• Koniec meczu! Pogoń była blisko, ale nie pokonała skutecznego Górnika.

• CZTERY MINUTY DOLICZA ARBITER

• Maciej Ambrosiewicz taktycznie fauluje Gyurcso i ogląda drugą żółtą kartkę! Robi się nerwowa końcówka!

• Ricardo Nunes dośrodkował z rzutu rożnego na krótki słupek. Łukasz Zwoliński głową pokonał Loskę. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki

• PRZEŁAMAŁ SIĘ! ŁUKASZ ZWOLIŃSKI!

• Znowu Loska broni! Zwoliński dostał piłkę "na ścianę" i z pierwszej piłki oddał do Korta. Pomocnik gospodarzy uderzył z 20 metrów na bramkę Loski, który broni!

• Zwoliński nie skróci swojej serii bez gola! Prostopadłe podanie Korta do napastnika Pogoni, który w sytuacji sam na sam strzelił prosto w Loskę!

• Rapa niecelnie zagrał do boku. Najprostszy błąd defensora Pogoni spowodował, że szczecinianie stracili piłkę

• Ricardo Nunes wszedł w drybling w pole karne i zatrzymał się na pierwszym obrońcy Górnika

• 71% posiadania piłki mają gospodarze - nic jednak z tego nie wynika. Pogoń wciąż bezbarwna

• Delev wrzucił kozłującą piłkę w "szesnastkę" Górnika, ale Loska łapie ją do koszyczka

• Kądzior próbował dośrodkować piłkę w pole karne, ale wybił ją Rapa

• Rapa ukarany żółtą kartką za faul na Kurzawie.

• Kort w miejsce Piotrowskiego.

• Rzut z autu Kurzawy, piłki nie zdołał wybić Piotrowski, Koj wślizgiem podaje do Kądziora a ten pakuje piłkę do siatki !

• GOOOOL !!!! Damian Kądzior !

• Angulo ! Dostał doskonałe podanie, pobiegł na bramkę rywala i w sytuacji sam na sam uderzył ponad bramką !

• Kolejna zmiana. Listkowski opuścił boisko a w jego miejsce pojawił się Zwoliński.

• Dobre podanie w pole karne, jednak nic z tego nie wynikło.

• będzie korner dla gospodarzy, Gyurcso ustawia sobie futbolówkę.

• Wolsztyński już na ławce rezerwowych a za niego zameldował się Urynowicz.

• Piotrowski zupełnie nieudany strzał i piłka poleciała w aut.

• Delew za Formellę w pierwszej zmianie w tym spotkaniu.

• Rucardo Nunes za brzydkie faulowanie Loski otrzymuje żółtą kartkę.

• Spalony teraz przy akcji Pogoni Szczecin, mało brakowało aby Listkowski już uderzył na bramkę

• Strzał Rapy, rykoszet od Suareza i rzut rożny dla gospodarzy.

• Ruszyli do ataku piłkarze Pogoni, za mocne podanie Formelli i od bramki Loska.

• Rzut rożny wykonywany przez Kurzawę, zakotłowało się w powietrzu, by sięgnąć futbolówkę ostatecznie to Wieteska pokonuje Załuskę !

• GOOOL !!! Mateusz Witeska !

• Spokojne te pierwsze minuty, aż tu nagle strzał Mate Tsintsadze ale odgwizdana pozycja spalona !

• Gwizdek arbitra i gramy drugie 45 minut !

• Koniec pierwszej odsłony ! Bezbramkowy remis, nietrafiony karny Gyurcso i doskonałe interwencje Loski w tych pierwszych 45 minutach gry!

• Listkowski ! teraz on chciał zaskoczyć Loskę ale mu się to nie udało !

• Adam Gyurcso techniczny strzał przy prawym słupku ale.. broni to Loska !!

• Amborsiewicz ukarany kartką za dyskusję z arbitrem.

• Rzut karny dla Pogoni Szczecin ! Ręka w polu karnym Wolsztyńskiego !

• Gyurcso zagrał doskonałą piłkę wzdłuż bramki, Drygas nie sięgnął tego wślizgiem ! Mało brakowało a Pogoń byłaby na prowadzeniu !

• Rzut wolny dla Pogoni z własnego pola karnego piłkę wybija Angulo.

• Kurzawa zdecydował się na strzał i Załuska musiał się wyciągnąć by to zbronić !

• Listkowski faulował Wieteskę, rzut wolny na własnej połowie wykonuje Loska.

• Spokojne ataki obu drużyn głównie w środkowym sektorze boiska.

• Dużo walki w środku boiska, ostre wejście Koja w Formellę.

• Błąd w środkowej strefie Piotrowskiego, strata piłki, Górnik nie zdołał utworzyć z tego zagrożenia.

• Ależ doskonała sytuacja Pogoni ! Drygas fantastycznie prostopadłym podaniem obsłużył Adama Gyurcso a ten w sytuacji sam na sam trafia w Loskę !

• Gyurcso pociągnął akcję Pogoni, zabrakło jednak podania w pole karne.

• W końcu pierwsza akcja gospodarzy, Drygas uderzył piłkę z powietrza i nad bramką !

• Bombardują Górnicy strzałami z rzutów rożnych. Tym razem Suarez pomylił się nieznacznie i piłka przelatuje obok bramki!

• Kolejny korner dla zabrzan, zamieszanie w polu karnym i goście domagają się rzutu karnego sugerując zagranie ręką w polu karnym

• Strzał Żurkowskiego z przedpola, mocno i ponad bramką.

• Mamy stały fragment gry dla gości. W narożniku piłkę ustawia sobie Kurzawa.

• Spokojny początek spotkania, Górnik w ataku pozycyjnym.

• Zaczynamy starcie w Szczecinie !

• Witamy Państwa bardzo serdecznie, rozpoczęliśmy 10 kolejkę Ekstraklasy, zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze. Początek punktualnie o 18:00

Bartłomiej Modzelewski

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Maciej Gapinski

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Zawodnicy Górnika pędzą od kolejki do kolejki niczym czołg. Nawet najmocniejsze drużyny Lotto Ekstraklasy nie są w stanie stawić czoła młodym graczom śląskiej drużyny. Teraz dzięki potknięciu Lecha w meczu ze Śląskiem, beniaminek może zasiąść w fotelu lidera. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE

Nikt nie spodziewał się takiego początku sezonu 17/18 w wykonaniu Górnika Zabrze. Podopieczni Marcina Brosza tylko raz ulegli rywalom. Było to w drugiej kolejce przeciwko Jagiellonii Białystok. Teraz jak burza przechodzą kolejnych rywali, a ich gra naprawdę budzi niemały zachwyt. Postawa młodych zawodników od początku sezonu zaskakuje każdą drużynę, która staje im na drodze. Znakomitych wyników nie byłoby oczywiście bez Igora Angulo. Hiszpan jest nie tylko znakomitym strzelcem, ale również dobrym duchem, który co rusz motywuje do lepszej gry swoich kolegów.

Beniaminek z Zabrza stoi przed ogromną szansą, aby wskoczyć na najwyższe miejsce w tabeli. Musi tylko wykorzystać potknięcie Lecha i pokonać słabo dysponowaną w ostatnich tygodniach Pogoń Szczecin. Pozytywnym bodźcem przed pojedynkiem z Portowcami była na pewno środowa wygrana w Pucharze Polski z Sandecją Nowy Sącz. Choć łatwo nie było, to zabrzanie po dogrywce wyeliminowali drugiego beniaminka Lotto Ekstraklasy. Nie od dziś wiadomo, że tak zacięte mecze najbardziej scalają i motywują zespół.

Pogoń przeżywa bardzo duże problemy. Nie dość, że od pewnego czasu nie radzi sobie w lidze, to jeszcze w środku tygodnia została wyeliminowana z Pucharu Polski. Tym bardziej jest to przykra sytuacja, że z tych rozgrywek po rzutach karnych wyrzucił Portowców pierwszoligowiec.

- Nie będę odkrywczy jeśli powiem, że sytuacja jest trudna. Po dwóch ostatnich niepowodzeniach jest w nas dużo frustracji, ale też sportowej złości. Liczę, że zawodnicy przekują ją w pozytywną energię w jutrzejszym spotkaniu. Jest to dla nas szansa, by podreperować swoje morale, nastroje kibiców, ale przede wszystkim dorobek punktowy - mówił przed meczem Maciej Skorża

Szkoleniowiec Pogoni musi w jakiś sposób ugasić narastający pożar. Kibice i działacze mogą nie znieść kolejnej porażki i miejsca w strefie spadkowej.

Nie zagrają:

Pogoń: Adam Frączczak
Górnik: Rafał Wolsztyński, Dariusz Pawłowski

Forma w ostatnich spotkaniach:

Pogoń:
Drutex-Bytovia Bytów - Pogoń Szczecin 0:0 (rzuty karne 5:4) - (Puchar Polski)
Wisła Płock - Pogoń Szczecin 3:1
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:0

Górnik:
Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 3:2 po dogrywce (Puchar Polski)
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2
Bruk-Bet Termalica - Górnik Zabrze 1:2

Przewidywane składy:

Pogoń: Załuska - Niepsuj, Rapa, Fojut, Nunes - Murawski, Drygas - Delew, Kort, Gyurcso - Formella

Górnik: Loska - Ambrosiewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Kądzior, Matuszek, Żurkowski, Kurzawa - Angulo, Łukasz Wolsztyński

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu w CANAL+ Sport od godziny 17:40. Spotkanie Pogoni z Górnikiem skomentują Rafał Wolski i Maciej Murawski. Początek transmisji w CANAL+ Sport o 17:55.

Kto zwycięży w meczu Ekstraklasy Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze?