Młodzieżowcy na boisku: 34. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Kamil Jóźwiak
Kamil Jóźwiak Grzegorz Dembinski
Lotto Ekstraklasa. W sześciu drużynach nie ujrzeliśmy młodzieżowca. Całe szczęście, że są tacy trenerzy jak Marcin Brosz, Michał Probierz czy Nenad Bjelica, którzy mimo presji i celów do spełnienia nie zapominają o tych mniej doświadczonych, ale przejawiających potencjał.

Występy młodzieżowców w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy

Cracovia - Adam Wilk (rocznik 1997) – Ósmy występ w Ekstraklasie. Trzy razy wyciągał piłkę z siatki w meczu ze Śląskiem Wrocław. Nie miał przy tych strzałach za wiele do powiedzenia.
Kamil Pestka (1998) – Do 77 minuty biegał na lewej obronie (zmienił go Michal Siplak). Zdążył zapisać asystę.
Sebastian Strózik (1999) – Jest utrzymanie, to i są miejsca dla młodzieżowców. Również ten zawodnik z CLJ otrzymał szansę. W 57 minucie zmienił Sergeia Zenjova.

Górnik Zabrze – Mateusz Wieteska (1997) – Jak to wiosną bywa zagrał całe spotkanie na prawej obronie – tym razem przeciw Zagłębiu Lubin. To był solidny występ. Może nie na wagę jedenastki kolejki, ale ławki wyróżnionych już tak.
Adrian Gryszkiewicz (1999) – Pełne 90 minut u boku Daniego Suareza. Dostał trzecią żółtą kartkę w sezonie.
Szymon Żurkowski (1997) – Klasycznie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Przyzwoity mecz.
Daniel Smuga (1997) – Nie zmarnował okazji. Znalazł się w jedenastce i zapisał asystę. W 61 minucie zmienił go Igor Angulo.
Wojciech Hajda (2000) – W 70 minucie zmienił autora bramki na 1:0, Marcina Urynowicza.
Daniel Liszka (2000) – Nie pojechał na wycieczkę; w 82 minucie wszedł za strzelca drugiego gola, Damiana Kądziora.

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – Jako jedyny młodzieżowiec miał okazję zagrać z Legią Warszawa. Niewiele jednak wskórał. W 68 minucie wszedł za niego Cillian Sheridan.

Lech Poznań – Kamil Jóźwiak (1998) – Rozegrał cały mecz przeciwko Wiśle Płock. Znów był najlepszy na boisku. A do niedawna trener Nenad Bjelica tak wzbraniał się przed wystawianiem go w składzie...
Robert Gumny (1998) – Odcierpiał swoje (pauza za kartki) i wrócił do składu. Tak jak niemal zawsze zaliczył pełne 90 minut. Przyzwoity występ.

Lechia Gdańsk – Adam Chrzanowski (1999) – Dostał okazję gry w podstawowej jedenastce. Nie będzie mile wspominać meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Drużyna przegrała, a on sam nie spisał się najlepiej. Dostał czwartą żółtą kartkę przez co nie zagra z Piastem Gliwice. W 83 minucie zmienił go Filip Mladenović.

Legia Warszawa – Sebastian Szymański (1998) – Wybiegał całe spotkanie z Jagiellonią Białystok. W jego występie (i całej drużyny) zabrakło błysku.

Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Tym razem z ławki. W 53 minucie spotkania z Arką Gdynia zmienił Kamila Drygasa.

Śląsk Wrocław – Maciej Pałaszewski (1998) – Tylko jemu dane było zagrać w spotkaniu z Cracovią. Już w 56 minucie zmienił go Dragoljub Srnić.

Wisła Płock – Konrad Michalak (1997) – Do 80 minuty miał okazję biegać na skrzydle przeciw Lechowi Poznań. Został zmieniony przez Jakuba Łukowskiego.

Zagłębie Lubin – Jakub Żyra (1998) – Dostał szansę w meczu z Górnikiem Zabrze. Na boisku pozostał do ostatniego gwizdka. Był to dopiero jego pierwszy pełny występ w Ekstraklasie.
Filip Jagiełło (1997) – Zagrał od początku do końca. Przeciętny mecz.

Drużyny bez młodzieżowca w 34. kolejce:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Piast Gliwice, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 34. kolejce:

1. Mateusz Wieteska (Górnik Zabrze) - 7 goli
2. Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) – 5 gol1, 1 asysta
3. Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – 2 gole, 4 asysty
4. Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin) – 3 gole, 2 asysty
5. Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Konrad Michalak (Wisła Płock) – 1 gol, 3 asysty