Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań: Pokazaliśmy moc

Karol Mackowiak
Od kilku kolejek drużyna Nenada Bjelicy gra bardzo dobrze
Od kilku kolejek drużyna Nenada Bjelicy gra bardzo dobrze Grzegorz Dembinski
- Zawsze trudno jest potwierdzić formę z ostatniego spotkania, ale mój zespół pokazał moc na boisku - powiedział Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań po wygranym spotkaniu z Lechią Gdańsk (3:0).

Piotr Stokowiec (trener Lechii Gdańsk):
Gratuluję Lechowi zasłużonego zwycięstwa. W wielu aspektach przeciwnicy byli od nas lepsi, szczególnie pod względem fizycznym, ale też przewyższali nas skutecznością na boisku. My wiele rzeczy nie potrafiliśmy, a może nie mogliśmy zrobić. Szkoda mi moich zawodników, bo widziałem, że bardzo chcą, ale głównie ze względu na aspekt fizyczny - nie mogli zrobić. Przed nami okres ciężkiej pracy i walczymy dalej. Lech jest na innym biegunie niż my. Gratuluję rywalom i życzę sukcesów.

Nenad Bjelica (trener Lecha Poznań):
Zawsze trudno jest potwierdzić formę z ostatniego spotkania, ale mój zespół pokazał moc na boisku. Graliśmy z dobrą drużyną, o dużych umiejętnościach, ale trzeba przyznać, że mają niełatwą sytuację. Wszystko jest w głowach zawodników - my jesteśmy teraz pewni siebie, mamy do siebie zaufanie i walczymy jak drużyna. Pokazaliśmy w ostatnich meczach, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie oraz mentalnie. Szkoda, że w drugiej połowie, kiedy mieliśmy wiele sytuacji, nie wykorzystaliśmy ich. Teraz mamy zasłużony odpoczynek, do wtorku piłkarze mają wolne, ale od środy dalej ciężko pracujemy.

Kibice na meczu Lech Poznań-Lechia GdańskPrzeczytaj też relację z meczu:Efektowna wygrana Kolejorza okupiona aż trzema kontuzjami***- Nie mieliśmy dużo okazji, dlatego cieszy fakt, że wygraliśmy aż 3:0. Z drugiej strony rywale zostawiali nam sporo miejsca na boisku. W drugiej połowie nieco odpuściliśmy Lechii - mówił po meczu pomocnik Lecha Poznań, Darko Jevtić.

Kibice na meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Zobacz galerię ...

Materiał oryginalny: Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań: Pokazaliśmy moc - Głos Wielkopolski