(kw)
Mariusz Pawełek wierzy, że wykuruje się na mecz Jagiellonii z Arką Gdynia
Mariusz Pawełek wierzy, że wykuruje się na mecz Jagiellonii z Arką Gdynia Andrzej Banaś
Kontuzjowany w meczu Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań bramkarz Żółto-Czerwonych Mariusz Pawełek dochodzi do siebie i wierzy, że będzie do dyspozycji trenera Ireneusza Mamrota na sobotnie starcie z Arką Gdynia.

Mariusz Pawełek zszedł z boiska w 29. minucie potyczki z Kolejorzem. W zamieszaniu podbramkowym został kopnięty przez jednego z rywali w plecy. Pojawił się krwiak, który uciskał na nerw, uniemożliwiając rutynowanemu golkiperowi poruszanie ręką.

- Cały czas chodzę na zabiegi. Krwiak jeszcze jest, ale nie dokucza mi tak bardzo - mówi Pawełek. - Chciałbym już w czwartek trenować z kolegami, ale doktor nie za bardzo chce się na to zgodzić. Do meczu zostało jednak jeszcze kilka dni i jestem dobrej myśli. Wierzę, że będę gotowy - dodaje z uśmiechem.

Wiosną urodzony w Wodzisławiu Śląskim zawodnik, który 17 marca skończy 37 lat, ma rewelacyjne statystyki. W sześciu występach (wliczając to mecz w Poznaniu) tylko raz pozwolił się zaskoczyć, w wygranym 4:1 meczu Jagi z Lechią Gdańsk. W Poznaniu schodził z kontuzją przy wyniku 1:0 dla białostoczan. Marian Kelemen, który go zmienił, pięciokrotnie wyciągał piłkę z siatki, chociaż żadne trafienie dla Kolejorza nie obciąża jego konta.

Spotkanie Jagiellonia - Arka rozpocznie się w sobotę, o godz. 18, na stadionie miejskim w Białymstoku.

Zobacz koniecznie: Dogrywka. Nasz magazyn sportowy po meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok [WIDEO]

Materiał oryginalny: Mariusz Pawełek przed meczem Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia: Wierzę, że będę gotowy - Kurier Poranny