Oceniamy piłkarzy Lecha w meczu z Sandecją (0:0)

Karol Maćkowiak
Piłkarz tej klasy co Radosław Majewski nie powinien sobie pozwalać na tak kiepskie mecze. Grzegorz Dembinski
Noty piłkarzy Lecha w skali od 1 do 10.

MATUS PUTNOCKY – 5
Z Górnikiem za bardzo nie pomógł zespołowi, kiedy przy straconych bramkach mógł zrobić więcej. Tym razem jednak spisał się bez zarzutu, choć trzeba przyznać, że i pracy nie miał w tym meczu zbyt wiele.

ROBERT GUMNY – 5
W pierwszej połowie tak zakręcił Brzyskim, że ten przez kilka minut nie mógł się odnaleźć. Dobry mecz w wykonaniu młodzieżowego reprezentanta Polski, był szczególnie aktywny w ofensywie.

LASSE NIELSEN – 4
Ani nie błysnął niczym szczególnym, ani nie popełnił żadnego błędu. Stoczył sporo pojedynków główkowych z rywalami, większość wygrał. Szkoda, że dał się sprowokować i nie zagra za tydzień.

EMIR DILAVER – 4
Na pewno nie można mu odmówić zaangażowania, walki, natomiast czasem brakuje mu po prostu jakości. Mógł w pierwszej połowie wyprowadzić drużynę na prowadzenie, lecz sytuację zmarnował.

WOŁODYMYR KOSTWYCZ – 4
W pierwszej połowie jego poczynania można by podsumować stwierdzeniem – dużo dymu, a mało ognia. Często był pod bramką rywali, natomiast w końcowej fazie akcji zawsze czegoś mu brakowało. Jeden groźny strzał.

ŁUKASZ TRAŁKA – 5
Nie dał pograć pomocnikom Sandecji, wyłączył środkową linię rywala, przez co Lech miał dużą przewagę optyczną. Ze swoich zadań wywiązywał się bez zarzutu, można powiedzieć, że trzyma poziom.
MACIEJ GAJOS - 4
Ostatnio jakoś nie przekonuje. Niby dużo biega, jest często przy piłce, natomiast niewiele z tego wszystkiego wynika. Kilka przebłysków to jednak zbyt mało.

DARKO JEVTIĆ – 4
Dobre dośrodkowania ze stałych fragmentów gry, często starał się brać grę na siebie, tyle że tego dnia brakowało mu nieco ostatniego podania i wyczucia. Przyzwyczaił nas do gry na nieco wyższym poziomie.

RADOSŁAW MAJEWSKI - 3
Pierwsza połowa w jego wykonaniu to katastrofa. Nie był po grą, schowany między rywalami, widać że partnerzy mu nie ufają. Piłkarz tej klasy nie powinien sobie pozwalać na tak kiepskie mecze.

MACIEJ MAKUSZEWSKI - 4
Może nie był to jego wielki mecz, lecz trzeba przyznać, że rywale kilkukrotnie powstrzymali go agresywnymi wślizgami, czym mu odebrali ochotę do gry. Brakowało mu miejsca na skrzydle, może powinien szukać sobie miejsca w środku. Druga połowa do zapomnienia.

CHRISTIAN GYTKJAER – 3
Są momenty, gdy wydaje się, że może rozwiązać wszelkie problemy Lecha w ataku, po czym „wyłącza się” i znika nam z pola widzenia na kilka minut. Potrzeba mu więcej pewności siebie, bo początek sezonu miał dobry.

Rezerwowi:
Niklas Barkroth (4) – niewidoczny, nie wniósł niczego do gry
Mihai Radut (3) – bez błysku po raz kolejny
Deniss Rakels – grał zbyt krótko, bez oceny

Materiał oryginalny: Oceniamy piłkarzy Lecha w meczu z Sandecją (0:0) - Głos Wielkopolski