk Kryg (104. Łukasz Bogajewski), Szymon Czyż, Filip Marchwiński (41. Sebastian Jarosz) - Jakub Karbownik (89. Jakub Kamiński), Kacper Janiak (53. Oskar Nowak), Olaf Kobacki

Zobacz rozmowę Macieja Lehmanna z Karolem Klimczakiem, prezesem Lecha Poznań

Materiał oryginalny: Juniorzy młodsi Lecha Poznań w finale MP - Głos Wielkopolski