Nakoulma: Przed meczem rozmasowałem kilka rzeczy

Piotr Szymański
Popularny "Prezes" występujący w barwach Górnika po raz kolejny zrobił różnicę. Niesamowity rajd z własnej połowy, zakończony jeszcze lepszym uderzeniem poprowadził zabrzan do sensacyjnego zwycięstwa nad Legią (2:0).

W przerwie meczu klasę Nakoulmy docenił były reprezentant Polski, obecnie będący ostoją defensywy Legii - Michał Żewłakow. - Ładnie mnie oszukał - przyznał kapitan Wojskowych.

Zaraz po końcowym gwizdku sympatyczny zawodnik rodem z Afryki nie ukrywał, że przeskok klimatyczny z upalnych terenów Gwinei Równikowej (pod koniec stycznia razem z reprezentacją Burkina Faso przebywał w Gwinei Równikowej na Pucharze Narodów Afryki) do Polski odczuł na własnej skórze. - Trochę poczułem różnicę temperatur, ale przed meczem rozmasowałem kilka rzeczy, żeby nie było zimno - powiedział "na gorąco" Nakoulma przed kamerą stacji Canal+.

- Od początku chcieliśmy wygrać z Legią i robiliśmy wszystko żeby tak się stało. Przede wszystkim dużo biegaliśmy i realizowaliśmy taktykę jaką nakreślił nam trener Adam Nawałka. Legia nie mogła nic zrobić - przyznał "Prezes", płynnie posługujący się językiem polskim.

Po zakończeniu spotkania Nakoulma wymienił się koszulką z Danijelem Ljuboją, napastnikiem dzisiejszego rywala. - Danijel to mój dobry kolega, regularnie piszemy i dzwonimy do siebie. Poznaliśmy się we Francji - dodał.

Zapytany, co zrobi, jeśli dostanie tradycyjnego koguta, przyznawanego najlepszemu piłkarzowi meczu odpowiedział, że jeśli go dostanie, to jeszcze dzisiaj pomyśli, co z nim zrobić. Ostatecznie został on przekazany w ręce strzelca drugiej bramki dla Górnika, Mariusza Magiery.