Korona - Lechia LIVE!

Damian Wiś›niewski
Korona Kielce podejmuje Lechię Gdańsk
Korona Kielce podejmuje Lechię Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa/x-news
O godzinie 18 rozpoczyna się 25. kolejka Ekstraklasy. Jako pierwsi na boisko wybiegną piłkarze Korony Kielce oraz Lechii Gdańsk. Kto tym meczem zbliży się do pierwszej ósemki?

W poprzedniej kolejce jedni i drudzy dzielili się punktami, nie strzelając choćby jednego gola. Korona grała na wyjeździe i mimo iż przez większą część drugiej połowie miała przewagę jednego zawodnika, to nie potrafiła zamienić jej na wygraną. Gdańszczanie z kolei na własnym boisku podjęli krakowską Wisłę, drużynę walczącą o mistrzostwo kraju, więc uzyskany punkcik można w jakiś sposób uznać za sukces.

Biało-zieloni mają już jednak w przeciwieństwie do koroniarzy jedno odniesione zwycięstwo. W drugim tegorocznym spotkaniu ograli oni na wyjeździe Zawiszę, 3:0, a hat-trickiem popisał się wtedy Patryk Tuszyński. Korona w tej samej kolejce zremisowała na Kolporter Arenie 1:1 z Zagłębiem, a w 22 kolejce obie drużyny przegrały. Kielczanie 0:1 z Legią, a gdańszczanie 2:3 z Pogonią.

W tabeli ligowej wyżej znajdują się podopieczni Michała Probierza. Są oni na pozycji dziewiątej, ze stratą jednego punktu do ósmego Zawiszy. Piłkarze Jose Rojo Martina natomiast są na miejscu 11 i do dzisiejszego rywala tracą trzy oczka. Porażka może sprawić, że trzeba będzie się pożegnać z marzeniami o grze w grupie mistrzowskiej.

Gdy jedni i drudzy starli się ze sobą w tym sezonie po raz pierwszy, na PGE Arenie padł remis 2:2. Szczególnie emocjonująca była pierwsza połowa, w której Lechia wyszła ze stanu 0:2 na 2:2. Dwa gole dla gości zdobył Michał Janota, dla gospodarzy trafiali odpowiednio Piotr Grzelczak oraz Paweł Dawidowicz.

Dotychczas, oba te zespoły w lidze zagrały ze sobą dziewięciokrotnie. Trzy razy był remis, trzy razy wygrała Korona i trzy razy zwyciężała Lechia.

Początek meczu o 18. Zapraszamy na naszą relację live z Kolporter Areny!