Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w...

1

Ruch Chorzów

3

• To tyle z Warszawy, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Taka gra dla sympatyków Legii nie jest najlepszym prognostykiem (mówiąc bardzo delikatnie) przed meczem z Ajaxem. Legia grała po prostu beznadziejnie.

• Koniec meczu, ogromna sensacja w Warszawie! Przy Łazienkowskiej Legia przegrała z Ruchem Chorzów 1:3!

• Ależ zamieszanie w szesnastce Ruchu, Adam Hlousek z paru metrów trafia w poprzeczkę!

• Dośrodkowanie Vadisa Odjidji-Ofoe pada łupem Libora Hrdlicki.

• Mecz został przedłużony o cztery minuty.

• Legia wciąż utrzymuje się przy piłce, brakuje dokładności przed polem karnym.

• Serb dostawił nogę po niecelnym strzale jednego z kolegów i zdobywa bramkę dla Legii - tylko honorową?

• W końcówce wciąż mogą być emocje - do siatki trafia Miroslav Radović!

• Chwila przerwy w grze - boisko przy Łazienkowskiej spowite dymem po racowisku przyjezdnych.

• Łukasz Moneta na ostatnie minuty zmienia Jarosława Niezgodę.

• Waleri Kazaiszwili z ostrego kąta uderza tuż obok bramki! Najlepsza okazja Legii w tym meczu!

• Kartką ukarany również Rafał Grodzicki.

• Obrońca Legii ukarany "tylko" żółtym kartonikiem.

• Awantura na boisku. Czerwoną kartką ukarany Adam Pazio, choć w takim razie powinien ją ujrzeć także Artur Jędrzejczyk.

• Tym razem obrońca Ruchu nie dał rady powstrzymać legionisty, ale Artur Jędrzejczyk swoim centrostrzałem nie trafił w bramkę.

• Z wielkim spokojem piłkę Miroslavowi Radoviciowi odebrał Marcin Kowalczyk.

• Libor Hrdlicka ukarany kartką za opóźnianie gry.

• Przy Łazienkowskiej pojawiło się dziś 17 409 widzów.

• Bardzo niecelny strzał Michała Kucharczyka z około dwudziestu metrów.

• Waleri Kazaiszwili zastępuja Guilherme.

• Do wejścia już przygotowany Waleri Kazaiszwili.

• Niebiescy wciąż krócej utrzymają się przy piłce, ale ich kontrataki zawsze wywoują popłoch w obronie Legii.

• Vadis Odjidja-Ofoe faulowany przy linii bocznej na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie nie sprawia defensywie Ruchu problemu.

• Za mocne dośrodkowanie w wykonaniu Kaspera Hamalainena w kierunku Michała Kucharczyka. Wojskowi biją głową w mur.

• Żółtą kartką ukarany Vadis Odjidja-Ofoe, powodem prawdopodobnie dyskusja z arbitrem.

• Miłosz Przybecki pięknie minął defensywę Legii na lewym skrzydle, zagrał na dziesiąty metr do Jarosława Niezgody,który dopełnił dzieła zniszczenia.

• Jarosław Niezgoda trafia do pustej bramki po indywidualnej akcji Miłosza Przybeckiego! Nokaut?!

• Legioniści, zgodnie z przypuszczeniami, od pierwszych minut drugiej połowy ruszyli do ofensywy.

• ...a Sebastiana Szymańskiego zmienił Kasper Hamalainen.

• W przerwie Michał Kucharczyk zastąpił Tomasa Necida...

• Piłka w grze, ma ją Ruch Chorzów!

• Obie drużyny wracają już na murawę stadionu przy Łazienkowskiej.

• Posiadanie piłki na korzyść gospodarzy - 64% do 36%.

• Ruch Chorzów oddał trzy strzały celne, dwa z nich trafiły do siatki. Legia na bramkę celnie uderzała zaledwie dwukrotnie.

• Wracamy już za chwilę, pozostańcie z nami - w drugiej połowie z pewnością wciąż będzie ciekawie.

• Gra Legii wygląda beznadziejnie - kolejny już mecz z rzędu brakuje skuteczności. Dośrodkowanie są przeciągnięte, a strzały często blokowane. Jacek Magiera ma sporo roboty w przerwie.

• Koniec pierwszych 45 minut w stolicy. Do przerwy sensacyjnie prowadzą goście po bramkach Lipskiego i Urbańczyka.

• Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

• Pomocnik Ruchu zrobił sobie miejsce na ponad dwadzieścia metrów od bramki Legii i huknął ile sił w nogach. Sensacja w Warszawie!

• Festiwal pięknych bramek przy Łazienkowskiej! Maciej Urbańczyk petardą z dystansu pokonuje Arkadiusza Malarza! 2:0 prowadzi Ruch!

• Jarosław Niezgoda faulowany w środku pola przez [/b]Michała Kopczyńskiego[/b].

• Dobre dośrodkowanie Artura Jędrzejczyka trafia do Tomasa Necida, Czech z kilku metrów trafia w bramkarza!

• Miroslav Radović prezentuje swojego charakterystycznego "przekładańca" przy linii końcowej, ale wywalcza tylko rzut rożny.

• Póki co jeśli mielibyśmy wskazać drużynę lepszą, to byliby to goście. Drużyna Waldemara Fornalika jest rzadziej przy piłce, ale wyprowadza bardzo groźne kontrataki.

• Po przypadkowo zagranej w pole karne Legii piłce obronę Legii mógł zaskoczyć Adam Pazio, ale nie trafił czysto w piłkę.

• Po błędzie w środku pola w dobrej sytuacji znalazł się Jarosław Niezgoda, ale napastnika wypożyczonego z Legii skutecznie zablokował Michał Pazdan.

• Bardzo przeciągnięte dośrodkowanie Guilherme - grę od bramki wznawia golkiper Ruchu Chorzów.

• [b]Adam Pazio[b] fauluje Artura Jędrzejczyka na własnej połowie. Zawodnik Ruchu pracuje na karę indywidualną od sędziego.

• Za mocne podanie Adama Hlouska do Miroslava Radovicia, Serb nie miał szans dobiec do tej piłki.

• Wreszcie jakaś okazja gospodarzy - osamotniony w polu karnym Guilherme oddaje mocny strzał z ostrego kąta, z najwyższym trudem paruje go Libor Hrdlicka!

• Mistrzowie Polski wyglądają na zagubionych, nie mają pomysłu jak odpowiedzieć na trafienie gości i rozgrywają piłkę w okolicach linii środkowej.

• Legia mogła odpowiedzieć po dośrodkowaniu Vadisa Odjidji-Ofoe, ale strzał Tomasa Necida przeleciał obok bramki.

• Młody zawodnik Ruchu Chorzów podszedł do piłki i umieścił ją w lewym górnym rogu bramki strzeżonej przez Arkadiusza Malarza. Niespodzianka przy Łazienkowskiej.

• Przepiękny strzał, co za rzut wolny - Patryk Lipski! 1:0 dla Ruchu Chorzów!

• Rzut wolny dla Ruchu tuż przed polem karnym Legii po faulu Michała Pazdana!

• Dalekie podanie Macieja Dąbrowskiego prosto do... nikogo. Grę od bramki wznowi Libor Hrdlicka.

• Przez chwilę obaj zawodnicy byli opatrywani, ale już wrócili na plac gry.

• Starcie w powietrzu Marcina Kowalczyka i Michała Kopczyńskiego przed polem karnym Ruchu, pomocnik Legii długo leżał na murawie, ale było to zderzenie przypadkowe.

• Prostopadłe podanie Vadisa Odjidji-Ofoe do Tomasa Necida, Czech zostaje zablokowany i pika wychodzi na aut.

• Pierwszy strzał sprzed pola karnego oddaje Miroslav Radović, piłka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

• ...i mecz rozpoczęła Legia Warszawa!

• Trwa przywitanie zespołów, za chwilę losowanie stron...

• Oto oni - bohaterowie dzisiejszego spotkania wychodzą z tunelu na murawę stadionu przy Łazienkowskiej!

• Do meczu pozostało już tylko dziesięć minut! Kto dziś wygra?!

• Obie drużyny zakończyły już rozgrzewkę. Już za moment "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

• Sędzią spotkania będzie pan Daniel Stefański z Bydgoszczy.

• Dzisiejszy mecz jest 150. starciem Legii z Ruchem w historii.

• Do meczu pozostało trochę ponad 20 minut, rozgrzewka obu drużyn powoli zbliża się do końca.

• W pierwszym dzisiejszym meczu Lotto Ekstraklasy Cracovia zremisowała u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Na listę strzelców wpisali się Krzysztof Piątek oraz Adam Frączczak.

• Na sektorze gości pojawiają się już kibice Ruchu Chorzów. Na całym stadionie spodziewana jest dziś frekwencja w wysokości około 24 tysięcy kibiców.

• Ruch Chorzów wygrywając przy Łazienkowskiej wyprzedzi Górnik Łęczna i przesunie się na piętnaste miejsce w tabeli.

• Trzecia w tabeli Legia będzie dzisiaj miała szansę zbliżyć się do Lechii na odległość dwóch punktów, a do Jagiellonii już tylko na jeden punkt.

• Na boisku pojawili się już także Wojskowi.

• Niebiescy już na rozgrzewce.

• W Warszawie temperatura wynosi około trzech stopni powyżej zera, nie pada, na pogodę piłkarze nie mogą narzekać.

• Oto wyjściowe składy wraz z rezerwowymi obu drużyn. W Legii szansę debiutu być może otrzyma Dominik Nagy.

• Co do kadry Niebieskich, to zabrakło w niej Kamila Mazka. Pomocnik wciąż nie może dojść do porozumienia z zespołem w sprawie nowego kontraktu, co skutkuje jego absencją w kadrze. Oby ten impas został wkrótce przerwany.

• Szansę od Jacka Magiery od pierwszych minut otrzyma 17-letni Sebastian Szymański. To jego debiut w wyjściowym składzie Wojskowych.

• Znamy już składy obu drużyn, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

• Witamy serdecznie, już za około 75 minut rozpocznie się mecz pomiędzy Legią Warszawa a Ruchem Chorzów. Na relację na żywo zaprasza Państwa serdecznie Piotr Bernaciak!

Piotr Bernaciak

Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Szymon Starnawski/Polska Press

Już dzisiaj o godzinie 18.00 przy Łazienkowskiej Legia Warszawa zmierzy się z Ruchem Chorzów. Trzy punkty dla mistrzów Polski wydają się formalnością, w końcu ekipa Jacka Magiery gra z ostatnią drużyną w tabeli, ale Legii w ostatnich latach nie zawsze udawało się pokonać Niebieskich u siebie.

Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów ONLINE

Legia Warszawa po meczu z Ajaksem u siebie może mówić o lekkim niedosycie. Co prawda udało się zatrzymać holenderską ofensywę z Lasse Schoene, Davym Klaassenem i Kasperem Dolbergiem na czele, mimo to przez pewien czas, szczególnie w końcówce, legioniści tworzyli sobie więcej sytuacji i powinni wykorzystać co najmniej jedną z nich.
Rewanż w stolicy Holandii będzie jeszcze trudniejszym wyzwaniem, ale póki co najważniejsze jest, że udało się nie stracić gola u siebie, co oznacza, że każdy bramkowy remis na Amsterdam Arenie premiować będzie awansem właśnie mistrzów Polski.

Ruch w pierwszej wiosennej kolejce Lotto Ekstraklasy mocno rozczarował, przegrywając u siebie z Cracovią 0:1 po bramce Krzysztofa Piątka w końcowych minutach meczu. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, dyspozycja Niebieskich nie mogła wprawiać w pozytywny nastrój przed starciem z mistrzem Polski w Warszawie. Należy stwierdzić, że zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania są piłkarze Jacka Magiery. Na dzień dzisiejszy ciężko znaleźć argumenty przemawiające za ekipą Waldemara Fornalika. Piłkarze z Chorzowa swojej szansy upatrywać mogą w... składzie Legii. Przed rewanżem w meczu Ligi Europy w jedenastce mistrzów Polski z pewnością pojawią się jakieś zmiany.

Jeśli chodzi o skład Legii, to zapewne doczekamy się kilku roszad. Swoją szansę mogą dostać choćby Kasper Hamalainen czy Sebastian Szymański. Najbardziej ciekawi nas zestawienie defensywy, czy po powrocie do pełni zdrowia Jakub Rzeźniczak zastąpi w składzie Macieja Dąbrowskiego, a może swoją szansę dostanie dawno nie widziany na boisku Jakub Czerwiński. Patrząc natomiast na prawdopodobny skład Ruchu, to spodziewamy się najsilniejszego zestawienia Niebieskich, z Jarosławem Niezgodą, Jakubem Arakiem, Kamilem Mazkiem i Patrykiem Lipskim na czele.

Na co zwrócimy uwagę:

Taki mecz jak ten jest prawdziwym testem dla ofensywy zespołu Legii Warszawa. Będzie miała ona okazje pokazać się w starciu z jednym z najsłabszych (najsłabszym?) defensyw w lidze. Najprawdopodobniej szansę dostaną rezerwowi, więc na ten moment Guilherme, Kasper Hamalainen, lub może nawet młodziutki Sebastian Szymański, czyli zawodnicy, którzy wciąż mają trenerowi coś do udowodnienia lub będą się po prostu chcieli pokazać i udowodnić, że zasługują na miejsce w składzie.

Pięć ostatnich spotkań obu zespołów

Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 0:0, Arka Gdynia - Legia Warszawa 0:1, Legia Warszawa - Górnik Łęczna 5:0, Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:5, Legia Warszawa - Sporting 1:0

Ruch Chorzów - Cracovia 0:1, Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0, Wisła Płock - Ruch Chorzów 4:3, Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2, Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 1:2.

Nie zagrają:

Legia: Thibault Moulin - kontuzja.

Sędzia:

Sędzią meczu będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy. W tym sezonie był rozjemcą choćby meczu między Ruchem a Legią w Chorzowie. Wtedy wygrali Wojskowi, a dwie bramki zdobył Nemanja Nikolić.

Nasz typ:

Ciężko wyobrażać sobie inny rezultat niż zwycięstwo Legii Warszawa. Na przestrzeni całego sezonu prezentują znacznie lepszą formę, szansę dostaną zapewne rezerwowi, którzy będą chcieli się pokazać przed trenerem - drugiej takiej szansy prędko mogą nie dostać.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Legia - Ruch rozpocznie się o godz. 17:35 w stacji Canal+. Początek transmisji z meczu o godz. 17:55. Spotkanie skomentują Przemysław Pełka i Tomasz Wieszczycki (z Warszawy).

18:00 mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów