Mecz Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 6. kolejka
2017-08-18 20:30

Cracovia

3

Górnik Zabrze

3

• Za ten pełen emocji mecz serdecznie dziękuje i zapraszam na kolejne relacje LIVE na www.gol24.pl!

• To był mecz pełny emocji! Rozgrywał się on niczym rollercoaster! Najpierw prowadziła Cracovia, później Górnik wydawało się że pewnie prowadzi i nic nie zdoła wyrwać beniaminkowi trzech punktów. Niestety dla podopiecznych Marcina Brosza, dwa rzuty karne pewnie wykorzystał Krzysztof Piątek i mamy remis!

• Koniec! Co to był za mecz!

• Jeszcze kolejna żółta kartką tym razem dla Jakuba Wójcickiego.

• Tym razem Krzysztof Piątek huknął jak z armaty i Tomasz Loska nie miał nic do powiedzenia przy tym uderzeniu!

• GOOOOOL! Krzysztof Piątek tym razem bardzo pewnie doprowadza do remisu w ostatniej sekundzie meczu!

• I za to otrzymuje drugą żółtą kartkę Adam Wolniewicz!

• Rzut karny! Wolniewicz fauluje w polu karnym i mamy szansę na remis dla Cracovii!

• Zawodnicy Górnika zbierają dzisiaj żółte karki. Dani Suarez tym razem ukarany.

• Rafał Kurzawa wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale znakomicie nogami broni Sandomierski!

• Jeszcze Mateusz Wieteska ukarany żółtym kartonikiem.

• Tomasz Loska wyczuł intencję Piątka. Piłka przetoczyła się po rękach młodego bramkarza, ale strzał był na tyle mocny że zdołał wpakować futbolówkę do siatki,

• GOOOOL! Krzysztof Piątek egzekwuje karnego na bramkę!

• Oleksiej Dytyatev za to samo także ukarany kartką.

• Tomasz Loska za niesportowe zachowanie ukarany kartką.

• Rzut karny dla Cracovii!!

• Krzysztof Piątek minimalnie myli się po strzale głową.

• Ostatnia zmiana także w Górniku. Szymon Matuszek zmienia Igora Angulo.

• Ostatnia zmiana w szeregach Cracovii. Piotr Malarczyka zmieniony przez Michała Helika.

• Kolejna kartka dla gracza Górnika. Tym razem ukarany Rafał Wolsztyński.

• Bardzo dobra interwencja Sandomierskiego po strzale Igora Angulo. Hiszpan nie może wstrzelić się wstrzelić w dzisiejszym meczu,

• Adam Wolniewicz ukarany żółtą kartką.

• Drugi z braci Wolsztyńskich wykorzystuje błąd Malarczyka. Długo holował piłkę, by później płaskim strzałem pokonać Sandomierskiego. Duże problemy ma Cracovia.

• GOOOOOOL! Rafał Wolsztyński strzelcem gola! Górnik wygrywa już 3:1!

• Mateusz Wdowiak zmienia Mateusza Szczepaniaka.

• Zejov mocno z powietrza, ale pewnie jego strzał broni Loska.

• No i liczba Wolsztyńskich wraca do 1. Łukasz zmieniony zostaje przez Marcina Ursynowicza.

• I właśnie Jaroslav Mihalik schodzi z boiska. W Cracovii zadebiutuje natomiast Javi Hernandez czyli były gracz Górnika Łęczna.

• Tomasz Loska pięknie broni strzał z dystansu Mihalika! Młody bramkarz Górnika potrafi uratować swoją drużynę.

• Zmiana w Górnik. Damian Kądzior opuszcza boisko, a melduję się na nim Rafał Wolsztyński, czyli brat bliźniak Łukasza.

• Kurzawa płasko w pole karne i gdyby udało się Wietesce przeciąć zagranie swojego kolegi to na tablicy widzielibyśmy już wynik 1:3.

• Jakub Wójcicki zagrywa ręka przed swoim polem karnym. Będzie dobra szansa dla Górnika.

• Wolsztyński nie dopadł do piłki zagranej przez Kurzawę. Pomysł dobry, wykonanie trochę gorsze.

• Rozrzucenie piłki do Mihalika nie przynosi żadnego efektu. Cracovia traci piłkę.

• I takżę Lennard Sowah otrzymuje żółta kartkę. Czyli w karach indywidualnych mam 1:1.

• Szymon Żurkowski ukarany żółtym kartonikiem.

• Prosto w rękawice Sandomierskiego uderzył Kądzior.

• Próba Wójcickiego dużo słabsza niż ta Wolsztyńskiego i od bramki zacznie Sandomierski.

• Wolsztyński już w pierwszej minucie drugiej połowy mógł podwyższyć wynik meczu! Pomocnik Górnika uderzył "rogalem" i zabrakło dosłownie kilku centymetrów!

• Wracamy po przerwie!

• Mimo świetnego początku Cracovia znowu traci bramki po własnych błędach w defensywie. Michał Probierz będzie miał duży ból głowy w przerwie jak zmotywować swój zespół do lepszej gry.

• No i koniec pierwszej połowy!

• Sandomierski dwoił się i troił aby uratować swoją drużynę. Bramkarz pasów dwa razy pięknie interweniował po strzałach rywali, ale już trzeciej próby Wolsztyńskiego nie dał rady obronić!

• GOOOOOL! Łukasz Wolsztyński strzela gola do szatni!

• Kolejne dośrodkowanie Kurzawy wprost na głowę Wolsztyńskiego, który jednak nie potrafił skierować piłki do siatki.

• Rafał Kurzawa dośrodkowywał z rzutu rożnego, piłka minęła wszystkich graczy w polu karnym i spadła prosto na głowę Michała Koja. Obrońca gości nawet za bardzo nie musiał się starać bo uderzał na pustą bramkę z najbliższej odległości!

• GOOOOOOOL! Michał Koj doprowadza do remisu!!

• Przepiękne uderzenie z woleja Zenjova, ale jeszcze piękniejsza parada Loski! To było na prawdę trudne uderzenie dla bramkarza gości.

• Obaj zawodnicy wracają jednak do gry. Na szczęście nie było to nic poważnego.

• Groźnie wyglądające zderzenie głowami Igora Angulo i Oleksieja Dytyateva. Oby nic poważnego się nie stało graczom obu drużyn.

• Ostra walka o piłkę w polu karnym Cracovii, ale to Malarczyk wychodzi z tarczą z tego pojedynku i uspokaja sytuacje.

• Dobry i mocny strzał Szymona Żurkowskiego broni Sandomierski.

• Niecelny strzał Mateusza Szczepaniaka. Piłka tylko musnęła boczną siatkę.

• Sandomierski wybija piłkę po dośrodkowaniu Kurzawy. Juz za plecami golkipera Cracovii czaiło się kilka graczy Górnika.

• Ależ szansa Cracovii! Oleksiej Dytyatev uderzał na bramkę głową z około 3 metra i zabrakło mu centymetrów do pełni szczęścia!

• Piłka leci w sam środek bramki po strzale głową jednego z zawodników Górnika.

• Krzysztof Piątek mocno uderzał z dystansu ale znakomicie broni Loska!

• Płaskie rozegranie piłki z rzutu rożnego przez Górnika. Szymon Żurkowski uderza jednak wysoko ponad bramką.

• Zenjov po indywidualnej akcji próbował dośrodkować, ale zabrakło trochę precyzji.

• Na trybunach pojawił się nawet sam Adam Nawałka. Może któryś z występujących dzisiaj zawodników dostanie powołanie na najbliższe spotkania kadry narodowej.

• Wieteska popełnia błąd, który próbowali wykorzystać gracze Cracovii. Na szczęście były obrońca Legii zdołał naprawić swoją pomyłkę i przecina podanie w pole karne.

• Grzegorz Sandomierski uprzedza Igora Angulo, który pędził do zagranej wcześniej piłki.

• Mateusz Szczepaniak przepięknie zagrywa prostopadłą piłkę, do której dochodzi Zenjov. Estończyk wyszedł sam na sam z Loską i pewnym, mocnym strzałem pokonuje młodego golkipera.

• GOOOOOOOOOOOL! Sergei Zenjov już na samym początku spotkania otwiera wynik!

• Paweł Raczkowski daje znak i rozpoczynamy!

• Zachęcamy także do obejrzenie rozmowy z najlepszym strzelcem Lotto Ekstraklasy!

• W ostatnim meczu swoją świetną serię strzelonych bramek przerwał Igor Angulo. Mimo tego Hiszpan i tak jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców z 7 bramkami na koncie.

• Cracovia natomiast nie ma powodów do radości. Mimo nowego charyzmatycznego trenera i kilku mocnych wzmocnień Pasy bardzo słabo zaczęły sezon. 3 porażki, 1 remis, 1 zwycięstwo i dopiero 14 miejsce to nie jest na pewno to na co kibice z Krakowa czekali.

• Dużo bardziej zadowoleni do tego meczu podchodzą zawodnicy Górnika. Beniaminek na razie spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni Marcina Brosza zdołali dwa razy wygrać, dwa razy zremisować i tylko raz musieli uznać wyższość rywali. Dzięki tym wynikom Górnicy zajmują 5 miejsce.

• Pierwszy dzisiejszy mecz Lotto Ekstraklasy zakończył się zwycięstwem Sandecji Nowy Sącz, która niespodziewanie pokonała Lechię Gdańsk wynikiem 3:2.

• Skład Górnika!

• Skład Cracovii!

• Dobry wieczór Państwu! Punkt 20:30 rozpocznie się drugi piątkowy mecz Lotto Ekstraklasy. Cracovia Kraków podejmie dzisiaj na własnym stadionie Górnik Zabrze. Na relację z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski.

Rafał Strzelec

Mecz Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE
1/3
przejdź do galerii

Mecz Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE ©Anna Kaczmarz / Polska Press

Mecz Cracovia - Górnik Zabrze ONLINE. Michał Probierz i Marcin Brosz znają się doskonale i mają ze sobą wiele wspólnego. Obaj są Ślązakami z krwi i kości, obaj występowali w barwach Górnika Zabrze na przełomie wieków. Zarówno Probierz, jak i Brosz, mają mocne charaktery i świetnie je wykorzystując kształtując kolejnych młodych zdolnych piłkarzy. Dziś staną jednak po przeciwnych biegunach w pojedynku swoich zespołów na obiekcie przy ul. Józefa Kałuży.

Gospodarze tego spotkania z pewnością spodziewali się lepszej inauguracji sezonu. Zaledwie 4 punkty w 5 spotkaniach, aż 9 straconych bramek, do tego przegrana w najważniejszym meczu sezonu w ostatniej kolejce (porażka w derbach z Wisłą 1:2) - o takim początku ligowych zmagań podopieczni Probierza woleli by zapomnieć.
- Przegraliśmy, choć zagraliśmy dobry mecz, ale w piłce nożnej nie ma litości - ci co przegrywają, się nie liczą - stwierdził po meczu szkoleniowiec krakowskiej ekipy. Tabela jak na razie jest dla Pasów bezlitosna – w gorszej sytuacji są jedynie Piast Gliwice i mająca tyle samo punktów co Cracovia, Pogoń Szczecin. Zwycięstwo nad Górnikiem pozwoliłoby ekipie Michała Probierza nieco odetchnąć, tym bardziej, że we wrześniu krakowską drużynę czekają trudne mecze z Jagiellonią i Legią. Każdy punkt zdobyty w pozostałych spotkaniach może być wobec tego na wagę złota.

Górnicy w ostatniej kolejce zremisowali 1:1 z Arką Gdynia. Premierowego gola w tym meczu zdobył Rafał Wolsztyński - i to był prawdopodobnie jedyny pozytywny znak w tym spotkaniu, jeśli chodzi o grę Trójkolorowych. W porównaniu do poprzednich meczów zespół z Zabrza zaprezentował się słabiej. Dodatkowo urazu w meczu ze zdobywcami Pucharu Polski doznał Michał Koj, który nie jest pewny gry w Krakowie po mocnym zderzeniu z Tadeuszem Sochą. Absencja byłego gracza Ruchu Chorzów byłaby dużym osłabieniem defensywy Górnika. Marcin Brosz do tej pory w lidze nie rotował składem. Jako jedyny wystawił tę samą, żelazną jedenastkę w każdym spotkaniu. Uraz Koja może go jednak zmusić do zmiany personaliów na mecz w Krakowie.

Problemy na lewej defensywie ma także Cracovia. W ostatnich spotkaniach Michał Probierz stawiał na Kamila Pestkę. 18-letni gracz będzie jednak pauzował za kartki - w jego miejsce najpewniej pojawi się Leonard Sowah. Poza Pestką w meczu z Górnikiem na pewno nie wystąpił Sebastian Steblecki, który ekipę z Zabrza zna doskonale. Jego przygoda była jednak w Zabrzu krótka i zakończyła się spadkiem z Ekstraklasy.

Dzisiejsze spotkanie będzie starciem tych samych koncepcji prowadzenia zespołu - na boisku przy Kałuży zmierzą się bowiem najmłodsze zespoły w tym sezonie Ekstraklasy (średnia wieku w Górniku to 23,6 roku, z kolei w przypadku Cracovii 25,6). Historycznie rzecz ujmując Cracovia jest jednym z najwygodniejszych rywali dla Górnika - z 40 spotkań zabrzanie wygrali 27, przegrywając zaledwie 7. Na terenie rywala Trójkolorowi wygrali aż 12 z 21 spotkań. Już dziś młoda ekipa Brosza może dołożyć kolejną cegiełkę do pięknej historii starć obu klubów. Biorąc pod uwagę sezon 2015/2016, czyli ostatni, kiedy Górnik grał z Cracovią w Ekstraklasie statystyka przemawia jednak na korzyść Pasów - w Zabrzu padł remis 1:1, z kolei w Krakowie gospodarze wygrali 3:0. Taki wynik przy Kałuży byłby mile widziany.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Raczkowski. 34-letni sędzia z Warszawy będzie gwizdał w spotkaniu Górnika z Cracovią po raz czwarty. Obie ekipy wygrały po jednym razie, przy trzeciej okazji padł remis.

Nie zagrają:

Cracovia: Covilo (?), Steblecki, Pestka, Dąbrowski, Wilk, Ferraresso, Hernandez
Górnik: - - - - -

Mecz Cracovia - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Spotkanie "Pasów" z drużyną z Zabrza pokaże Canal+ Sport. Początek transmisji o 20:25. Tekstowa relacja na żywo w GOL24!

Cracovia - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz Ekstraklasy?