Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2018-03-17 20:30

Korona Kielce

2

Górnik Zabrze

2

• Koniec spotkania ! Korona Kielce - Górnik Zabrze 2:2 !

• Korona świetnie się broni, wybijając futbolówkę w głąb boiska.

• Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry. Zmiana! Olszewski w miejsce Kądziora !

• Doliczone 3 minuty do końcowego gwizdka, będzie korner dla gości.

• Faul na Wolsztyńskim, drobne przepychanki, Rymaniak ukarany kartką.

• Kurzawa teraz nie porozumiał się z Kądziorem, piłka opuściła boisko.

• Angulo ukarany żółtą kartką, faulowany jest Rymaniak.

• Prostopadła piłka na lewą stronę boiska do Kądziora, ten złapany został na spalonym !

• Pierwsza zmiana w ekipie Marcina Brosza, Urynowicz zastąpił Wolniewicza.

• Rymaniak wyszedł teraz z kontratakiem, minął trzech rywali ale to jest tylko aut w środkowej strefie boiska.

• Korona grając w osłabieniu jest zmuszona do ciągłej defensywy, Górnik szuka kolejnej akcji bramkowej.

• Kądzior do Koja - dośrodkowanie w pole karne idealnie na głowę Wieteski i Alomerović bez szans na obronę tego strzału !

• GOL !!! Mateusz Wieteska i jest już remis ! 2:2

• Korona próbowała wyjść z kontratakiem, Bochniewicz wślizgiem świetnie powstrzymuje Rymaniaka !

• GOOL !!! Górnik zdobywa bramkę kontaktową ! Kądzior dośrodkowuje piłkę w pole karne, a głową piłkę do siatki pakuje ....... Ken Kallaste !

• Górnik grając w przewadze teraz niemal całą drużyną na połowie rywala, to będzie walka do ostatnich minut !

• Jakub Żubrowski dostaje drugą, a w konsekwencji czerwoną kartę za wślizg na Szymonie Matuszku ! Korona Kielce skończy ten mecz w dziesiątkę !

• Kurzawa miał jakieś pretensje do arbitra, ten ukarał go żółtą kartką.

• Dwójkowy kontratak Możdżenia z Niką Kaczarawą, ten drugi wyszedł na czysta pozycję oko w oko z Loską, początkowo golkiper zdołał to obronić, ale dobitka była już na pusta bramkę !

• GOOL !!! Nika Kaczarawa !!

• Walka w powietrzu o futbolówkę ostatecznie wybijają defensorzy Korony

• Rymianiak teraz fauluje Kądziora i kolejny rzut wolny. Idealna sytuacja na dośrodkowanie.

• Akcja gości, Kurzawa w pole do Angulo jego strzał zablokowany.

• Faulowany w środku boiska Kądzior, żółtą kartką za to przewinienie ukarany Żubrowski

• Ależ teraz zapachniało remisem! Kapitalnie Alomerović broni uderzenie głową Matuszka, a dobitka Koja z 5 metrów od bramki przelatuje nad poprzeczką! To musiał być gol..

• Rzut rożny dla Zabrzan !

• Kontratak Górnika Zabrze, Angulo dostał prostopadłe podanie w pole karne i w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z Alomeroviciem !

• Kolejna akcja Górnika, Kurzawa na lewą flankę do Angulo, ten płasko dośrodkowuje w pole karne, nikogo tam nie było !

• Zagranie Wieteski na 16 metr do Angulo, Hiszpan zagrał jednak futbolówkę ręką.

• Zaczynamy drugą połowę !

• A Kiełb Aankoura.

• Gardawski zastąpił Cvijanovicia

• Dwie zmiany w zespole Korony Kielce w przerwie spotkania.

• 45+1' Nie było zagrożenia pod bramką, Koj wybija futbolówkę a arbiter kończy tą pierwszą połowę.

• 45+1' Teraz rzut wolny dla Korony, Cvijanović będzie wrzucał w pole karne.

• Pierwsza odsłona tego spotkania potrwa o minutę dłużej.

• Dośrodkowanie Damiana Kądziora w pole karne, upada Suarez, faulu jednak nie było.

• Wieteska z ogromnej odległości decyduje się na strzał, piłka o dobre kilka metrów mija bramkę.

• Sporo dzisiaj goście mieli tych rzutów wolnych, ale żaden z nich nie przyniósł zagrożenia..

• Dośrodkowanie Kurzawy ze stałego fragmentu gry, zbyt słabo i wybijają gospodarze.

• Możdżeń drasną korkami nogę Angulo, arbiter ukarał go żółtą kartką.

• Jest odpowiedź gości ! Angulo z lewej strony pola karnego podaje do niepilnowanego Kądziora, reprezentant polski fatalnie kiksuje.

• Aankour wygrał teraz w powietrzu z Suarezem, uderza futbolówkę głową łapie to Loska.

• Nika Kaczarawa ukarany żółtym kartonikiem

• Ależ teraz było groźnie w polu karnym Górnika ! Strzał Dejmka zza 16 metra, kierunek lotu piłki zmienił Kaczarawa, futbolówka uderza w poprzeczkę! Odgwizdany spalony !

• Wrzutka w pole karne, głową uderza Bochniewicz, ale nad poprzeczką.

• Każda akcja górnika przerywana jest faulem, tym razem ucierpiał Koj i kolejny rzut wolny dla gości.

• Uderzenie z 16 metra Kurzawy, rykoszet i piłka w rękach golkipera Korony.

• Przy piłce ciągle utrzymuje się Górnik Zabrze, głównie w środku pola i brakuje konkretów.

• Stoper Górnika jest już gotowy do gry.

• Leży na murawie Koj, potrzebna pomoc medyczna.

• Kurzawa przenosi piłkę nad poprzeczką. Rozpocznie od bramki Alomerović.

• Pomocnik zabrzan trafia w rękę Kovacevićia i jeszcze jeden stały fragment gry.

• Górnik dalej w natarciu, rzut wolny dla gości a przy piłce jest już Kurzawa.

• VAR ! Wolsztyński był na pozycji spalonej, nie ma bramki dla Górnika Zabrze !

• Dobra akcja Górnika Zabrze, Wolsztyński zagrywa piłkę głową do Igora Angulo a ten mocnym strzałem daje remis !

• Goście, szukają skutecznego ataku, teraz dwójkowa akcja Kurzawy z Kądziorem, Malarczyk wybija na aut.

• Zakotłowało się teraz w polu karnym po tym stałym fragmencie gry, defensorzy wybijają futbolówkę i jest aut dla gości

• Kądzior szuka dośrodkowania w pole karne, wywalczył korner.

• Angulo upada przed polem karnym, arbiter pozostaje niewzruszony !

• Rymaniak prostopadłym podaniem znalazł w polu karnym Kaczarwę, napastnikowi gospodarzy zabrakło centymetrów by przelobować Loskę !

• Dośrodkowuje w pole karne Kądzior, wypiąstkował to Alomerović !

• Atak pozycyjny Górnika, Wolsztyński nabija w prawym narożniku jednego z graczy Korony i rzut rożny !

• Świetnie rozpoczyna się to spotkanie dla gospodarzy, Górnicy muszą zacząć atakować, szykuje nam się otwarty mecz !

• GOOL !! Cvijanović idealnie przymierza w dolny lewy róg bramki ! Korona już na prowadzeniu !

• Pierwsza akcja Korony Kielce, Kaczarawa wpadł z piłką w pole karne i zostaje sfaulowany przez Suareza ! Rzut Karny !

• Krzysztof Jakubik gwiżdże i zaczynamy ! Od środka zawodnicy Górnika Zabrze.

• Gospodarze w swoich tradycyjnych pasiastych żółto-czerwonych trykotach, Górnicy zagrają dziś na biało ! Czekamy na pierwszy gwizdek arbitra.

• Piłkarze obu ekip już na murawie, trzeba przyznać, że boisko jest świetnie przygotowane do zawodów. Oby to były tak samo świetne zawody!

• Czas poznać ławki rezerwowych obu ekip!

Korona Kielce: Hamrol, Kecskes, Gardawski, Cebula, Kiełb, Janjić

Górnik Zabrze: Pawłowski, Olszewski, Grendel, Urynowicz, Bartczuk, Gryszkiewicz, Smuga

• W ostatniej kolejce gospodarze dzisiejszego pojedynku polegli w Płocku z miejscową Wisłą 0:2, natomiast Górnicy remisując 2:2 podzielili się punktami z Zagłębiem Lubin.

• Witamy Państwa bardzo serdecznie! Punktualnie o godzinie 20:30 rozpocznie się spotkanie w ramach 28 kolejki Lotto Ekstraklasy w którym Korona Kielce podejmuje Górnika Zabrze.

Kaja Krasnodębska

Korona - Górnik LIVE! W pogoni za czołową trójką

Korona - Górnik LIVE! W pogoni za czołową trójką ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE. Na zakończenie piłkarskiej soboty starcie w Kielcach, podczas którego Korona może zapewnić sobie pewny awans do grupy mistrzowskiej. W tym celu musi jednak pokonać Górnika.

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze ONLINE

- Musimy wygrać u siebie z Górnikiem. Wtedy będzie ok – mówił po wyjazdowej przegranej z Wisłą Płock Michael Gardawski. Przed tygodniem kielczanie nieco niespodziewanie doznali swojej pierwszej w 2018 roku porażki.
W Płocku po nienajlepszej grze musieli uznać wyższość płocczan. Podczas gdy do przerwy jeszcze mieli boiskową przewagę, tak w drugiej części spotkania stali się jedynie tłem dla coraz lepiej sprawujących się Nafciarzy. – W pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji, przy których mogliśmy strzelić bramkę. Nie zrobiliśmy tego i przegraliśmy – mówił Niemiec z polskim paszportem.

I tak po 27 kolejkach Korona plasuje się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Jak wyliczył Paweł Mogielnicki z portalu 90minut.pl ma jakieś 88% szans na zakończenie rundy zasadniczej w górnej ósemce. Podopiecznym Gino Lettieriego brakuje więc właściwie tylko tego ostatniego kroku. Czemu nie postawić go w starciu z pewnymi już grupy mistrzowskiej zabrzanami? Sobotnia wygrana sprawiłaby, że kielczanie mieliby na swoim koncie 43 punkty. Na razie muszą zadowolić się 40 i stratą dwóch do ekipy Marcina Brosza. Beniaminek mimo mocno średniej formy w rundzie wiosennej wciąż mieści się na czwartym miejscu. Od podium dzieli po piątkowej wiktorii Lecha dzieli go jednak aż siedem oczek.

Różnica trudna do odrobienia. Trzeba więc zacząć działać od razu. Na przykład od sobotniej wygranej z Koroną. Jesienią ta sztuka się nie udała. Pełen zwrotów akcji mecz zakończył się wynikiem 3:3. Początkowo cieszyć mogli się kibice zabrzan – Górnik prowadził bowiem aż 2:0. Końcówka należała jednak do podopiecznych Gino Lettieriego, którzy do domów nie wracali z pustymi rękami. Gole zdobywali wówczas Damian Kądzior, Igor Angulo, Goran Cvijanovic oraz Jacek Kiełb, natomiast Szymon Matuszek do meczowego protokołu wpisał się bramką samobójczą. W sobotę kapitan Górników z pewnością nie będzie chciał powtórzyć tego wyczynu.

Podobnie jak wolałby uniknąć wyniku ubiegło piątkowego starcia na własnym obiekcie. Zabrzanie przed swymi kibicami chcieli doliczyć sobie komplet oczek, a zebrali zaledwie punkt. I to grając praktycznie całe spotkanie w przewadze. Już w 11. minucie czerwoną kartkę obejrzał defensywny pomocnik przeciwnika Mateusz Matras, a Górnik nie zdołał tego wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. I tak jak Miedziowi mogli być z siebie zadowoleni, tak dla zawodników Brosza było to jak porażka. Zwłaszcza, że przez stratę punktów jeszcze mocniej odskoczyła im czołówka. Wydaje się, że kolejnym remisem odpadli z wyścigu o mistrzostwo Polski w tym sezonie. Cała nadzieja w Pucharze…

Lecz zanim jeszcze staną w nim do boju z Legią Warszawa, muszą skupić się na pokonaniu Korony. Nie pomogą im w tym świeżo upieczony ojciec Rafał Wolsztyński oraz Szymon Żurkowski. Drugi z nich z powodu odniesionego na treningu urazu nie tylko nie zagra przeciwko kielczanom, ale też ominie zgrupowanie reprezentacji U-21. Po drugiej stronie barykady zabraknie Olivera Petraka i Adnana Kovacevicia.

Korona Kielce - Górnik Zabrze: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

[SPRAWDŹ! Najlepsze europejskie ligi piłkarskie w ofercie player+]

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
To arbiter, który wyjątkowo często w tym sezonie spotykał się z zabrzanami. Poprowadził cztery z ich ligowych spotkań. Co ciekawe, żadne nie zakończyło się dla Górnika porażką, a wręcz przeciwnie – podopieczni Marcina Brosza zdobyli w nich osiem punktów. Lwia ich część to wiktorie nad Jagiellonią Białystok oraz Pogonią Szczecin. Czterokrotnie z Krzysztofem Jakubikiem w aktualnych rozgrywkach do czynienia mieli także kielczanie. Również oni odnieśli w tym czasie dwa zwycięstwa (z Cracovią i Lechią Gdańsk), ale także zremisowali, a także przegrali z gdyńską Arką.

Nieobecni:
Korona Kielce Oliver Petrak, Adnan Kovacevic (kontuzje)
Górnik Zabrze Rafał Wolsztyński, Szymon Żurkowski (kontuzje)

Forma w poprzednich ligowych starciach:
Wisła Płock - Korona Kielce 2:0
Korona Kielce – Pogoń Szczecin 0:0
Wisła Kraków - Korona Kielce 1:1 (Kiełb)
Korona Kielce – Lech Poznań 1:0 (Cvijanovic)
Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 3:3 (Cvijanovic, Kacharava, Diaw)

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:2 (Wieteska, Suarez)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:3 (1:0)
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 0:0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 (Koj)
Górnik Zabrze – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (Wolsztyński, Kurzawa, Kądzior)

Ostatnie bezpośrednie spotkania:
20 października 2017: Górnik Zabrze – Korona Kielce 3:3 (Kądzior x2, Angulo – Matuszek sam., Cvijanovic, Kiełb)
10 maja 2016: Górnik Zabrze – Korona Kielce 0:0
9 kwietnia 2016: Korona Kielce – Górnik Zabrze 2:1 (Jovanović, Pylypchuk – Przybylski)
8 listopada 2015: Górnik Zabrze – Korona Kielce 0:1 (Cabrera)

Mecz Korona Kielce - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz na platformie Canal+ Sport Online. Komentuje duet Piotr Laboga – Grzegorz Mielcarski. Reporterami z murawy będą Adam Westfal – Tomasz Lipiński. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:30. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV