Lotto Ekstraklasa. Mariusz Lewandowski: Jeszcze dużo pracy przed nami

red
Lotto Ekstraklasa. Ligowy debiut trener Mariusz Lewandowski zaliczy do udanych. Prowadzone przez niego Zagłębie Lubin pokonało Bruk-Bet Termalicę 4:2. Bohaterem sobotniego starcia był Jakub Świerczok, który popisał się klasycznym hat-trickiem.

Mariusz Lewandowski, trener Zagłębia Lubin:

Po raz kolejny weszliśmy w mecz bardzo nerwowo. Musimy popracować nad tym, żeby zespół był gotowy do takiej gry jak po straconej bramce już od początku spotkania. Gratuluję drużynie tego wygranego meczu, bo na pewno na to zasłużył. Mieliśmy dużo strzałów, dużo akcji. Spotkanie mogło się podobać, ale jeszcze dużo pracy przed nami.

Maciej Bartoszek, Bruk-Bet Termalica:

Mecz dobrze rozpoczęliśmy, otworzyliśmy wynik i mogliśmy doprowadzić do 2:0. Od 25 minuty zaczęła się dominacja Zagłębia, które było bardzo dobrze dysponowane i obnażyło nasze braki w defensywie. W drugiej połowie bardzo mocno weszli rywale, my próbowaliśmy się podnieść i dłużej się utrzymywać przy piłce. A to narażało nas na groźne kontry. Dziś Zagłębie było bardzo dobrze dysponowane.